Afrika Afrika  
Dnešní datum: 21. 02. 2018  
Cestopisy

* Tunisko – výlety

Vydáno dne 29. 08. 2008 (10235 přečtení)

Seriál krátkých článků o Tunisku - II.Kartágo

Kartágo je jedno z předměstí v severním Tunisu, které má spoustu zahrad, ve kterých naleznete třeba eukalypty, pepřovníky nebo cypřiše. Celkový dojem je velmi působivý. Pokud se rozhodnete Kartágo navštívit, doporučujeme vám si o jeho historii předem něco přečíst.
Kartágo, které můžete vidět dnes, je tzv. Římské Kartágo a bylo vystavěno na troskách Punského Kartága v době po 3. punské válce. Z tzv. Punského Kartága se podařilo dochovat jen zlomek archeologických vykopávek – jsou to Punské obětiště a Punská čtvrť.

Punské obětiště

Punské obětiště se nachází v ulici Rue Hannibal a nazývá se Tophet. V místě bylo objeveno 50 tisíc uren. Obětiště na sebe váže historku o hněvu bohů Baal a Tanit. Punové obětovali své vlastní děti, aby si bohy usmířili. Nejprve je zardousili a pak hodili do ohně. Jejich popel dali do uren a uložili do obětiště – tophenu.

Punská čtvrť

Punská čtvrť vás jako turistu pravděpodobně příliš neuchvátí. Naopak, možná budete zklamaní. Archeologové zde objevili základy punských staveb, ale pro laika je tato stavba jen těžko rozeznatelná a tudíž i nezajímavá.


V Římském Kartágu je nejzajímavější římská vila, Antoniovy lázně, chrám sv. Cypriána a divadlo. Oblíbené je Národní muzeum v Kartágu, kde si můžete prohlédnout různé náhrobky, urny, amulety, masky apod.

Pouštní oázy kolem Tozeuru

Jestli chcete poznat zcela jiný svět, zamiřte do oázové oblasti mezi solnými jezery, kde největším solným jezerem je Chott El Djerid – do města Tozeur. Tozeur je komplex exotických oáz podél bohatých pramenů, které dodávají vláhu datlovým hájům. Datle z této oblasti patří mezi nejlepší v celém Tunisku.

Architektura

Právě díky architektuře míří do Tozeuru většina turistů. Geometrické vzory na fasádách domů mají nejen zajímavé tvary – trojúhelníky, kosočtverce, obdélníky, ale především skladba cihel je velice pozoruhodná. Některé cihly jsou předsunuté a další zase více zasunuté a tvoří tak plastický obraz. Požitek ze stavby tozeurských domů budete mít jedině, když je uvidíte na vlastní oči.

Sidi Bou Said

Nenechte si také ujít výlet do malebné modrobílé vesničky Sidi Bou Said na severním pobřeží Tuniska. Sidi Bou Said je turisticky velmi oblíbené místo.
Symbolem města je malá kavárna, která nese název Café de Nattes. Nachází se v centru města v prvním patře bílé budovy, která je překrásně ozdobená tmavě modrými okenicemi. Jako řada turistů před vámi, tak i vy byste měli v kavárničce posedět a vychutnat si šum okolí.
Z městečka si můžete dovézt suvenýry, kterých je tam všude požehnaně. Nejtypičtější jsou známé ptačí klece, které svým tvarem připomínají muslimskou stavbu.

Na vaše zkušenosti se těšíme v komentářích či diskuzním fóru

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Známkování jako ve škole

Sdílet na Facebooku | | |

Celý článek | Autor: Linda Kalašová | Počet komentářů: 28 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

DOVOLENÁ

- Zájezdy do Afriky

LETENKY


Převody měn

Očkování

  Galerie
Bradáči a chňapalové
Bradáči a chňapalové
zobrazení: 5764
známka: 0

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • Dostávám půjčku ve výši 3 000 000 Kč od senátora Petra Krajčoviče.:
  "Dobrí prátelé. Potrebujete ješte pujcku? Jmenuji se Daniela a chci, abyste vedeli, že Senátor Peter . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Dostávám půjčku ve výši 3 000 000 Kč od senátora Petra Krajčoviče.:
  "Dobrí prátelé. Potrebujete ješte pujcku? Jmenuji se Daniela a chci, abyste vedeli, že Senátor Peter . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Potrebujete urgentne hotovosť:
  "Moje meno je pani Patricia Kingsman sme nová legit lend veritelia z roku 2018 a radi pomôžeme akémuk . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • gepardi nepatri mezi male kocky.:
  "Gepardi nepatri mezi male kocky (ani mezi velke) - maji svou samostatnou podceled: acinonychinae." (Gepard štíhlý - Acinonyx jubatus)
 • Další hodnotný článek k tématu:
  " Respekt; Kvíz pro pokročilé: Jak zastavit migraci z Afriky? " (Africká migrace do Evropy)

 •   Partnerské servery
  Africké listy
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2013.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC