Afrika Afrika  
Dnešní datum: 16. 11. 2019  
Tvůrčí Afrika

* Pohádkové odpoledne

Vydáno dne 14. 02. 2009 (12515 přečtení)

Premiéra dvou představení pro děti i dospělé, první z nich hraná českými Afričany, druhá v podání známého nezávislého souboru, obě spojuje nadšení pro příběhy zdejší i vzdálené, záliba v oživování předmětů, loutek, masek, hravost, hudba a humor. Výjimečné představení se vším všudy ! Tohle vaše děti ještě neviděly...Pohádky ptáka Afrikána

Divadlo bez hranic (Benin-Brazílie-Čad-Česká republika-Etiopie)

Pohádky ptáka Afrikána

Někteří ptáci z Čech odlétají na zimu za teplem do Afriky. Náš kouzelný pták Afrikán k nám naopak z Afriky přiletěl, uhnízdil se tu a jednoho dne snesl dvě vajíčka. Co se z nich vyklube? Pohádky! První bude o tom, kterak vznikly přírodní živly jako voda, vítr nebo oheň a dozvíme se, proč se střídá Den a Noc. Druhá pohádka se jmenuje Co způsobí zlost a vystupuje v ní řada zvířátek jako třeba slon, kohout, divoké prase, mravenci, had či malý ráček, také jedna stařenka a muž jménem Django. Během představení s nimi zažijete spoustu legrace a dobrodružství a když se nebudete stydět, můžete se také zapojit do hry.

Představení je určeno dětem od 3 let. Ale potěší i starší děti a dospělé diváky. Po představení si děti mohou půjčit loutky a chvíli si s nimi (šetrně) zahrát sami ve spolupráci s našimi herci. Nebo si půjčit Gilsonovy hudební nástroje a společně si „zajamovat“.

Divadlo bez hranic je nezávislý divadelní soubor s mezinárodním složením. Propojuje profesionální a amatérské umělce. Hraje v češtině.Vznikl v Praze v roce 2006, kdy uvedl svou první inscenaci „Capoeira aneb z Afriky a Brazílie do Prahy“, určenou převážně pro starší školní věk a dospělé publikum. „Pohádky ptáka Afrikána“ (první uvedení 20.prosince 2008) jsou jeho druhou inscenací. Inscenace vznikla na základě spolupráce s režisérkou a pedagožkou JAMU Zojou Mikotovou, která v českém divadle patří k nejzkušenějším tvůrcům v oblasti divadla pro děti. Výpravu k inscenaci vytvořila afrikanistka Jana Jiroušková (Náprstovo muzeum).

„Pohádky ptáka Afrikána“ je hravé, interaktivní představení plné humoru a fantazie, afrických rytmů a barev. Kombinuje hru živých herců a loutek, oživlých předmětů a masek, pohybu a hudby (bubínky). Přirozenou formou seznamuje malé diváky s ústní lidovou tvořivostí a mýty subsaharské západní Afriky, které jsou neznámé i dospělému publiku. Děti nejenže poznávají jinou kulturu, ale setkávají se také s herci, kteří mají své kořeny v Africe. Herci spolupracují s dětskými diváky a zapojují je do hry. Děti se učí nenásilnou formou toleranci a vzájemnému porozumění.

Pohádky ptáka Afrikána

Pohádky ptáka Afrikána

Pohádky ptáka Afrikána

Pohádky ptáka Afrikána

Divadlo bez hranic: Pohádky ptáka Afrikána

Režie: Zoja Mikotová. Dramaturgie : Lucie Němečková. Masky a loutky: Jana Jiroušková. Hrají: Eliška Boušková/ Edita Djakoualnová, Maxime Mededa, Gilson Santana dos Santos.

Divadlo Dno a Tichý Jelen: Drak

"Je dobré, když se věci hnou." říká král jedné hodně malé země. Ale když se věci začnou hýbat moc, tak už to tak moc dobré není. Příběh o zemětřesení, hrají neotřesitelní padavkové. Autor a režie: Jiří Jelínek. Hudba: DVA. Hrají: herci Tichý jelen a DNO .

V češtině. Vstupné 90 a 50 CZK, neděle 22.března 2009 15.00 Divadlo Na Prádle

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Známkování jako ve škole

Sdílet na Facebooku | |

Celý článek | Autor: Lucie Němečková | Počet komentářů: 18 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Rande "po egyptsku"
Dle bontonu
zobrazení: 3809
známka: 3.00

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Partnerské servery
Africké listy
ZANZIBAR | Ligurie
active24
Autoatlas | Fotografie | Dárky

Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
© Afrika online.cz 2001 - 2019.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

CC