Afrika Afrika  
Dnešní datum: 17. 02. 2019  

Komentáře
ke článku: Vzkazy pro Nás
(ze dne 03.10.2005, autor článku: Jaromír Němec)

Komentář ze dne: 24.03.2009 20:58:32
Autor: Pavel (kalikut@seznam.cz)
Titulek: dobrovolník pro Afriku
Rád bych reagoval na množící se zájemce o dobrovolnickou práci v Africe a jejich dosti mylné a zkreslené představy. Dobrovolník musí počítat s tím, že ho to bude stát spoustu peněz. Proč to tak je ? Nejsme v 50. či 60. letech a i v Africe se dnes najde řada kvalitně vzdělaných a inteligentních lidí mající výhodu znalosti domácího prostředí, jazyků, kultury, komunikace apod. Místní neziskové organizace mají náklady pouze na jeho mzdu, která je ovšem několikanásobně menší než náklady na dobrovolníka, kterému by sice neplatila mzdu, ale teoreticky by musela platit ubytování, stravu, nemluvě o očkování, pojištění a samozřejmě letenku. Letenka do velkých a známých afrických destinací stojí kolem 20-25 tis, do těch neobvyklých 30-50 tis, což může odpovídat více než ročnímu platu projektanta. Místní neziskovky jsou tedy ochotny přijmout dobrovolníka, který si ovšem ponese všechny náklady a má odpovídající znalosti a dovednosti v určitých oblastech. Pokud mu znalosti a dovednosti chybí, pak musí počítat, že bude buď dělat manuální práce nebo bude platit za trénink. Já jsem např. procestoval 6 západoafrických zemí a v nich možná 15 národních parků, ale v žádném jsem nikdy neviděl pracovat bělocha-dobrovolníka jako rangera nebo ve správě parku, ale vždy místní, kteří mají kolikrát i 30 let zkušeností s chováním a stopováním divoké zvěře. Je tedy velmi naivní si myslet, že nás z ČR, kteří jsme viděli tady ve volné přírodě max. jelena při štěstí, budou v afrických národních parcích vítat z otevřenou náručí, že jim chceme zadarmo pomoci (plat rangera např. v záp. Africe se pohybuje kolem 30-50 EUR měsíčně, ve vých. a jižní to nebude o moc lepší bych řekl)

Reakce na komentář
"dobrovolník pro Afriku"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Napsat slovo afrika s malým a pozor na překlep

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Namibie - Sossusvlei
písečný přesyp
zobrazení: 1425
známka: 0

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • Danakilská proláklina:
  "Nachází se v severovýchodní Etiopii, kde se setkávají tři tektonické desky (africká, arabská a indic . . . " (Zajímavosti Afriky)
 • gepardi nepatri mezi male kocky.:
  "Gepardi nepatri mezi male kocky (ani mezi velke) - maji svou samostatnou podceled: acinonychinae." (Gepard štíhlý - Acinonyx jubatus)
 • Další hodnotný článek k tématu:
  " Respekt; Kvíz pro pokročilé: Jak zastavit migraci z Afriky? " (Africká migrace do Evropy)
 • Kdy vyjednavat:
  "Anglie byla v 1940 v zoufale situaci. Vyhlidka ze by izolacionisticke USA vstopupili do valky znacne . . . " (Africká migrace do Evropy)
 • Re: Co chtel basnik clankem rici ??:
  "Myslím, že článků věnujícím se islámu a Erdoganovi je na netu mnoho. Článek se zabývá spíše tím, co . . . " (Africká migrace do Evropy)

 •   Partnerské servery
  Africké listy
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2019.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC