Afrika Afrika  
Dnešní datum: 23. 10. 2018  

Komentáře
ke článku: Revoluce v Tunisku a Egyptě - názor autora
(ze dne 02.02.2011, autor článku: Jaromír Němec)

Komentář ze dne: 02.02.2011 20:56:32
Autor: Cindy (Cindy261075@yahoo.fr)
Titulek: Egypt a světové velmoce
Nevím co přesně autor zamýšlel, ale jedno je jisté v některých částech světa je nadprodukce potravin a její nadužívání. Podpora pro arabské země je velmi nezbytná. Slýchávám v poslední době cynické poznámky lidí, kteří o situaci nevědí nic. Tyto názory proklamují, že země magrebu profitují 90% z cestovního ruchu, pokud však vezmeme v úvahu geografickou rozlohu a sociodemografické zastoupení, zjistíme, že v oblastech cestovního ruchu profitují pouze hotely a cestovní kanceláře a vláda. Vlády těchto zemí právě finanční prostředky z cestovního ruchu využívají pro svůj vlastní prospěch. Nemůžeme brát v úvahu, drobné příjmy malých živnostníků, kteří prodávají suvenýry téměř za pakatel. Ve skutečnosti se finanční prostředky vůbec nedostanou k lidem kolem sahary, kde cestovní ruch je minimální a to jen v míře organizované cestovním ruchem. Turisté zde nekupují potraviny, ani užitkové zboží. Vše si přivezou, nebo čerpají na hotelu. Je tedy nutné se zamyslet a změnit pohled na situaci a relativně bohaté země by měly přestat podporovat nadnárodní společnosti, jejichž produkty jsou předražené a tlačit je ke snížení cen. Toto může snáz pomoci zemím, kde lidé žijí v bídě. Mnohem složitější, však vidím situaci politickou, neboť povstání směřuje k cíli získat demokracii, která je pro mě obtížně představitelná v případě tak vysokého procenta nezaměstnanosti.

Reakce na komentář
"Egypt a světové velmoce"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Kolik nohou má zebra a přičti dvě. Napią slovy!

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

DOVOLENÁ

- Zájezdy do Afriky

LETENKY


Převody měn

Očkování

  Galerie
Namibie - Sossusvlei
umírající strom
zobrazení: 1404
známka: 0

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • Dostal jsem půjčku ve výši 1000000 EUR od pana Peter Krajčovič:
  "Stále potřebujete finanční pomoc a nevíte, kde ji získáte, kontaktujte pana Peter Krajčovič na senat . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Ponúkam finančnú pomoc ľuďom v núdzi – pôžička od súkromnej osoby:
  "Sme ochotní pomôct každému, kto to potrebuje. Ponúkame niekolko druhov pôžiciek: Úvery a hypotéky, . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • URGENTNÍ PŮJČOVNOU NABÍDKU, POUŽÍVEJTE DNES, POKUD JE POTŘEBUJÍ NÁSLEDUJÍCÍ ÚROV:
  "URGENTNÍ PŮJČOVNOU NABÍDKU, POUŽÍVEJTE DNES, POKUD JE POTŘEBUJÍ NÁSLEDUJÍCÍ ÚROVEK JAKÉHOKOLIV DRUHU . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Pujcka:
  "Ahoj. Jmenuji se Stanislav Kovac z Praha 4. jsem dostal obchodní úvěr ve výši 25,000.000 Kč (cca: 97 . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • cath-finance@hotmail.com:
  " Dobrý Den, Pane / Paní Tato zpráva je určena pro jednotlivce nebo pro všechny ty, kteří jsou v . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)

 •   Partnerské servery
  Africké listy
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2013.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC