Afrika Afrika  
Dnešní datum: 19. 10. 2018  

Komentáře
ke článku: Podvod století nebo zlatý důl
(ze dne 07.01.2003, autor článku: Tomáš Matoušovic)

Komentář ze dne: 11.11.2009 17:45:07
Autor: prihlizejici Pavel (@)
Titulek: Podvod i zlaty dul....
Z Afriky chodí spousty takových podvodů, nejen z Nigerie. Já jsem cetl nekde story o nabidce pozemku na vybudování lodžie či kempu poblíž národního parku, nabídka směřovala pro Evropany. Pozemek byl prý nádherný a místo super pro podnikání v oblasti turismu. Už při prohlídce, "majitelé" pozemku - masajové začali do plánu bělocha zasahovat, co kde by se jim líbilo, co a jak kde naplánovali. Evropan si zjistil vše potřebné k založení firmy v Keni, včetně potřebných poplatků a dokladů. Mimo dalších důležitostí, pan Evropan, potřebuje také doklad, že majitelem pozemku jsou opravdu právě tito masajové. Cena za žádost a vyřízení dokumentace a právní pomoc byla cca 80eur. Dotyčný Evropan kontaktoval masaje, že potřebuje doklad o vlastnictví, který musí předložit v případě založení firmy. Masajové sdělili zpět,že potřebují aby jim Evropan poslal 4 miliony keňských šilinků na vyřízení dokladu (4mil šilinků je 40tisic euro). Když běloch odpověděl, že to je nesmysl, že i právník mu řekl jen zlomek ceny co oni požadují, Masajové odpověděli ... Nesmíš se ptát byrokratických úředníků, ptej se na správných místech a dozvíš se pravdu.... Veselé čtení, pobavil jsem se. Černoši si asi myslí, že máme na čele jitrnici a jsme úplně blbý. I když musím říct, že spousta turistů je opravdu b..., neboť kdo je učí nastavovat ruku, jsou jen běloši, jak turisté, tak "humanitární pomoci" . A pak z toho roste toto, podvody, okrádání a olupování. Podívejte se na příklad z Nigerie, příklad z Keni a spousty dalších, jak jsou Afričané šikovní vymyslet jak přijít k penězům a přitom nehnout ani prstem!!! Co kdyby takhle vymysleli jak se postavit na vlastní nohy, postarat se o svou budoucnost sami a ne pořád po někom žebrat pomoc a peníze!!! Možná by se dostali někam dál než právě jsou... přiblížili by se evropskému životu, i když k tomu mají ještě hodně daleko a předchází tomu těžká práce, jako předcházela u nás. Nikdo z nás nedostal dům či cokoliv jiného zadarmo. Tak co by měli zadarmo něco dostávat oni! Pokud jsou chytří dost na to dělat podvody, tak můžou být chytří i na to jak se pohnout dopředu.........

Reakce na komentář
"Podvod i zlaty dul...."

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Kolik nohou má zebra a přičti dvě. Napią slovy!

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

DOVOLENÁ

- Zájezdy do Afriky

LETENKY


Převody měn

Očkování

  Galerie
Ježovka toxická
Ježovka toxická
zobrazení: 7561
známka: 1.00

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • Dostal jsem půjčku ve výši 1000000 EUR od pana Peter Krajčovič:
  "Stále potřebujete finanční pomoc a nevíte, kde ji získáte, kontaktujte pana Peter Krajčovič na senat . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Ponúkam finančnú pomoc ľuďom v núdzi – pôžička od súkromnej osoby:
  "Sme ochotní pomôct každému, kto to potrebuje. Ponúkame niekolko druhov pôžiciek: Úvery a hypotéky, . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • URGENTNÍ PŮJČOVNOU NABÍDKU, POUŽÍVEJTE DNES, POKUD JE POTŘEBUJÍ NÁSLEDUJÍCÍ ÚROV:
  "URGENTNÍ PŮJČOVNOU NABÍDKU, POUŽÍVEJTE DNES, POKUD JE POTŘEBUJÍ NÁSLEDUJÍCÍ ÚROVEK JAKÉHOKOLIV DRUHU . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Pujcka:
  "Ahoj. Jmenuji se Stanislav Kovac z Praha 4. jsem dostal obchodní úvěr ve výši 25,000.000 Kč (cca: 97 . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • cath-finance@hotmail.com:
  " Dobrý Den, Pane / Paní Tato zpráva je určena pro jednotlivce nebo pro všechny ty, kteří jsou v . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)

 •   Partnerské servery
  Africké listy
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2013.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC