AfrikaAfrika
FórumJak pracovat s fórem

Přehled kategorií
 - Cestování po Africe
  - Kam pro začátek???

 

AutorPříspěvky
Stránka: z 3 
 T.I.A.
 13 příspěvků 
Vloženo 28.04.2007 21:26:04  

Už od malička toužím po tom podívat se do Afriky (myslím tím hlavně přírodu) a rád bych si teď tento sen uskutečnil. Tak bych se tady chtěl zeptat do jaké oblasti je to relativně bezpečné, dále by mě zajímaly spolehlivé letecké společnosti, které dopravují do Keňy za rozumnou cenu a naposled jak to vypadá s Angolou a Kongem (podmínky cestování, atd.)...díky za všechny odpovědi...
 Jarek
 78 příspěvků 
Vloženo 02.05.2007 12:11:57  

Pokud bych mohl radit, na poprvé bych jel za přírodou do Jižní Afriky (JAR) - dobré ceny a služby. Letenky se pokus vyhledat podle fóra. Angola a Kongo (býv. Zair?) - to je ruská ruleta, nedoporučuji, pokud nemáš dobrý kontakt a místního průvodce.
 T.I.A.
 13 příspěvků 
Vloženo 06.05.2007 09:49:17  

A mohl bych se zeptat jaká jsou zde (pokud jsou) povinná očkování, jestli nutně potřebuji průvodce, jaké jsou zde sociální poměry (kriminalita) a především jaké národní parky jsou nejatraktivnější?? díky za odpověď...
 Jarek
 78 příspěvků 
Vloženo 06.05.2007 21:47:41  

Zeptat se lze;-)

Pro začátek pár citací z Ministerstva zahraničních věcí.

Quote:
Cestovní pas platný po celou dobu pobytu v JAR, ve kterém je dostatek volných stránek na víza (1 vízum – 1 strana). Pokud hodlá český turista řídit v JAR automobil, vyžaduje se mezinárodní řidičský průkaz požadovaný JAR. Při vstupu na území JAR se vyplňuje vstupní celní dotazník, který dostanou turisté přímo v letadle. Jihoafrické vízum lze pro občany ČR podle nového imigračního zákona od dubna 2003 získat na letištích nebo hraničních přechodech, a to do 90 dnů. Vízum se uděluje zdarma. Udělené vízum neopravňuje pracovat, studovat nebo obchodovat v JAR. O prodloužení víza je nutné podat žádost u nejbližšího úřadu ministerstva vnitra JAR. Přihlašovací povinnost v JAR není.

Doporučuje se očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a B a tyfu. Pokud turista plánuje cestu do Krügerova parku nebo národních parků v provincii Kwazulu Natal, je žádoucí vybavit se účinným antimalarikem a užívat jej vždy ve spojení s repelentem. Povinné očkování není.

Bezpečnostní situace v JAR není příliš příznivá. Je nutno počítat s vysokou mírou kriminality, zejména v centrech větších měst. Především se nedoporučují návštěvy sídlišť černošského obyvatelstva, procházky v osamělých místech a v centrech měst v podvečerních a večerních hodinách. Rozhodně se nedoporučuje používat ”sběrné taxíky”, což jsou mikrobusy jezdící po pravidelných trasách, které používají výhradně obyvatelé černé pleti. Turisté jsou obvyklým cílem násilné trestné činnosti, proto je vhodné na sebe neupozorňovat např. viditelně nošenými kamerami nebo nahlížením do turistických průvodců a map. Případné ztráty lze podstatně snížit tím, že místo hotovosti budou turisté používat při placení úvěrové karty a doklady a letenky budou mít uloženy na bezpečném místě (bezpečnostní schránky v hotelu).
Nebezpečné oblasti z hlediska vnitropolitických nepokojů v JAR neexistují. Nedoporučuje se však z bezpečnostních důvodů jezdit bez doprovodu místních lidí, znalých situace, do čtvrtí obývaných původním černošským obyvatelstvem a do černošských slumů, kde se mohou ve zvýšené míře vyskytovat nelegální přistěhovalci a kriminální osoby, jako např. v centru Johannesburgu ve čtvrti Hillbrow, ale i v jiných městech.
Při cestách autem se doporučuje držet se hlavních cest, cestovat vždy jen v uzamčeném autě a okna auta spouštět jen do poloviny. Nedoporučuje se zastavovat na opuštěných místech nebo cestovat po vedlejších silnicích po setmění. Pro oddech a občerstvení je vhodné využívat čerpacích stanic pohonných hmot. Rovněž není bezpečné zastavovat stopařům nebo u auta s poruchou (ta může být fingovaná). V Jihoafrické republice se jezdí vlevo.Teď osobní zkušenost - Jižní Afrika je s výjimkou velkých měst (obzvláště Johannesburg, pak Cape Town a Port Elizabet) podobně bezpečná jako Praha. Nejlepším způsobem, jak procestovat tuto obrovskou zemi, je půjčit si auto - ceny jsou slušné. Benzín je levnější než u nás. V každém městě a turistickém centru jsou levné a velmi slušně zařízené kempy či ubytovny.
Z parků stojí za návštěvu skoro každý, protože chrání něco jiného, ale rozhodně by člověk neměl minout Krugerův národní park, není to žádná divočina, ale ten kontakt se zvířaty je zde jedinečný. T.I.A.
 13 příspěvků 
Vloženo 07.05.2007 20:28:35  

A ještě by mě zajímalo, kdybych si chtěl najmout českého osobního průvodce zhruba na 14 dní,na kolik by to zhruba vyšlo, popřípadě odkaz na nějakou firmu, která se tímto zabývá.
 Jarek
 78 příspěvků 
Vloženo 07.05.2007 22:10:06  

Quote:
Originál vložil T.I.A.

A ještě by mě zajímalo, kdybych si chtěl najmout českého osobního průvodce zhruba na 14 dní,na kolik by to zhruba vyšlo, popřípadě odkaz na nějakou firmu, která se tímto zabývá.Tak to nevím, ale za letenku jedu :-)) Během 14 dní stihnem i Viktoriiny vodopády, buš v Botswaně, NP Krüger a Kalahari Gemsbok.

Opraveno 07.05.2007 22:14:44
 T.I.A.
 13 příspěvků 
Vloženo 07.05.2007 22:38:28  

No to by byla paráda, a kolik by jste to viděl se vším všudy...myslím tím letenka + nějaké ubytování v kempu, jinak jedu hlavně za přírodou, takže bych rád projel hlavně národní přírodní parky, rezervace, atd...nejsem vůbec náročný na ubytování, ale v Africe jsem ještě nebyl, takže nemám moc představu jestli se tam dá přespat v autě či nikoli...
 Jarek
 78 příspěvků 
Vloženo 08.05.2007 01:38:18  

To byla jen malá nadsázka - už bohužel po Kilimandžáru nemám dovolenou :-( Ale když vidím ten zájem asi si otevřu cestovku;-) Hned bych jel znovu.
Cena cesty se odvíjí především od letenky a pak od počtu lidí. Nás posledně cesta ve čtyřech lidech na měsíc po celém regionu jižní Afriky nepřišla dráž než na 50 tisíc. Z toho letenka představovala půlku ceny. Dobře se dá předpokládaná cena cesty vypočítat podle Lonely Planet - Jižní Afrika.
V autě se spát nemusí - všude jsou kempy a s oblibou říkám, že nejlepší kemp v Česku je jako ten nejhorší v Jižní Africe - bez nadsázky.
Takže moje rada - zakoupit Lonely, naplánovat cestu, koupit s půlročním předstihem letenku (lepší cena), půjčit si auto (nejlepší poměr výkon, cena, služby - Europcar, Praha, Pařížská) a hurá do Afriky.
A pozor, Jižní Afrika je jako USA, když je něco kousek, např. obchod, bude to i 300km:-)
 T.I.A.
 13 příspěvků 
Vloženo 08.05.2007 12:55:23  

A jaké auto by jste doporučil na půjčení pro 4 osoby??
 Jarek
 78 příspěvků 
Vloženo 08.05.2007 16:22:52  

To záleží na vás, například Toyota Kondor - podobné našim autům typu VAN, ale vyšší podvozek - auto pro 6 lidí. Pokud nebudete jezdit přímo v píscích (asi nebudete, pokud nepojedete do Botswany), tak nemusíte půjčovat ani čtyřkolku. Cena Toyoty Kondor je přibližně +/- 20 až 25 tisíc Kč na 14 dní za 4x2, neomezené kilometry a pojištění. Je to už starší model a je možné, že lepší půjčovny ho nebudou mít už v nabídce. V Jižní Africe se teď hodně půjčuje Nissan X-Trail 2x4. Je nutné to ověřit přímo v půjčovně. Za 4x4 se platí tak okolo 30 - 35 tisíc - Nissan 4x4 D/Cab.

Cena na osobu tak vychází cca - 25 tisíc letenka + 10 tisíc auto + 5 tisíc benzín do auta (dost nadsazeno) a útrata.

Opraveno 08.05.2007 16:29:12
AutorPříspěvky
Stránka: z 3 

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Napoleon
Napoleon
zobrazení: 9088
známka: 1.50

Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.

© Afrika online.cz 2001 - 2019.
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

CC