Afrika Afrika  
Dnešní datum: 20. 03. 2018  
Sdružení a organizace

* Češi darovali chudým lidem v Etiopii přes 2 000 koz

Vydáno dne 08. 12. 2012 (4535 přečtení)

Letos chystá Společnost Člověk v tísni pod stromeček také záchody, kamna nebo ovce
České rodiny si letos k Vánocům nadělí více než 2000 koz. Pod stromečkem se však objeví jen v podobě dárkových certifikátů – skutečná zvířata rozdá společnost Člověk v tísni chudým lidem v Angole a Etiopii, aby jim tak pomohla zajistit základní obživu. Kromě koz již letos čeští dárci do nejchudších zemí světa poslali také 200 kuřat, 130 ovcí, 40 králíků, 18 nových školních tabulí nebo 130 bioplynáren. Úspěch kampaně Skutečný dárek pořádané společností Člověk v tísni poukazuje na stále stoupající zájem o charitativní činnost u české populace.
„Už teď se do kampaně Skutečný dárek zapojilo o 25% více dárců než loni. Letos mohou lidé nově koupit také osivo, úsporná kamna, nebo celé stádo 20 koz. Tyto dárky pomohou lidem v Etiopii, Kambodži, Namibii a 6 dalších zemích zajistit obživu, zlepšit jejich životní podmínky a přispějí k celkovému rozvoji komunit zasažených chudobou i následky konfliktů a přírodních katastrof,“ říká Tomáš Vyhnálek, ředitel kampaně Skutečný dárek.

Nové dárky

Do nabídky Skutečného dárku Člověk v tísni nově zařadil také latríny, jejichž nedostupnost v daných regionech zhoršuje hygienické podmínky a tím i zdravotní stav tamních obyvatel. Speciální obilí umožní etiopským zemědělcům osít pole zdevastovaná suchem, a jednoduchá kamna pak dokáží zabránit úrazům, nemocem a sníží velkou spotřebu dřeva při vaření na otevřeném ohni. Nabídka předmětů v rámci projektu Skuečný dárek vychází z potřeb jednotlivých misí. Jak upřesňuje Tomáš Vyhnálek: „Ty kozy jsme si nevymysleli, odpovídají skutečným potřebám lidí a reálně jim pomáhají.“

Nejvýznamnější událostí roku 2012 v rámci projektu Skutečný dárek byla právě distribuce 2 125 koz v Etiopii, která se tak stala největší akcí tohoto typu v dějinách české rozvojové pomoci. Kromě toho postavil Člověk v tísni díky projektu Skutečný dárek jednu novou školu a další opravil. Žáci usedli do 192 nových lavic, dostali 18 nových tabulí. Podpořeno bylo 74 porodnických center, 300 chudých zemědělských rodin získalo nové nářadí a k 2 678 dětí se dostala kojenecká strava.

Vánoční investice, která má smysl

E-shop Skutečný dárek se za čtyři roky stal nejúspěšnějším projektem tohoto typu v ČR. Letos v něm dárci zatím nakoupili dárky za více než 4 miliony korun, oproti loňským 3 milionům. Díky e-shopu si lidé mohou vybrat konkrétní typ pomoci hned v několika zemích a darovat svým přátelům a známým neobvyklý vánoční dárek v podobě certifikátu.

Například nákupem kozy přispějí dárci do programu „obživa“, a za jejich dar bude koupena koza. Pokud bude ale v dané chvíli prodáno mnoho kozích certifikátů a potřebnější bude nakoupit ovce, nebo sazenice stromů, nakoupí je Člověk v tísni místo koz. Za prodaný certifikát se tedy vždy nakoupí to nejpotřebnější v programu „obživa“, který dává lidem práci. Podobně je tomu s programy „školy“, „zdraví“ a „voda“.

Projekt skutečný dárek podpořily společnosti BBDO, Mediacom a Fleichman, Česká televize, týdeník Respekt a webový portál ČSFD. Celá kampaň byla zaplacena generálním partnerem, firmou Optreal, a peníze dárců mohou být proto plně vynaloženy na poskytování pomoci.

Nyní si vyberte netradiční dárek. Kupte darovací certifikát.
Dopište věnování a darujte ho.
[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Známkování jako ve škole

Sdílet na Facebooku | | |

Celý článek | Autor: redakce | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

DOVOLENÁ

- Zájezdy do Afriky

LETENKY


Převody měn

Očkování

  Galerie
saranče stěhovavá
<i>Locusta migratoria</i>
migratory locust
zobrazení: 2615
známka: 1.00

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • půjčku:
  "Garantuji Vám 24hodinovou půjčku. použijte v rámci kontaktu s námi nyní, Pro rychlou aplikaci, Použi . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • NABÍDKA PŮJČKY:
  "Potřebujete krátkodobou půjčku nebo peníze s relativně nízkou úrokovou sazbou ve výši 2%? Nabízíme p . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Dostávám půjčku ve výši 3 000 000 Kč od senátora Petra Krajčoviče.:
  "Dobrí prátelé. Potrebujete ješte pujcku? Jmenuji se Daniela a chci, abyste vedeli, že Senátor Peter . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Dostávám půjčku ve výši 3 000 000 Kč od senátora Petra Krajčoviče.:
  "Dobrí prátelé. Potrebujete ješte pujcku? Jmenuji se Daniela a chci, abyste vedeli, že Senátor Peter . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Potrebujete urgentne hotovosť:
  "Moje meno je pani Patricia Kingsman sme nová legit lend veritelia z roku 2018 a radi pomôžeme akémuk . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)

 •   Partnerské servery
  Africké listy
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2013.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC