Afrika Afrika  
Dnešní datum: 07. 12. 2019  
Lidé

* Afrika potřebuje pouze vodu a školství

Vydáno dne 12. 10. 2006 (8988 přečtení)

Jednou jsem se s mým o dost let starším kamarádem bavil zase o Africe, během hovoru mi řekl zajímavou zkušenost mnoha lidí, kteří kdy dělali rozvojovou pomoc v Africe - Afrika potřebuje pouze vodu a školství. Jsem docela hrdý, že Česká republika a moji známí dělají zrovna tyto projekty v Etiopii. Proto zde uveřejním i tuto tiskovou zprávu o projektu a sbírce Postavme školu v Africe - Člověka v tísni.Dnes 6.10.2006 byla díky české pomoci v etiopské vesnici Koke u města Jirga Čefe otevřena nová škola. „Do školy v této odlehlé vesnici bude chodit až 400 dětí,“ říká Jiří Plecitý, vedoucí mise společnosti Člověk v tísni v Etiopii. V pondělí se chystá otevření další etiopské školy, tentokráte u města Arba Minč. Obě byly postaveny z výtěžku veřejné sbírky Postavme školu v Africe a celkem tak díky české pomoci do nových škol může chodit více než 760 etiopských dětí.

Zároveň ve dnech 10.-12. října proběhne v ulicích českých a moravských měst další ročník sbírky Postavme školu v Africe, jejímž cílem je nejen nabídnout možnost přispět, ale i informovat českou veřejnost o problematice vzdělání ve světě. „Již třetím rokem budou čeští skauti vybírat v ulicích do kasiček, konat se budou i různé kulturní akce po celé České republice. Na výsledku sbírky záleží, kolik škol bude možné postavit v dalších letech,“ říká Šimon Pánek, ředitel společnosti Člověk v tísni.

Slavnostního otevření školy u města Jirga Čefe, vzdáleného 400 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeby, se účastní zástupci etiopské ministerstva školství a univerzity z hlavního města Etiopie. „Nová škola je vybavená krásným barevným nábytkem, který vyrobily děti ze středního odborného učiliště. Jsou to většinou sirotci, jejichž rodiče zemřeli na HIV&AIDS. Toto učiliště bylo zase postaveno z prostředků českého ministerstva školství společností Člověk v tísni,“ vysvětluje Jiří Plecitý.

Příspěvky na sbírku Postavme školu v Africe je možné vhodit přímo do kasiček skautů v ulicích, poslat po celý rok na sbírkové konto 222 444 555/0300 u ČSOB nebo zaslat textovou zprávou ve tvaru DMS AFRIKA na telefonní číslo 87777. Cena DMS je 30 korun, na konto projektu Postavme školu v Africe bude připsáno 27 Kč.
[Akt. známka: 2,31 / Počet hlasů: 13] 1 2 3 4 5

Známkování jako ve škole

Sdílet na Facebooku | |

Celý článek | Autor: Jaromír Němec | Počet komentářů: 47 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: Člověk v tísni a J. Němec

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Lebka levharta
Lebka levharta
zobrazení: 5708
známka: 0

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Partnerské servery
Africké listy
ZANZIBAR | Ligurie
active24
Autoatlas | Fotografie | Dárky

Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
© Afrika online.cz 2001 - 2019.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

CC