Afrika Afrika  
Dnešní datum: 22. 12. 2014  
Cestopisy

* Jaké je moře v Tunisku a ostrov Džerba (Djerba)

Vydáno dne 04. 09. 2008 (17290 přečtení)

Seriál krátkých článků o Tunisku - III.Moře

Moře v Tunisku je teplé a pláže nesmírně dlouhé a taky krásně upravené. Toužíte-li po skalnatém nebo skalnato – písečném pobřeží, které je nejvhodnější pro potápění, tak se vydejte na sever Tuniska. Na jihu vás naopak čeká jemný písek a slaměné slunečníky. Ráj na zemi.

Pokud si však pod pojmem ráj představíte romantické pláže s tichou samotou, tak budete zřejmě zklamaní. V sezóně jsou pláže plné turistů. Máte však možnost pobřeží prozkoumat a objevit odlehlou pláž, na které budete téměř sami. O pomoc můžete požádat také místní obyvatele.

Moře bývá většinou svěží a čisté. Pokud jsou vlny, zvíří se písek. Pro mnohé bývají nepříjemné také chaluhy, které tvoří pás táhnoucí se kolem pobřeží, když vítr fouká směrem od moře k pevnině. Pás chaluh bývá široký jeden až dva metry. Pokud jej překročíte, otevře se před vámi již čisté moře.

Zábava na moři

Budete-li unaveni z věčného nic nedělání a opalování se na pláži, zkuste windsurfing. Nejideálnější pro tento druh sportu je především jih Tuniska. Zkusit můžete také jízdu na kanoi, katamarán nebo šlapadlo. Chcete-li akční zážitek, tak vám doporučujeme jízdu na skútru nebo se můžete vznést pomocí padáku, který je připevněný za člunem.

Zábava na pevnině

Bavit se můžete i „na suchu“. Zajímavou podívanou jsou Tuaregové, kteří přicválají na koních a předvádějí, co umí. Nebo vás přijde pobavit animátor z hotelu, který vás často vyzývá k akci a plážovým sportům.

Džerba (Djerba)

Djerba může svým návštěvníkům nabídnout luxusní dlouhé pláže s čistým mořem a velmi příjemným podnebím. Počasí je příznivé po celý rok. V létě a na podzim je příjemná také teplota moře. Na jaře se ale může stát, že vás občas překvapí mírný déšť.

Dovolená je zde exotická, ale přitom není příliš drahá. Faktem však zůstává to, že mimo překrásné pláže a možnost koupání už Djerba nic dalšího nenabízí. Máme na mysli zajímavá místa, která by se dala v okolí navštívit. Djerba se hodí pro rodiny s dětmi nebo pro pohodovou dovolenou. Pokud však prahnete po dobrodružství a patříte spíše mezi akční typy, tak si raději vyberte jiné místo v Tunisku.

Mezi nejvýznamnější města na Djerbě patří Houmt Souk, Guellala a Midoun. Houmt Souk je hlavním městem. Město je významné především díky trhům, které se tady konají již od dávných dob. V současnosti jsou sice trhy menší, ale i přesto je zde stále mnoho turistů, kteří sem přijeli právě kvůli nákupům.

Guellala je hrnčířská osada, která nabízí řadu výrobků, které na trzích v Houmt Souk nenajdete. Pokud si chcete dovézt suvenýr, tak velice oblíbený je šejkr v podobě velblouda.

Do Midounu se jezdí stejně jako do Houmt Souk především na trhy. Trhy jsou zde skutečně pestré. Nejčastěji nabízeným zbožím je keramika a oblečení.

Na vaše zkušenosti se těšíme v komentářích či diskuzním fóru
Související články:
Tunisko - Dougga (04.12.2014)
Tunisko – Aktivní dovolená (21.09.2008)
Jak vaří v Tunisku (10.09.2008)
Tunisko – výlety (29.08.2008)
Tunisko – nakupování, doprava, jak se chovat aneb chování a zvyky (26.08.2008)
Tunisko (12.12.2007)

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5

Známkování jako ve škole

Sdílet na Facebooku | | |

Celý článek | Autor: Linda Kalašová | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

DOVOLENÁ

- Zájezdy do Afriky

LETENKY

Převody měn
Očkování
Pronájem aut pro region jižní Afriky od Europcar.co.za

  Galerie
Ve škole
Školáci jsou ve třídě namačkáni po třech v lavici, i tak se pro nedostatek škol musí střídat dvě
zobrazení: 2551
známka: 1.00

  Poslední diskuze
Pojede někdo se mnou?

Organizace - Pomoc v Africe

Sen

Afrika poprvé

Autopůjčovna JAR

Cesta na historické motorce  Vyhledávání
Google

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • Re: TOGO:
  "JSEM VELICE PŘEKVAPEN STIMTO TYTULKEM KTRY JSEM SI PŘEČETL,TOTO ZNĚNI MY BYLO POSLANO ŽE MUJ JMENOVE . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Re: Okradena o srdce i o peníze:
  "Pani Sevcikova, Dvouhvezdickovej ch generalu neni v Afganistanu zase tak moc - vlitnete tam na ne . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Okradena o srdce i o peníze:
  "Již půl roku si píši s jedním gen. majorem z USA, úplně mě zblbnul, zamolovala jsem se do něj,....po . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • podvodné e-meily:
  "Taky jsem už dostala desítky stejných podvodných e-meilů. Mělo by se to zveřejnit v médiích, aby jim . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Re: Re: bezpecnost v Cross River State:
  "Děkuji za odpověď a těším se na další reportáže!" (Obudu Cattle Ranch Resort - fotoreportáž)

 •   Partnerské servery
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Zeměpis států světa | Fotografie | Časopisy a předplatné | Školní vtípky | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2013.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC