Pátek, 1 března, 2024
Prostředí

Animovaný gif – zatmění Slunce 21.6.2001 – Zambie

Animovaný gif ze zatmění Slunce v Zambii dne 21.6.2001…

Tak konečně se mi podařilo vytvořit to, co jsem slíbil. Bohužel mi to netrvalo 1 týden, ale o něco déle. Někdy „sovy nejsou tím, čím se zdají být„. Myslel jsem si, že vytvoření animovaného gifu bude hračka, ale šeredně jsem se spletl a výsledek – to můžete posoudit níže.

Animovaný gif je ve sporné kvalitě. Bohužel se mi jej nepodařilo dostat pod 1 MB, aby se rychleji stahovaly (pozn.: dnes v roce 2019 bych neřešil ani 5MB 🙂 ). Gif obsahuje okolo 60 snímků z celého průběhu zatmění, jsou doplněny časem, kdy byly pořízeny. Ve fázi úplného zatmění jsem neměl možnost sledovat hodinky, protože jsem obdivoval nádheru zatmění a fotil. Přibližný interval je asi 5 vteřin s půl minutovou pauzou na výměnu filmu. Jiný film je poznat na kvalitě snímků. První 4/5 jsou foceny na Fuji Superia 100 a zbylá 1/5 na Fuji Sensia 200. Výsledek též závisí na zpracování fotolaboratoří, a tak snímky z Fuji Sensia 200 jsou nejblíže realitě.

Příjemnou zábavu a ještě jednou přijměte omluvu za tu značnou velikost, ale mé znalosti, dovednosti a technické vybavení není neomezené 🙂

1,43 MB (28,8 kb/s = asi 7 minut)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.