AfrikaAfrika
FórumJak pracovat s fórem

Přehled kategorií
 - Cestování po Africe
  - Pravda nebo lez?

 

AutorPříspěvky
 asgard
 1 příspěvek 
Vloženo 20.08.2009 06:30:52  

Pravda či lež….

Nejen cestovatelé, ale i všichni ostatní čtenáři získávají info a zajímavosti od lidi, kteří někde cestují či zemi navštívili. Proto se veškeré cestovatelské weby a osobní stránky tvoří. Z míst všem známých není problém cestopis či záznam ohodnotit a zjistit zda je to pravda či ne. Místa pro nás exotištějí jsou mnohem složitěji identifikovatelná, převážná většina lidí je nezná, tudíš nemůže posoudit pravdivost informací a zážitků turistů či cestovatelů. A na tom někteří lidé staví. Podávají informace nepravdivé, zkreslené a vymyšlené.
Z jakého důvodu ale mystifikují čtenáře? Pravděpodobně záměrně, potřebují na sebe upozornit, přitáhnout lidi, aby četli jejich story a bylo k nim vzhlíženo s obdivem. Aby se mohli povýšit nad ostatní a spousty dalších důvodů, které by cestovatelům neměli být vlastní, nejen cestovatelům!

Jak tomuto můžeme zabránit? Nelze a bohužel nelze ani zjistit, zda uvedený cestopis či příspěvek je pravdivý, či vyčtený z novin či internetu. Pravděpodobně jediným důkazem, že danná událost se skutečně udála autorovi cestopisu je fotodokumentace. Autor by měl dokázat, že skutečně na místě byl či zážitek zažil.
Pročítáním nejen tohoto serveru, ale i osobních stránek osob, kteří někde cestují či cestovali zjišťuji, že bohužel se mezi námi tací dotyční nacházejí.
Je smutné, že někdo rád staví popularitu na lži a kopírování. Byl bych rád, kdyby se nad sebou každý kdo přispívá články na kterékoliv cestovatelské servery důkladně zamyslel a zhodnotil, jestli je opravdu čestné a poctivé vymýšlet si či nedejbůh kopírovat z jiných příspěvků. Cokoliv je kde napsáno, by se mělo zakládat na pravdě.
Také je pozastavující používání urážek a pomlouvání místních lidí, lidích z jiných zemí, turistů, cestovatelů či čtenářů.

Každý server má správce a spousty pracovníků, kteří by měli zajistit spokojenost všech, zabránit urážení, hanění a pomlouvání, a pravidly být nápomocni zveřejňování kvalitních a pravdivých článků.

Nejen tento, ale každý turistický a cestovatelský server je zde pro všechny, pro ty kteří se rádi čtou o jiných zemích ale především ti, kteří se třeba na cestu do dané země chystají.
Pokusme se zamezit špatným článkům. Mělo by to být v zájmu nás všech, kteří milují vůni dálek a cestování.

Krásné cestování a nejen to

Vám všem přeje

Asgard

AutorPříspěvky

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Snovač madagaskarský
Snovatec madagaskarský - Foudia madagascariensis.
zobrazení: 5571
známka: 1.50

Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.

© Afrika online.cz 2001 - 2019.
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

CC