Afrika Afrika  
Dnešní datum: 19. 08. 2017  
Sdružení a organizace

* Češi darovali chudým lidem v Etiopii přes 2 000 koz

Vydáno dne 08. 12. 2012 (4241 přečtení)

Letos chystá Společnost Člověk v tísni pod stromeček také záchody, kamna nebo ovce
České rodiny si letos k Vánocům nadělí více než 2000 koz. Pod stromečkem se však objeví jen v podobě dárkových certifikátů – skutečná zvířata rozdá společnost Člověk v tísni chudým lidem v Angole a Etiopii, aby jim tak pomohla zajistit základní obživu. Kromě koz již letos čeští dárci do nejchudších zemí světa poslali také 200 kuřat, 130 ovcí, 40 králíků, 18 nových školních tabulí nebo 130 bioplynáren. Úspěch kampaně Skutečný dárek pořádané společností Člověk v tísni poukazuje na stále stoupající zájem o charitativní činnost u české populace.
„Už teď se do kampaně Skutečný dárek zapojilo o 25% více dárců než loni. Letos mohou lidé nově koupit také osivo, úsporná kamna, nebo celé stádo 20 koz. Tyto dárky pomohou lidem v Etiopii, Kambodži, Namibii a 6 dalších zemích zajistit obživu, zlepšit jejich životní podmínky a přispějí k celkovému rozvoji komunit zasažených chudobou i následky konfliktů a přírodních katastrof,“ říká Tomáš Vyhnálek, ředitel kampaně Skutečný dárek.

Nové dárky

Do nabídky Skutečného dárku Člověk v tísni nově zařadil také latríny, jejichž nedostupnost v daných regionech zhoršuje hygienické podmínky a tím i zdravotní stav tamních obyvatel. Speciální obilí umožní etiopským zemědělcům osít pole zdevastovaná suchem, a jednoduchá kamna pak dokáží zabránit úrazům, nemocem a sníží velkou spotřebu dřeva při vaření na otevřeném ohni. Nabídka předmětů v rámci projektu Skuečný dárek vychází z potřeb jednotlivých misí. Jak upřesňuje Tomáš Vyhnálek: „Ty kozy jsme si nevymysleli, odpovídají skutečným potřebám lidí a reálně jim pomáhají.“

Nejvýznamnější událostí roku 2012 v rámci projektu Skutečný dárek byla právě distribuce 2 125 koz v Etiopii, která se tak stala největší akcí tohoto typu v dějinách české rozvojové pomoci. Kromě toho postavil Člověk v tísni díky projektu Skutečný dárek jednu novou školu a další opravil. Žáci usedli do 192 nových lavic, dostali 18 nových tabulí. Podpořeno bylo 74 porodnických center, 300 chudých zemědělských rodin získalo nové nářadí a k 2 678 dětí se dostala kojenecká strava.

Vánoční investice, která má smysl

E-shop Skutečný dárek se za čtyři roky stal nejúspěšnějším projektem tohoto typu v ČR. Letos v něm dárci zatím nakoupili dárky za více než 4 miliony korun, oproti loňským 3 milionům. Díky e-shopu si lidé mohou vybrat konkrétní typ pomoci hned v několika zemích a darovat svým přátelům a známým neobvyklý vánoční dárek v podobě certifikátu.

Například nákupem kozy přispějí dárci do programu „obživa“, a za jejich dar bude koupena koza. Pokud bude ale v dané chvíli prodáno mnoho kozích certifikátů a potřebnější bude nakoupit ovce, nebo sazenice stromů, nakoupí je Člověk v tísni místo koz. Za prodaný certifikát se tedy vždy nakoupí to nejpotřebnější v programu „obživa“, který dává lidem práci. Podobně je tomu s programy „školy“, „zdraví“ a „voda“.

Projekt skutečný dárek podpořily společnosti BBDO, Mediacom a Fleichman, Česká televize, týdeník Respekt a webový portál ČSFD. Celá kampaň byla zaplacena generálním partnerem, firmou Optreal, a peníze dárců mohou být proto plně vynaloženy na poskytování pomoci.

Nyní si vyberte netradiční dárek. Kupte darovací certifikát.
Dopište věnování a darujte ho.
[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Známkování jako ve škole

Sdílet na Facebooku | | |

Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

DOVOLENÁ

- Zájezdy do Afriky

LETENKY

Převody měn
Očkování
Pronájem aut pro region jižní Afriky od Europcar.co.za

  Galerie
Rybářské pasti v jezeře Nokoué - Benin
Fish-pot on Lake Nokoué - Benin
zobrazení: 2662
známka: 1.00

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • Kdy vyjednavat:
  "Anglie byla v 1940 v zoufale situaci. Vyhlidka ze by izolacionisticke USA vstopupili do valky znacne . . . " (Africká migrace do Evropy)
 • Re: Co chtel basnik clankem rici ??:
  "Myslím, že článků věnujícím se islámu a Erdoganovi je na netu mnoho. Článek se zabývá spíše tím, co . . . " (Africká migrace do Evropy)
 • Co chtel basnik clankem rici ??:
  "Mam dve roury :) ale i tak jsem vubec nepochopil co chtel autor clankem rict. Zcela byl vynechan jed . . . " (Africká migrace do Evropy)
 • best loan offer:
  "Ahoj Jste uvízli zakazující banku a nemáte výhodu bank, nebo pokud máte lepší projekt a potřebujete . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • nabídka půjčky:
  "Má někdo tady potřebuje půjčku na splacení účtů nebo dluhu, pokud ano, pak vše, co musíte udělat, je . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)

 •   Partnerské servery
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2013.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC