Afrika Afrika  
Dnešní datum: 12. 11. 2018  

Komentáře
ke článku: Budoucnost Azawadu a krize v Mali - AKTUALIZOVÁNO 8. 4.
(ze dne 21.01.2013, autor článku: Jaromír Němec)

Komentář ze dne: 31.01.2013 14:35:57
Autor: Maxi Obr (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: kolonialism
Já na obchodních zájmech tohoto typu vidím všelicos špatného, zvlášť když je zisků z těchto obchodních zájmů dosahováno na úkor lidí. To se tady (jako téměř všude v Africe) děje. Areva (vlastněná státem, čili tady je vazba na FR vládu přímá) provozuje v Nigeru několik uranových nalezišť a je známo, že si například s ekologií těžby příliš hlavu neláme. Pokud může použít méně nákladnou, avšak ekologicky závadnou technologii těžby, udělá to. Radioaktivní znečištění okolní krajiny je tak dost vysoké.

cituji odsud: htt p://www.globalresearch.ca/m ali-resource-war-extends-into- niger-france-sends-troops-to-s ecure-niger-uranium-mines/5320 825

"Těžba uranu Arevou navíc vytvořila katastrofu i v životním prostředí a v lidském zdraví těžební oblasti. Ekologistické hnutí Greenpeace ve zprávě z roku 2010 zjistilo, že vodní studně jsou v oblasti kontaminovány radiací na úrovních až 500 krát vyšších než normál. V Arlitu, tj. v místě jednoho z hlavních dolů Arevy, je úmrtnost na nemoci dýchání dvojnásobná oproti národnímu průměru."

A že dostává zaplaceno? Asi dobře víte, jak to funguje - obyčejní občané Nigeru nebo Mali ze zisků nemají vůbec nic. Ani přímo ani ve formě investic do veřejného sektoru. Drtivou většinu z těchto příjmů shrábnou zkorumpovaní vládní činitelé a lidé okolo. Zbytek putuje za hranice (vlastně úplně všechno, protože vládnoucí oligarchie má taky účty v zahraničí).

Reakce na komentář
"Re: Re: Re: Re: kolonialism"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Napsat slovo - ryba a nic více

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

DOVOLENÁ

- Zájezdy do Afriky

LETENKY


Převody měn

Očkování

  Galerie
Řeznictví
Řezník v provinčním městě Muramvya, centrální Burundi.
zobrazení: 4931
známka: 3.00

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • loan:
  "Potřebujete půjčku? nabízíme všechny druhy půjček, jako jsou osobní půjčky, dluhové konsolidační úvě . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Dostal jsem půjčku ve výši 1000000 EUR od pana Peter Krajčovič:
  "Stále potrebujete financní pomoc a nevíte, kde ji získáte, kontaktujte pana Peter Krajcovic na senat . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • gepardi nepatri mezi male kocky.:
  "Gepardi nepatri mezi male kocky (ani mezi velke) - maji svou samostatnou podceled: acinonychinae." (Gepard štíhlý - Acinonyx jubatus)
 • Další hodnotný článek k tématu:
  " Respekt; Kvíz pro pokročilé: Jak zastavit migraci z Afriky? " (Africká migrace do Evropy)
 • Kdy vyjednavat:
  "Anglie byla v 1940 v zoufale situaci. Vyhlidka ze by izolacionisticke USA vstopupili do valky znacne . . . " (Africká migrace do Evropy)

 •   Partnerské servery
  Africké listy
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2013.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC