Afrika Afrika  
Dnešní datum: 25. 11. 2017  

Komentáře
ke článku: Budoucnost Azawadu a krize v Mali - AKTUALIZOVÁNO 8. 4.
(ze dne 21.01.2013, autor článku: Jaromír Němec)

Komentář ze dne: 31.01.2013 14:35:57
Autor: Maxi Obr (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: kolonialism
Já na obchodních zájmech tohoto typu vidím všelicos špatného, zvlášť když je zisků z těchto obchodních zájmů dosahováno na úkor lidí. To se tady (jako téměř všude v Africe) děje. Areva (vlastněná státem, čili tady je vazba na FR vládu přímá) provozuje v Nigeru několik uranových nalezišť a je známo, že si například s ekologií těžby příliš hlavu neláme. Pokud může použít méně nákladnou, avšak ekologicky závadnou technologii těžby, udělá to. Radioaktivní znečištění okolní krajiny je tak dost vysoké.

cituji odsud: htt p://www.globalresearch.ca/m ali-resource-war-extends-into- niger-france-sends-troops-to-s ecure-niger-uranium-mines/5320 825

"Těžba uranu Arevou navíc vytvořila katastrofu i v životním prostředí a v lidském zdraví těžební oblasti. Ekologistické hnutí Greenpeace ve zprávě z roku 2010 zjistilo, že vodní studně jsou v oblasti kontaminovány radiací na úrovních až 500 krát vyšších než normál. V Arlitu, tj. v místě jednoho z hlavních dolů Arevy, je úmrtnost na nemoci dýchání dvojnásobná oproti národnímu průměru."

A že dostává zaplaceno? Asi dobře víte, jak to funguje - obyčejní občané Nigeru nebo Mali ze zisků nemají vůbec nic. Ani přímo ani ve formě investic do veřejného sektoru. Drtivou většinu z těchto příjmů shrábnou zkorumpovaní vládní činitelé a lidé okolo. Zbytek putuje za hranice (vlastně úplně všechno, protože vládnoucí oligarchie má taky účty v zahraničí).

Reakce na komentář
"Re: Re: Re: Re: kolonialism"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Jakou barvu má modrá obloha? Bílou nebo modrou?

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

DOVOLENÁ

- Zájezdy do Afriky

LETENKY

Převody měn
Očkování
Pronájem aut pro region jižní Afriky od Europcar.co.za

  Galerie
Kerma
Kerma
zobrazení: 2236
známka: 0

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • Vaše úvěrová pomoc je zde:
  "Potřebujete půjčky na projekt, investice, osobní půjčky, úvěry na podnikání, úvěry na bydlení, stude . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Rychlé a spolehlivé půjčky:
  "Ahoj, Jaké jsou vaše finanční potřeby? Požádejte o všechny druhy úvěrů s úrokovou sazbou 2%. Pot . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Bezplatná půjčka, která odpovídá vašemu rozpočtu.:
  "Ahoj, Zde je nabídka úvěru pro vás? Jsme legitimní a garantujeme družstevní záložny a poskytují . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci!:
  "Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci! Jste v současné situaci v potížích nebo vás hrozí v . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Dostal jsem půjčku 500.000 Kč.:
  "Dobrí prátelé. Potrebujete ješte pujcku? Jmenuji se Daniela a chci, abyste vedeli, že senátor Walter . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)

 •   Partnerské servery
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2013.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC