Afrika Afrika  
Dnešní datum: 06. 12. 2019  
Tvůrčí Afrika

* Jsem naživu!

Vydáno dne 08. 03. 2010 (8653 přečtení)

Zprávy od haitských autorů z ETC Caraibes, které nám zaslala ředitelka sdružení Danielle Vendé. K haitským autorům bude směřovat výtěžek z literárně-hudebního večera Haiti, má láska, který se uskuteční 20.března ve 20.00 v Divadle Komedie v Praze. Pomocnou ruku haitským autorům podali také umělci a intelektuálové z Francie, Belgie, Guadeloupu, Martiniku, Spojenych Států... Přijďte haitské autory podpořit i vy!Frankétienne a jeho manželka Andrée: Jsme v pořádku a děkujeme vám. Vím, že rodina Trouilotových je v pořádku/ O ostatních nemáme žádné zprávy/ Náš dům je z 80 % zničený. Jako zázrakem se nám podařilo ukrýt se pod betonovými kvádry.
Jean Durosier Desrivière: Jsem v pořádku. Dostal jsem se živý a zdravý ze své kanceláře na ministerstvu. Většina mé rodiny je v pořádku. Vyřiďte to všem mým přátelům a známým. (obdrženo 16. 1.)
Guy Régis: nebyl na Haiti
Evelyne Trouillot: Jak si dokážeš představit, je to krajně obtížná situace, zejména kvůli počtu úmrtí, který zatím nebylo možné vyčíslit. Obklopuje nás tolik bolesti, že vzduch je jí ztěžklý. Ale je vidět také odvaha a odhodlání k životu. Děkuji vám všem za podporu a zdravím celý tým ETC Caraïbe. Každé slůvko pomáhá přijmout současný stav, dodává sílu.
Moje rodina je v pořádku, patříme mezi ty „šťastlivce“, nikdo z nejbližších příbuzných nezemřel. Univerisité Caraïbe, kde jsme pořádali literární pátky a která patří mé sestře a jejímu manželovi, se celá zřítila, několik studentů přišlo o život, je to strašné. Reakce našich přátel umělců, básníků a spisovatelů jsou úžasné.
Romily Emanuel St Hilaire: Z Haiti je jedno velké zbořeniště a kruté následky této události budou obrovské. Třebaže já osobně jsem vyvázl bez úrazu, pro některé členy mé rodiny, a to i té nejbližší, to neplatí. Všude panuje zoufalství, úzkost. Lidé jsou na ulicích, domy zničené atd.… Neustále se třesu kvůli novým zprávám. Myslím, že moje země, Haiti, země mučedníků, bude budoucností světa. Její dcery a synové musí věřit, že za jejími zavřenými víčky se skrývá Láska. Tato víčka se brzy otevřou jako ohromný květ. Ještě jednou vám děkuji za podporu. (obdrženo 19. 1.)
Charitable Ducckens: Jsem naživu. Děkuji za podporu. (obdrženo 25. 1.)
Dovilars Anderson: Jsem vám vděčný za tuto iniciativu, pokud jde o mne, jsem naživu. Ale přišel jsem o sestřičku a také o jednoho z mladších bratrů, dům byl zničen, v tuto chvíli nevíme, co máme dělat, pobývám teď s přáteli v Mirebalais. Čekám na spojení s vámi, e-mailem nebo telefonicky. Je to velmi naléhavé. (obdrženo 21. 1.)
Dominique Batraville: Mockrát děkuji… Ať ti Bůh navždy žehná, a také tvé rodině a blízkým! (obdrženo 18. 1.)
St Just Louvenson: Zdravím celý tým Etc-Caraïbe, znovu se na vás obracím jako důstojný a živý svědek, abych vám oznámil, že jsem byl vykoupen a teď jsem již zcela při životě po dvou dnech, během nichž byl můj život zavalený sutinami. Tisíceré díky vám, mí bratři a kolegové spisovatelé odevšad, kteří jste sdíleli tuto bolest a začali po mně pátrat. Musím vám sdělit, že nemám nic zlomeného a momentálně jsem v Grand-Goave se svými příbuznými, kteří také o všechno přišli, protože zemětřesení zasáhlo tuto oblast stejně silně jako hlavní město. Mám vás všechny moc rád, ať nás psaní i nadále navzájem spojuje. Ještě jednou díky. (obdrženo 20. 1.)
Georges Belleck: Dobrý den, jsem naživu, moje žena taktéž. Část našeho domu se zřítila. Přišli jsme o synovce, neteř a jejich matku. Děkuji vám za solidaritu s haitským lidem, zejména pak se spisovateli. Více než kdy předtím je důležité, aby naše sny nezemřely. (obdrženo 26. 1.)
Jean Joseph: je v pořádku, mluvil s ním Louvenson.
Jean Marc Voltaire: „Chci vás ujistit, že až na to, že jsem se po zemětřesení nedostal na internet, jsme já i moje rodina v pořádku, jen jsme jako mnoho dalších Haiťanů skončili na ulici.“ (obdrženo 5. 2. 2010)

Jsme v plném počtu, děkuji. Díky všem, kteří nám pomohli.
Danielle Vendé, ředitelka ETC Caraïbes

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Známkování jako ve škole

Sdílet na Facebooku | |

Celý článek | Autor: Lucie Němečková | Počet komentářů: 23 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Bubeníci
Vystoupení Burundských bubeníků na tradičním místě posvátných bubnů. Gishora, provincie Gitega.
zobrazení: 5922
známka: 0

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Partnerské servery
Africké listy
ZANZIBAR | Ligurie
active24
Autoatlas | Fotografie | Dárky

Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
© Afrika online.cz 2001 - 2019.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

CC