AfrikaAfrika
FórumJak pracovat s fórem

Přehled kategorií
 - Cestování po Africe
  - Rwanda, Uganda, Somalsko

 

AutorPříspěvky
 xHonzax
 1 příspěvek 
Vloženo 01.04.2008 21:46:50  

Dobry den. CHtel bych se zeptat jestli je nutne ziskat nejake specialni povoleni pro to pohybovat se volne v techto africkych zemich. Pokud mi to okolnosti umozni rad bych tam v zime vyrazil do nektere z techto zemi. Zajimam se o valecne konflikty v africe a chtel bych se na misto podivat osobne a zdokumentovat si to. Jeste by me zajimalo na kolik penez by tak zhruba vyslo cestovani po nektere z techto zemi. Predem dekuji za rady a odpovedi.
 Jarek
 78 příspěvků 
Vloženo 10.04.2008 15:23:31  

Tak si dovoluji odpovědět. Do Rwandy a Ugandy stačí vízum a vše by mělo být v pořádku. Nejdražší položkou by měla být letenka, ale ostatní služby (místní doprava, potraviny a ubytování) budou levné s výjimkou vstupů do národních parků, ale tam ty nechceš. Takže 10 tisíc na měsíc + letenka by ti mělo stačit.
Do Somálska bych nejel, přeci jen to tam vře, ale uvedené neplatí pro severní část Somálska (Somaliland - vyhlášená nezávislost od roku 1991) u Rudého moře, ale zde mi chybí informace k odpovědi.

Quote:
Originál vložil xHonzax

Dobry den. CHtel bych se zeptat jestli je nutne ziskat nejake specialni povoleni pro to pohybovat se volne v techto africkych zemich. Pokud mi to okolnosti umozni rad bych tam v zime vyrazil do nektere z techto zemi. Zajimam se o valecne konflikty v africe a chtel bych se na misto podivat osobne a zdokumentovat si to. Jeste by me zajimalo na kolik penez by tak zhruba vyslo cestovani po nektere z techto zemi. Predem dekuji za rady a odpovedi. Skywalker
 3 příspěvky 
Vloženo 22.04.2008 19:54:38  

Ahoj. Loni v září jsem byl měsíc v Ugandě. Vízum dostaneš přímo v Ugandě po výstupu z letadla v Entebbe. Stálo 50 USD. Letenka stála i s poplatky nějakých 18 000 Kc. Jinak měsíční pobyt tam mě přišel asi na 12 000 Kc, ale nebyl jsem v žádném národním parku, to je fakt hodně drahý. Jo a asi 3000 jsem dal za očkování a antimalarika. Upozorňovali mě, že bez očkování proti žluté zimnici mě vůbec nevpustí do země (mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením jsem měl sebou), ale nakonec to po mně nikdo nechtěl, tak nevím :) Válečný konflikt Armády božího odporu LRA na severu je stále aktuální, i když oficiálně již skončil, ale myslím, že se tam pořád tak trochu bojuje. Na severu země jsem kvůli obrovským povodním nebyl. No nebudu tady psát cestopis :), kdybys neco potreboval vedet, rad poskytnu informace, poprípade nejaky rady, pokud to bude v mých silách.zatim ahoj. muj mail je lostakpavel@centrum.cz
Opraveno 22.04.2008 19:57:57
AutorPříspěvky

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Tanzanie - kapinice levhartová
Tato úžasná kočka v N.P. Lake Manyara by se dala snadno přehlédnout. Když jsme se k ní dostali po větru, mohli jsme si vychutnat setkání i po čichu... protě levhart se vším všudy :-)
zobrazení: 4443
známka: 1.00

Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.

© Afrika online.cz 2001 - 2019.
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

CC