AfrikaAfrika
FórumJak pracovat s fórem

Přehled kategorií
 - Chci jet do Afriky
  - Cesta na historické motorce

 

AutorPříspěvky
 Strike
 1 příspěvek 
Vloženo 25.02.2013 23:46:16  

Ahoj, dobrý den!
Jmenuji se Lukáš a v létě se chystám jet na motorce po zápaním pobřeží do Gabonu ochutnat pocit bytí na jižní polokouli!
Jenže jsem Afrikou doposud nepolíben! Hledám proto rady a informace všeho druhu, aktuálně jak je to s vízovými povoleními. Pojedu v létě, na šedesátileté motorce a nechi tu číst nějaké rozmlouvání či dokonce odrazování, protože miluji výzvy, chci se do toho zakousnout a chci, aby mě Afrika vyučila!
Jenomže Afrika není jen příroda nebo jiná kultura, je to i nepříjemná byrokracie a množství nevyzpytatelných nástrah. Tak to alespoň vidí můj realistický pohled. Můj pohled snílka vidí nádhernou cestu s minimem nákladů, zato s maximem zážitků a zkušeností.
Prosím tedy, kdo tomu rozumí, nechť mě obeznámí s papírováním... Děkuji! :)
 Jarek
 78 příspěvků 
Vloženo 27.02.2013 21:47:51  

Ahoj Lukáši, sice nejsem ten pravý, kdo ti poradí, jak na tuhle cestu. Moje zkušenosti jsou spíše z regionu jižní Afriky.
Doporučuji však podrobně nastudovat stránky MZV, kde se v sekci cestování/dokumenty dozvíš podrobné informace. Zejména Maroko dost byrokraticky zpřísnilo cestování vlastním vozem. Případně se obrať s dotazem i na naše zastupitelské úřady v příslušných zemích.


Opraveno 27.02.2013 21:52:49
AutorPříspěvky

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

DOVOLENÁ

- Zájezdy do Afriky

LETENKY

Převody měn
Očkování
Pronájem aut pro region jižní Afriky od Europcar.co.za

  Galerie
Jak je nebezpečný mandril rýholící
Na snímku je vidět, jak je nebezpečný mandril, jak má velké zuby a jak je zhruba velký. Omlouvám se za kvalitu snímku, ale v daném okamžiku se mi lepší nepovedl...
zobrazení: 4149
známka: 2.00

Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.

© Afrika online.cz 2001 - 2013.
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

CC