AfrikaAfrika
FórumJak pracovat s fórem

Přehled kategorií
 - Cestování po Africe
  - Afrika poprvé

 

AutorPříspěvky
 eh, nikdo
 1 příspěvek 
Vloženo 14.03.2014 10:58:23  

Dobrý den, chystám se Afriky a zajímalo by mě jakou zemi byste doporučil jako první pro návštěvu, aby to nebylo příliš turistické, na druhou stranu ne nebezpečné. Děkuji
 Jarek
 78 příspěvků 
Vloženo 17.03.2014 23:48:19  

Quote:
Originál vložil Actionman
Dobrý den, chystám se Afriky a zajímalo by mě jakou zemi byste doporučil jako první pro návštěvu, aby to nebylo příliš turistické, na druhou stranu ne nebezpečné. DěkujiOtázkou, kde je hranice? A hlavně, jak tam chcete cestovat.
Každá země má některé oblasti, kde je například malárie; zlodějíčci jsou na celém světě; nebo jsou všude místa, kam jezdí turisté. Stačí si vybrat, jako v Česku.

Obecně lze doporučit vše s výjimkou zemí, kde se válčí, nebo se budou konat volby či mají špatnou infrastrukturu.

Moje tipy jsou - Jižní Afrika, Botswana, Namibie, Zambie, Malawi, Tanzanie, Etiopie (přes některá specifika se dá procestovat dobře autobusem), Ghana a Maroko (cestování "skoro" jako v Evropě = autobusy i vlaky).

Něco si vyberte, zkuste projít naše cestopisy a záleží na Vás.
Opraveno 21.03.2014 09:53:54
 Kristy27
 1 příspěvek 
Vloženo 10.04.2014 10:52:20  

Jarku, díky za tipy, zvažovali jsme teď také s přítelem procestování Afriky po shlédnutí dokumentu Dana Přibáně.. Asi nakonec začneme Ghanou, protože se tam také údajně dobře vaří. Actionmene, zkus si poslechnout taky tohle audio, určitě tě to inspiruje jako nás - http://www.holidayfriends.cz/recenze/esus-c-15-afrika
 Vilík
 3 příspěvky 
Vloženo 11.04.2014 19:45:39  

Obecně bych spíše vyrazil do místa podle toho co chci vidět, turisticky zajímavá je východní Afrika, ale trochu tu místy pokulhává infrastruktura, jih Afriky má infrastrukturu lepší a je turisticky příjemnější. Západní Afrika není pro začátek lehká, z přírody tu moc nezbylo a pokud Vás nezajímá vyloženě západoafrická kultura, nejsem si jist, zda se Vám bude líbit. Jídlo v Ghaně nebylo úplně oslnivé, fufu, redred a podobně, bylo pro mě velkou úlevou dostat se do francouzské Afriky, kde umí vařit. Pokud nemáte problém s jazykem a máte rádi kombinaci kultury, přírody, dobré kuchyně, pláží a dalších aktivit, doporučil bych Madagaskar! Jsem si jist, že se Vám na začátku bude líbit :-) Není tolik turistický, je tam bezpečno a máte celý kontinent na poměrně malém prostoru...hned bych tam jel :-)
AutorPříspěvky

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Příprava excelentní supersladké súdánské kávy
Preparation of excellent supersweet Sudanese coffee
zobrazení: 3047
známka: 0

Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.

© Afrika online.cz 2001 - 2019.
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

CC