Tvůrčí Afrika končí zítra hostinou hudební i kulinářskou

Autor: Lucie Němečková <lucie(at)afrikaonline.cz>, Téma: Tvůrčí Afrika, Vydáno dne: 27. 03. 2009

Rytmy z Konga, senegalské rizoto i exotické pohlazení...

Taková bude letošní Africká noc: KITITI, tradiční závěrečný večer festivalu Tvůrčí Afrika aneb Všichni jsme Afričani. Jeho osmý ročník končí již tuto sobotu 28.března ve 20.hodin v pražském Divadle Na Prádle hudbou, tancem a kulinářskými inspiracemi z Afriky.

Ve foyeru Divadla, které se promění v africké tržiště, se bude prezentovat sdružení Humanitas Afrika (www.humanitasafrika.cz ) a African Culture and Art (www.acaculture.cz). K mání budou africké šperky, dekorační předměty, hudební nástroje i tradiční oblečení. Součástí je také prodejní výstava obrazů umělců z Ugandy.

Ve vstupném (160 a 140 korun) je zahrnuto také občerstvení. Tentokrát se bude jako předkrm podávat pain perdu či-li ztracený rohlík, jako hlavní jídlo pak senegalské rizoto tiébou rouge, připijeme si čerstvým koktejlem z růžového ibišku a tamarindy s čerstvým zázvorem.

Na scéně vystoupí Elvis Kititi (kititi.net), frontman afrobeatové skupiny Tschikuna, se svým novým projektem Kititi. Elvis se narodil v konžské Kinshase, v Praze žije od roku 1998. V jeho tvorbě se prolínají výrazné rytmy s hravou kytarou a zpěvem v rodném jazyce lingala.

Slovo „ kititi “ je v překladu z kikonga (jeden ze čtyř národních jazyků Konžské demokratické republiky) list rostliny. V širším slova smyslu to znamená, že všechny listy máji svůj význam. (Vice informaci v priloze)

ZAŽIJTE S NÁMI AFRIKU V PRAZE!!!

Těšíme se na vás a budeme rádi, když tuto zprávu vybubnujete svými tamtamy dál-

S díky a hezky
Lucie Němečková