Afrika Afrika  
Dnešní datum: 19. 11. 2018  

Komentáře
ke článku: Záchrana nosorožce tuponosého severního?
(ze dne 13.04.2009, autor článku: Vladimír Zikán)

Komentář ze dne: 28.04.2009 20:49:30
Autor: Vilík (nyira@centrum.cz)
Titulek: Re: Keňa nebo zlý sen!!!
Když jsem slyšel o převozu nosorožců do JAR, byl jsem znepokojen, zda -li se nejedná jen o marketingový tah, jak se zviditelnit. Po tom co jsem se dozvěděl nově plánovanou destinaci, je mi jasné, že jsou tato zvířata trnem v oku. O bezpečnosti Keni pro tato zvířata nemám pochyb. Úkazem toho je přísně střežené tanzanské "stádo" nosorožců v kráteru Ngorongoro, v 90. letech se skladálo z 15-ti kusů, v roce 2004 z 5 kusů a dnes je chloubou kráteru stádo o dvou kusech!!! Stejně tak se nemluví o tom kolik nosorožců padlo v N.P. Nakuru v Keni za oběť pytlákům, před rokem při nepokojích, po prezidentských volbách.
Nemluvě o vyhozených penězích, měl bych alespoň trochu úctu k těmto zvířatům. Pochybné je i rozeznání severní a jižní formy. Proto nemusíme nosorožce nikam vozit na smrt a můžeme rovnou použít jižní formu, která se v Keni úspěšně množí a pochlubit se svým úspěchem. Než a jestli vůbec, se přijde na to, že se nejedná o severní formu, uplyne mnoho let a osud tohoto poddruhu již bude zpečetěn.
Opravdu se nedají vytvořit ideálnější podmínky pro odchov v Evropě a zabránit tak zbytečnému stresování a skoro jistému zániku těchto zvířat?
Jakou zodpovědnost máme a jak s ní naložíme ukáže jen čas. Jen aby nám nezbyl pouze z ostudy kabát a oči pro pláč.

Reakce na komentář
"Re: Keňa nebo zlý sen!!!"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Napsat slovo - ryba a nic více

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

DOVOLENÁ

- Zájezdy do Afriky

LETENKY


Převody měn

Očkování

  Galerie
Pyramidy Meroe (Bagrawiyah)
Pyramids of Meroe (Bagrawiyah)
zobrazení: 2828
známka: 0

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • Finančná asistencia:
  "Navrhujem každému, kto hľadá súkromnú a legitímnu, rýchlu a dôveryhodnú spoločnosť, aby získal akýko . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Finančná asistencia:
  "Navrhujem každému, kto hľadá súkromnú a legitímnu, rýchlu a dôveryhodnú spoločnosť, aby získal akýko . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • pôžička:
  "Pred niekoľkými dňami som dostal od spolupracovníka odporúčanie požiadať o úver v spoločnosti Annie . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • loan:
  "Potřebujete půjčku? nabízíme všechny druhy půjček, jako jsou osobní půjčky, dluhové konsolidační úvě . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Dostal jsem půjčku ve výši 1000000 EUR od pana Peter Krajčovič:
  "Stále potrebujete financní pomoc a nevíte, kde ji získáte, kontaktujte pana Peter Krajcovic na senat . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)

 •   Partnerské servery
  Africké listy
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2013.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC