Afrika Afrika  
Dnešní datum: 25. 04. 2019  
O nás

* Jsme všichni Afričani?

Vydáno dne 18. 03. 2012 (9470 přečtení)

Odkud jsme vlastně přišli? Jak jsme se objevili na místě, kde žijeme? To jsou otázky, které nedají mnohým z nás spát a jsou stejně staré, jako otázky: „Existuje Bůh?“ „Jsme ve vesmíru sami?“
Na první dvě otázky lze nalézt odpověď. DNA studie prokazují, že všichni lidé pocházejí ze společných předků, kteří asi před 60 000 lety vyšli ze své africké domoviny a osídlili celý svět.
Neziskový projekt National Geographic, IBM a Waitt Family Foundation se snaží zmapovat kompletní migrační historii lidstva na celém světě.
Svým vzorkem DNA pomůžete odhalit veliké tajemství a dozvědět se, jak, kudy a kdy vaši předci přišli na místo, kde nyní žijete. Můžete se ponořit do historie staré až 200 000 let.
Osidlování Evropy nebylo jednoduché, proběhlo v několika vlnách a podle dosavadních vzorků se zdá, že ženy a muži žijící na jednom místě nemusejí mít nutně stejný původ. Vaše praprababička se do Evropy mohla dostat jinou cestou než váš prapradědeček.

Migrační trasy člověka


Vámi zaslaný vzorek je pečlivě analyzován v Arizona Research Labs na University of Arizona, zakoupením kitu přispíváte na uvedený výzkum a výsledek je Vám k dispozici na internetu. Do projektu se k dubnu 2011 zapojilo již 400 000 lidí. Projekt stále pokračuje a je postupně odeslanými vzorky zpřesňován.

Jak se zapojit?

Jednoduše zakoupíte "Genographic Project Test Kit".

Co si kupuji?

Malou krabičku "Genographic Project Test Kit". Obsahuje Váš jedinečný identifikační kód; malý a velký prospekt s informacemi o projektu; odpovědní formulář, kde jediným políčkem vyplnění je, zda chcete zkoumat mužskou (Paternal lineage) nebo ženskou linii (Maternal lineage) vašeho původu; názorný popis s obrázky, jak si odebrat svoji DNA; poučení, jak s kitem zacházet, kde se dozvím výsledek a zda obsahuje vše důležité; předvyplněnou odpovědní obálku k zaslání vzorků a vlastní sadu sterilizovaných nástrojů pro odběr vzorků a filmové DVD v několika světových jazycích, kde jsou shrnuty informace o projektu, způsobu odběru vzorků na celém světě a bonusová část s filmem "Journey of Man".

balíček Krabička kitu První otevření Obsah kitu Sterilní náčiní k odběru DNA Odpovědní formulářCo se dozvíte?

V ženské linii se dozvíte o historii od naší společné "mitochondriální Evy", která žila v Africe před 150 tisíci lety. Euroasijský "Adam" žil v Africe mezi 39 000 - 79 000 lety! Pak již bude záležet, ke které skupině patříte, zda vaši předci opustili Afriku v první či následující vlně. National Geographic vám podrobně popíše historii cesty vašich předků po celém světě. Například cestu ženské linie "Eva" > L1/L0 > L2 > L3 > N > R > K; pokud vlastníte nějakou jedinečnou haploskupinu chromozómu Y nebo mitochondriální DNA, výsledek bude o to překvapivější.
Samozřejmě si můžete vytisknout certifikát s vaším jménem a sledovanou haploskupinou.
Po obdržení výsledků se můžete též zapojit do Family Tree DNA, kde se můžete dozvědět další informace - většina služeb je však placená.

Ukázka výsledku


Zkušenosti

Nákup pomocí platební karty je bez problémů a do 14 dní vám baliček od FedExu jistě dojde, ačkoliv v podmínkách nákupu je delší doba dodání! Odevzdání vzorku zvládne každý a podle návodu není následně problém registrovat svůj kód na webové stránce, kde uvidíte své výsledky po analýze vašich vzorků DNA. Jeden kit stojí 99.95 USD a poštovné vyjde na 55.95 USD!
Projekt je plně anonymní - zasíláte pouze jednoduchý formulář, jaká linie se bude zkoumat. Výsledek se dozvíte na základě kódu!

Malé upozornění!

V rámci jednoho kitu se dozvíte pouze historii jedné linie - mateřské nebo otcovské.
U mateřské linie se zkoumá mitochondriální DNA, která se přenáší z matky na všechny potomky pomocí vajíčka. Do další generace ho přenáší následně pouze dcera.
U mužské linie se zkoumá též DNA na chromozonu Y, která je jedinečná a přenáší se z otce na syna.
Pokud chcete odhalit úplný původ celé vaší rodiny, je nezbytné zakoupit tři kity, které budou zkoumat mužskou a ženskou linii otce a mateřskou matky. Vaši potomci budou mít vždy ženskou linii po matce a synové mužskou po otci. Sourozenci, s výjimkou sester, potřebují kity dva. Sestry si vystačí s jedním, pokud nechtějí zkoumat svého otce.

Jak trochu ušetřit!

Využijte eshopu National Geographic i k nákupu jiných zajímavých předmětů, map, DVD. Ušetříte tím za poštovné!
Nebo nakupte i jiné zboží v USA a využijte služeb Shipito.cz - Zasílání zboží z USA; Adresa v Americe .
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Známkování jako ve škole

Sdílet na Facebooku | |

Celý článek | Autor: Jaromír Němec | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Alpínská poušť
Alpínská poušť
zobrazení: 3694
známka: 0

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • nabídka úvěru:
  "Potřebuješ půjčku? Nabízíme úvěr v rozmezí od 10 000,00 do 1 000 000,00 Kč s minimální dobou splatno . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Danakilská proláklina:
  "Nachází se v severovýchodní Etiopii, kde se setkávají tři tektonické desky (africká, arabská a indic . . . " (Zajímavosti Afriky)
 • gepardi nepatri mezi male kocky.:
  "Gepardi nepatri mezi male kocky (ani mezi velke) - maji svou samostatnou podceled: acinonychinae." (Gepard štíhlý - Acinonyx jubatus)
 • Další hodnotný článek k tématu:
  " Respekt; Kvíz pro pokročilé: Jak zastavit migraci z Afriky? " (Africká migrace do Evropy)
 • Kdy vyjednavat:
  "Anglie byla v 1940 v zoufale situaci. Vyhlidka ze by izolacionisticke USA vstopupili do valky znacne . . . " (Africká migrace do Evropy)

 •   Partnerské servery
  Africké listy
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2019.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC