AfrikaAfrika
FórumJak pracovat s fórem

Přehled kategorií
 - Cestování po Africe
  - Tanzánie

 

AutorPříspěvky
 Jarek
 78 příspěvků 
Vloženo 05.12.2006 16:52:42  

Tak už to mohu definitivně prozradit. V lednu a únoru 2007 pojedeme zdolat nejvyšší vrchol Afriky Kilimandžáro, ačkoliv rozpočet je napjatý a vyvolává ve mě stav úzkosti, vše se neodvratně blíží k naplnění cíle. Cílem bude vytvoření multimediální prezentace o Kilimandžáru (a jiných místech) - víc zatím neprozradím. Pokud vše vyjde máte se na co těšit. Dnes nebo zítra uveřejním článek o možnosti zakoupení fotografií z předchozích cest a pokud si tento originální dárek zakoupíte, přispějete právě na expedici a získáte originální vánoční dárek.

 Jarek
 78 příspěvků 
Vloženo 27.01.2007 15:03:58  

Tak strecha Afriky zdolana. Bylo to opravdu velmi narocne a nikdy bych neveril, ze si spolecne s ostatnimi sahneme az na dno. Bylo to vsak nezapomenutelne. Dekuji vsem sponzorum, rodine a pratelum a podporu a verim, ze privezeme mnoho zajimavych materialu pro dalsi cinnost stranek. S pozdravem Jaromir Nemec
Opraveno 27.01.2007 15:05:00
 Jarek
 78 příspěvků 
Vloženo 22.02.2007 21:47:34  

Malý popis - než bude článek.
Na střechu Afriky jsme vylezli z naší skupinky tří lidí jen dva. Šli jsme Machame rout, což je šesti denní cesta okolo jižní strany Kili a chodí se od jihozápadu k jihovýchodu. V podstatě 4 dny jsme se přibližovali pod vrchol do výšky 4600m n.m. Začátkem 5 dne jsme začali výstup na Stella point 5700m n.m. Asi v půlce cesty byl pás, kde byl značný vítr, který nám sbíral dost tepla. V tomto pásu zůstalo neuvěřitelné množství mladých lidí, kteří prochladli. Stačila chvilka (pár rychlých pohybů, zapomenout pít, špatně se obléci) a cesta končila. Na vrcholku pak již nefoukalo, bylo krásné počasí a veliká zima okolo - 10 až -15°C. Cesta na Uhuru peak byla už v pohodě - za velmi pomalé chůze při tepu srdce 200 úderů za minutu :-). Po silném období dešťů byl vrchol pokryt půl metrovou vrstvou sněhu, což bylo fantastické. Okolo poledne již následoval sestup opět na 3000m n.m. a poslední den se sešlo z vrcholu.
Jaromír Němec
Opraveno 22.02.2007 21:48:30
 Jarek
 78 příspěvků 
Vloženo 12.04.2007 19:26:01  

Tak včera jsem odpovídal na dotaz jednoho čtenáře týkající se cestování po Tanzánii. Tak se trochu podělím a neříkám, že to nejde jinak. Jenda by mohl vyprávět, ale nějak se mu nechce.
Quote:
Cestu jsme meli naplanovanou tak, ze letenku a dopravu do Arushi jsme si zajistovali sami. Tedy celou cestu mimo narodni parky. Cestovali jsme autobusy a lepsi spolecnosti jsou jako nase Student Agency. Na miste jsme si nasli docela dobrou cestovku - Victoria Expedition v hotelu Meru Inn, ktera nesetri na svych lidech (Presto je nutne dat po ukonceni cesty vsimne. Na mistni pomery ma slusne pruvodce = vy budete spokojeny a date vsimne rad). Jak jsem psal, výstup na Kilimanjaro stoji vice jak 1000 USD na osobu za sesti denni cestu celkem - cestovce se platilo 960 dolaru - cestovce vic nedavejte a rovnou reknete, ze jste Cech. Nebo se na me odvolejte. Taky je cislo +255754951666 na jejich nahonciho Josefa - velmi slusny clovek, kdyz mu zavolate predem, bude vas cekat, ackoliv on na tom autobusaku v Arushi stejne bude:-). Serengeti, Ngorongoro, Tarangire a Manyara na sest dni stoji pro ctyri lidi okolo 800 USD.
Na ostatnich sluzbach vas jiste budou chtit oskubat, cim dele v hotelu tim hure. Cisniky hlidejte, az si vas otuknou, budou vas chtit okrast.
Preji krasnou dovolenou a doufam, ze se o vase zazitky na strankach Afrikaonline podelite. Napriklad galerie na to ceka:-)

Opraveno 12.04.2007 19:27:06
AutorPříspěvky

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Památník
Památník před katolickým kostelem, kde bývalo tržiště z otroky a odkud byli odváženi lodí do zámoří...
zobrazení: 3731
známka: 0

Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.

© Afrika online.cz 2001 - 2019.
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

CC