Afrika Afrika  
Dnešní datum: 25. 02. 2018  

Komentáře
ke článku: Vzkazy pro Nás
(ze dne 03.10.2005, autor článku: Jaromír Němec)

Komentář ze dne: 24.03.2009 20:58:32
Autor: Pavel (kalikut@seznam.cz)
Titulek: dobrovolník pro Afriku
Rád bych reagoval na množící se zájemce o dobrovolnickou práci v Africe a jejich dosti mylné a zkreslené představy. Dobrovolník musí počítat s tím, že ho to bude stát spoustu peněz. Proč to tak je ? Nejsme v 50. či 60. letech a i v Africe se dnes najde řada kvalitně vzdělaných a inteligentních lidí mající výhodu znalosti domácího prostředí, jazyků, kultury, komunikace apod. Místní neziskové organizace mají náklady pouze na jeho mzdu, která je ovšem několikanásobně menší než náklady na dobrovolníka, kterému by sice neplatila mzdu, ale teoreticky by musela platit ubytování, stravu, nemluvě o očkování, pojištění a samozřejmě letenku. Letenka do velkých a známých afrických destinací stojí kolem 20-25 tis, do těch neobvyklých 30-50 tis, což může odpovídat více než ročnímu platu projektanta. Místní neziskovky jsou tedy ochotny přijmout dobrovolníka, který si ovšem ponese všechny náklady a má odpovídající znalosti a dovednosti v určitých oblastech. Pokud mu znalosti a dovednosti chybí, pak musí počítat, že bude buď dělat manuální práce nebo bude platit za trénink. Já jsem např. procestoval 6 západoafrických zemí a v nich možná 15 národních parků, ale v žádném jsem nikdy neviděl pracovat bělocha-dobrovolníka jako rangera nebo ve správě parku, ale vždy místní, kteří mají kolikrát i 30 let zkušeností s chováním a stopováním divoké zvěře. Je tedy velmi naivní si myslet, že nás z ČR, kteří jsme viděli tady ve volné přírodě max. jelena při štěstí, budou v afrických národních parcích vítat z otevřenou náručí, že jim chceme zadarmo pomoci (plat rangera např. v záp. Africe se pohybuje kolem 30-50 EUR měsíčně, ve vých. a jižní to nebude o moc lepší bych řekl)

Reakce na komentář
"dobrovolník pro Afriku"

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Má člověk dvě oči? Odpovědí je buď má nebo nemá!

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

DOVOLENÁ

- Zájezdy do Afriky

LETENKY


Převody měn

Očkování

  Galerie
Uganda - rybařík jižní
Pied Kingfisher (<i>Ceryle rudis</i>)
zobrazení: 2063
známka: 0

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • organizácia :
  "Jako jediný v České republice Vám můžeme pomoci půjčky, popravy, insolvence, směnky. Máme bezkonkure . . . " (Lindsay Hunt, buvolí válečník, záchrana buvolů v jižní Africe )
 • Dostávám půjčku ve výši 3 000 000 Kč od senátora Petra Krajčoviče.:
  "Dobrí prátelé. Potrebujete ješte pujcku? Jmenuji se Daniela a chci, abyste vedeli, že Senátor Peter . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Dostávám půjčku ve výši 3 000 000 Kč od senátora Petra Krajčoviče.:
  "Dobrí prátelé. Potrebujete ješte pujcku? Jmenuji se Daniela a chci, abyste vedeli, že Senátor Peter . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Potrebujete urgentne hotovosť:
  "Moje meno je pani Patricia Kingsman sme nová legit lend veritelia z roku 2018 a radi pomôžeme akémuk . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • gepardi nepatri mezi male kocky.:
  "Gepardi nepatri mezi male kocky (ani mezi velke) - maji svou samostatnou podceled: acinonychinae." (Gepard štíhlý - Acinonyx jubatus)

 •   Partnerské servery
  Africké listy
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2013.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC