Afrika Afrika  
Dnešní datum: 24. 04. 2019  

Komentáře
ke článku: Podvod století nebo zlatý důl
(ze dne 07.01.2003, autor článku: Tomáš Matoušovic)

Komentář ze dne: 11.11.2009 17:34:57
Autor: prihlizejici Pavel (@)
Titulek: Podvod i zlaty dul....
Z Afriky chodí spousty takových podvodů, nejen z Nigerie. Já jsem cetl nekde story o nabidce pozemku na vybudování lodžie či kempu poblíž národního parku, nabídka směřovala pro Evropany. Pozemek byl prý nádherný a místo super pro podnikání v oblasti turismu. Už při prohlídce, "majitelé" pozemku - masajové začali do plánu bělocha zasahovat, co kde by se jim líbilo, co a jak kde naplánovali. Evropan si zjistil vše potřebné k založení firmy v Keni, včetně potřebných poplatků a dokladů. Mimo dalších důležitostí, pan Evropan, potřebuje také doklad, že majitelem pozemku jsou opravdu právě tito masajové. Cena za žádost a vyřízení dokumentace a právní pomoc byla cca 80eur. Dotyčný Evropan kontaktoval masaje, že potřebuje doklad o vlastnictví, který musí předložit v případě založení firmy. Masajové sdělili zpět,že potřebují aby jim Evropan poslal 4 miliony keňských šilinků na vyřízení dokladu (4mil šilinků je 40tisic euro). Když běloch odpověděl, že to je nesmysl, že i právník mu řekl jen zlomek ceny co oni požadují, Masajové odpověděli ... Nesmíš se ptát byrokratických úředníků, ptej se na správných místech a dozvíš se pravdu.... Veselé čtení, pobavil jsem se. Černoši si asi myslí, že máme na čele jitrnici a jsme úplně blbý. I když musím říct, že spousta turistů je opravdu b..., neboť kdo je učí nastavovat ruku, jsou jen běloši, jak turisté, tak "humanitární pomoci" . A pak z toho roste toto, podvody, okrádání a olupování. Podívejte se na příklad z Nigerie, příklad z Keni a spousty dalších, jak jsou Afričané šikovní vymyslet jak přijít k penězům a přitom nehnout ani prstem!!! Co kdyby takhle vymysleli jak se postavit na vlastní nohy, postarat se o svou budoucnost sami a ne pořád po někom žebrat pomoc a peníze!!! Možná by se dostali někam dál než právě jsou... přiblížili by se evropskému životu, i když k tomu mají ještě hodně daleko a předchází tomu těžká práce, jako předcházela u nás. Nikdo z nás nedostal dům či cokoliv jiného zadarmo. Tak co by měli zadarmo něco dostávat oni! Pokud jsou chytří dost na to dělat podvody, tak můžou být chytří i na to jak se pohnout dopředu.........

Reakce na komentář
"Podvod i zlaty dul...."

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude váš komentář uložen. Tato kontrolní otázka se nezobrazuje registrovaným čtenářům.

Napsat slovo afrika s malým a pozor na překlep

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Namibie
bělásek, pravděpodobně druh <i> Colotis euippe </i>
zobrazení: 1717
známka: 0

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • nabídka úvěru:
  "Potřebuješ půjčku? Nabízíme úvěr v rozmezí od 10 000,00 do 1 000 000,00 Kč s minimální dobou splatno . . . " (Podvod století nebo zlatý důl)
 • Danakilská proláklina:
  "Nachází se v severovýchodní Etiopii, kde se setkávají tři tektonické desky (africká, arabská a indic . . . " (Zajímavosti Afriky)
 • gepardi nepatri mezi male kocky.:
  "Gepardi nepatri mezi male kocky (ani mezi velke) - maji svou samostatnou podceled: acinonychinae." (Gepard štíhlý - Acinonyx jubatus)
 • Další hodnotný článek k tématu:
  " Respekt; Kvíz pro pokročilé: Jak zastavit migraci z Afriky? " (Africká migrace do Evropy)
 • Kdy vyjednavat:
  "Anglie byla v 1940 v zoufale situaci. Vyhlidka ze by izolacionisticke USA vstopupili do valky znacne . . . " (Africká migrace do Evropy)

 •   Partnerské servery
  Africké listy
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2019.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC