Afrika Afrika  
Dnešní datum: 21. 10. 2019  
O nás

* Kvalitní a cenově zajímavá solární nabíječka 25W

Vydáno dne 30. 01. 2019 (1237 přečtení)

Všichni dnes cestujeme s mobilním telefonem, fotoaparátem či tabletem a není nic horšího, než úplné vybití zařízení mimo civilizaci. Lze to vyřešit powerbankou, ale ani ta nemusí stačit. Východiskem je solární nabíječka. Další text je reklamou na výrobek, který nyní vlastním a rád ho doporučím. Rozhodnutí je na vás.Na úvod je nutné vzpomenout pár našich zážitků z cest po Africe, kde solární nabíječka je podle nás naprostou nezbytností. Tenkrát jsme ji neměli a trpěli jsme. Jelikož člověk musel "šetřit" proudem, přemýšlet, kdy to zapne, podobně jako se dřív šetřilo s políčky kinofilmu.
Například Láďa cestoval autobusem po Západní pouští v Egyptě a běžně neviděl zásuvku na dobíjení i několik dní. Nebo lze připomenout jeho cestu po Madagaskaru, kde usilovně hledali hospodu, aby nabili mobily a foťáky. Když ji konečně našli, tak zjistili, že v hospodě nefunguje agregát. Já mohu zmínit cestu do pohoří Etiopie nebo rovnou výstup na Kilimandžáro. Při těchto výstupech musíte počítat s tím, že své mobilní zařízení "ze zásuvky" nenabijete klidně i pět dní.

Z uvedeného vyplývá, že problém s nabíjením mobilních zařízení na cestách či v přírodě jsem řešili dlouho. Zejména na delších toulkách nechce člověk zůstat bez mobilního signálu, chytrých map a funkčního fotoaparátu.
Proto přišlo rozhodnutí - pořídím si solární nabíječku. Na našem trhu najdete mnoho typů solárních nabíječek, ale jejich cena není zrovna přívětivá. Proto jsem se musel poohlédnout v zahraničí a většina výrobků se dneska dělá … v Číně. Zatímco powerbanku si můžete klidně koupit v libovolném českém eshopu (např. Alza.cz), cenový rozdíl je pár korun, u solární nabíječky ušetříte tisíce!

Po zralé úvaze padlo rozhodnutí pořídit si 25W přenosnou solární nabíječku s dvěma USB porty. Požadavkem pro výběr bylo - kvalitní zpracování, vyšší výkon, možnost zavěšení na batoh, nízká váha, voděodolnost a prachuodolnost. Nakonec jsem si vybral jeden výrobek z eshopu www.banggood.com, se kterým mám delší a dobré zkušenosti - rychlost nákupu, doručení a reklamace.
Cena solární nabíječky se pohybuje okolo 1050,- Kč + 30,- za balík a 30,- za pojištění zásilky. Vše jsem zaplatil kartou (Cena se může lehce měnit v závislosti na kurzu a podmínkách dopravy.).

Za týden 25W solární nabíječka dorazila v neporušeném balíku s lístkem sledování zásilky, jak jste zvyklí u České pošty. Díky nízké ceně jsme neplatil clo. Balík obsahoval nabíječku i jeden krátký nabíjecí USB-A/C kabel.

Jak solární nabíječka vypadá vám napoví obrázky. Zpracování je dobré, nikde nekoukají žádné nitě, nic se neklepe, vše lícuje a ve skutečnosti vypadá stejně jako na obrázku. Praktická je kapsička se dvěma gumovými popruhy k upevnění nabíjených zařízení. Jediné, co zatím nemohu hodnotit je, jak dlouho vydrží poutka k připevnění na batoh - používám krátce (za rok doplním) ).

Solární nabíječka má výstupním napětí / proud na každém USB portu až 5V / 2,1A, stupeň krytí IP 65 s pracovním rozsahem teplot -40°C až 80°C. Váha je 0,54kg, rozměry v zabaleném stavu 29 x 15 x 3cm. Dá se říct, že na přímém slunci je stejně rychlá jako síťové napájení a pracuje i při zatažené obloze!
Veškeré parametry jsou uvedeny na stránkách prodejce solární nabíječky.

Solární nabíječka

Solární nabíječka - kapsa

Pokud hledáte kvalitní solární nabíječku za rozumnou cenu, tak neváhejte!
Související články:
Jak levně a bezpečně cestovat po Africe (03.09.2012)
Očkování - aktualizace (29.09.2010)
Převody měn (01.10.2005)
Malárie (10.04.2002)

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Známkování jako ve škole

Sdílet na Facebooku | |

Celý článek | Autor: Jaromír Němec | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: Foto: banggood.com

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Budova soudu v DARu
Budova soudu v DARu.
zobrazení: 5184
známka: 3.00

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Partnerské servery
Africké listy
ZANZIBAR | Ligurie
active24
Autoatlas | Fotografie | Dárky

Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
© Afrika online.cz 2001 - 2019.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

CC