Afrika Afrika  
Dnešní datum: 18. 11. 2017  
Cestopisy

* Jak se chovat v Egyptě

Vydáno dne 06. 10. 2008 (12134 přečtení)

Seriál krátkých článků o Egyptě - I.Když Vás osloví Egypťan

V Egyptě je vcelku běžné, že vás na ulici osloví cizí člověk. Většinou se chová přátelsky a zdvořile. Jeho hlavním tématem jste vy. Zajímá ho, jak se máte, odkud jste, jaká je vaše rodina apod. Pokud nemáte o podobnou konverzaci zájem, chovejte se pasivně, nezastavujte se, ale nebuďte hrubí. Pokud zatoužíte poznat nové lidi a jejich kulturu, zapojte se směle do rozhovoru.

Velice často se jedná o přátelství ze zištných důvodů. Jde totiž o obchodníka, který vás chce tímto způsobem nalákat do svého obchůdku se suvenýry. Protože Egypťané jsou obchodníci tělem i duší, umí to s lidmi opravdu dobře.

Aby na vás obzvlášť zapůsobil, pozve vás do svého krámku na čaj a až trochu pookřejete z vlídného jednání, tak vám začne nabízet své zboží. Můžete kdykoliv odmítnout, doporučujeme být důrazní a stát si za svým, a obchod opustit. Pokud naopak projevíte zájem, nezapomeňte na to, že v Egyptě milují smlouvání o ceně.

Návštěva mešity

Pokud se chcete podívat do mešity, tak to obvykle není problém. Většina mešit je volně přístupná, některé za poplatek.

Před vstupem do mešity je třeba si zout boty. Ty můžete nechat před mešitou nebo si je vzít do levé ruky a nést je tak, aby podrážky směřovaly k sobě.

Za slušné se považuje, když si ženy dají přes hlavu šátek, ale není to pravidlem. Důležitější je nemít odhalená ramena.

Co si obléct

Egypt vyznává zcela odlišné hodnoty než například Evropa a to se odráží i ve způsobu oblečení. Nicméně vy, jako turisté, máte právo na uznávání svých hodnot, a proto se nemusíte striktně podřizovat jejich požadavkům. Na druhou stranu jste v cizí zemi, jste návštěva, a proto, je-li to nezbytně nutné nebo má-li situace náboženský nádech, je třeba se trochu podřídit.
Hluboké dekolty a odkrytá ramena jsou v Egyptě velmi nežádoucí, především co se týká návštěvy mešit. Muslimské ženy jsou ve výběru oblečení velice střízlivé. Stroze oblečené bývají pouze prostitutky.

Plavky volte podle toho, kde se budete nacházet. V hotelových komplexích i na pláži, která patří k hotelu, si můžete dovolit ledacos, ale na jiných místech vám doporučujeme plavky vcelku nebo dokonce i tričko.

Muži by si měli dát pozor hlavně na délku kalhot. Pokud si oblečete kalhoty nad kolena, je možné, že se vám v méně turisticky navštěvovaných oblastech vysmějí, protože délka těchto kalhot odpovídá spodnímu prádlu Egypťanů. Mnohem vhodnější jsou proto tříčtvrteční kalhoty.

Na večeři se oblékejte slavnostně. Ženám bývají tolerovány i šaty na ramínkách, ale pokud přijde k večeři muž v tílku a bez ponožek, obvykle bývá vykázán. Egypt je krásná země, a proto si zaslouží, když budeme respektovat také egyptské zvyky a obyčeje.

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5

Známkování jako ve škole

Sdílet na Facebooku | | |

Celý článek | Autor: Linda Kalašová | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

DOVOLENÁ

- Zájezdy do Afriky

LETENKY

Převody měn
Očkování
Pronájem aut pro region jižní Afriky od Europcar.co.za

  Galerie
Egypt - typická hora
pro egyptskou Saharu
zobrazení: 2802
známka: 0

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • Rychlé a spolehlivé půjčky:
  "Ahoj, Jaké jsou vaše finanční potřeby? Požádejte o všechny druhy úvěrů s úrokovou sazbou 2%. Pot . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Bezplatná půjčka, která odpovídá vašemu rozpočtu.:
  "Ahoj, Zde je nabídka úvěru pro vás? Jsme legitimní a garantujeme družstevní záložny a poskytují . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci!:
  "Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci! Jste v současné situaci v potížích nebo vás hrozí v . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Dostal jsem půjčku 500.000 Kč.:
  "Dobrí prátelé. Potrebujete ješte pujcku? Jmenuji se Daniela a chci, abyste vedeli, že senátor Walter . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Další hodnotný článek k tématu:
  " Respekt; Kvíz pro pokročilé: Jak zastavit migraci z Afriky? " (Africká migrace do Evropy)

 •   Partnerské servery
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2013.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC