Afrika Afrika  
Dnešní datum: 17. 02. 2019  

Komentáře
ke článku: Revoluce v Tunisku a Egyptě - názor autora
(ze dne 02.02.2011, autor článku: Jaromír Němec)

Komentář ze dne: 02.02.2011 20:56:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Cindy (Cindy261075@yahoo.fr)
Titulek: Egypt a světové velmoce
Nevím co přesně autor zamýšlel, ale jedno je jisté v některých částech světa je nadprodukce potravin a její nadužívání. Podpora pro arabské země je velmi nezbytná. Slýchávám v poslední době cynické poznámky lidí, kteří o situaci nevědí nic. Tyto názory proklamují, že země magrebu profitují 90% z cestovního ruchu, pokud však vezmeme v úvahu geografickou rozlohu a sociodemografické zastoupení, zjistíme, že v oblastech cestovního ruchu profitují pouze hotely a cestovní kanceláře a vláda. Vlády těchto zemí právě finanční prostředky z cestovního ruchu využívají pro svůj vlastní prospěch. Nemůžeme brát v úvahu, drobné příjmy malých živnostníků, kteří prodávají suvenýry téměř za pakatel. Ve skutečnosti se finanční prostředky vůbec nedostanou k lidem kolem sahary, kde cestovní ruch je minimální a to jen v míře organizované cestovním ruchem. Turisté zde nekupují potraviny, ani užitkové zboží. Vše si přivezou, nebo čerpají na hotelu. Je tedy nutné se zamyslet a změnit pohled na situaci a relativně bohaté země by měly přestat podporovat nadnárodní společnosti, jejichž produkty jsou předražené a tlačit je ke snížení cen. Toto může snáz pomoci zemím, kde lidé žijí v bídě. Mnohem složitější, však vidím situaci politickou, neboť povstání směřuje k cíli získat demokracii, která je pro mě obtížně představitelná v případě tak vysokého procenta nezaměstnanosti.

  
Komentář ze dne: 02.02.2011 21:29:18     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: Re: Egypt a světové velmoce
Ve zkratce: Chtěl jsem říct, že náš hlad po agropalivech žene ceny obilovin vysoko a samozřejmě se pak prodají tam, kde se draze platí. Což vyvolá hlad v chudých zemích a kolaps jejich vlád. Chtěl jsme to říct dříve, než se vše ztratí v hledání nové (politické) tváře revoluce - nejen v Egyptě.
Jinak s Vámi souhlasím a sdílím vaše obavy.

Komentář ze dne: 10.02.2011 10:44:09     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: K přečtení: jiný názor - včetně komentářů
Když se podíváte na záběry z Káhiry a dalších míst protestů, uvidíte v očích protestujících slzy, hněv a obrovské očekávání. Nejsou to lidé, kterým jde primárně o cenu chleba. Jsou to lidé, kteří mají plné zuby pokrytectví, her na demokracii, ožebračování poctivých a obohacování mafií přicuclých na režim. Více - htt p://riz.cz/rcs7h

Komentář ze dne: 11.02.2011 07:09:10     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: Nepřipravenost
Jeden z hlavních vůdců egyptské opozice Muhammad Baradej, dnes v první reakci na čtvrteční projev prezidenta Husního Mubaraka reagoval slovy: "Armáda musí okamžitě zemi zachránit."
To jen dokresluje názor, že opozice v současném Egyptě není schopna převzít politickou moc.

  
Komentář ze dne: 16.02.2011 18:09:26     Reagovat
Autor: [Vilík] - Vilík (nyira@centrum.cz)
Titulek: Re: Nepřipravenost
Korupce a uplácení je nejen Africe vlastní, nemyslím, že by vše vyvolaly ceny potravin, ale spíše finanční krize, jenž odstartovala hromadu úsporných opatření. Hlavně tedy vytváření rezerv a zajištění návratnosti investic. Tím investic do Afriky ubylo a vzrostla tak potřeba Afričanů pomoci od Evropy a USA. Kdo by však v době úspor investoval do projektů s nízkou návratností?!?
Konkrétně v Egyptě je nádherně vidět styl hospodaření, památky se dávají dohromady z peněz organizací jako je UNESCO a podobně, vláda Egypta do záchrany kulturního bohatství investuje minimálně, vstupné se většinou pohybuje okolo 100LE, výtěžek z těchto památek nejde do oprav, ale do armády!
Dalším příkladem je třeba Velká Asuánská Přehrada, kterou postavili Sověté, a za kterou nyní Egypťané vybírají vstupné, a jehož elektrárna zásobuje elektřinou celý Egypt.
Většina afrických zemí je skutečně nepřipravena na dnešní dobu a protesty jsou pouze bojem o moc...

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Zambie - Mosi-oa-Tunya
rybaření na Zambezi
Zambezi fishing
zobrazení: 1349
známka: 0

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • Danakilská proláklina:
  "Nachází se v severovýchodní Etiopii, kde se setkávají tři tektonické desky (africká, arabská a indic . . . " (Zajímavosti Afriky)
 • gepardi nepatri mezi male kocky.:
  "Gepardi nepatri mezi male kocky (ani mezi velke) - maji svou samostatnou podceled: acinonychinae." (Gepard štíhlý - Acinonyx jubatus)
 • Další hodnotný článek k tématu:
  " Respekt; Kvíz pro pokročilé: Jak zastavit migraci z Afriky? " (Africká migrace do Evropy)
 • Kdy vyjednavat:
  "Anglie byla v 1940 v zoufale situaci. Vyhlidka ze by izolacionisticke USA vstopupili do valky znacne . . . " (Africká migrace do Evropy)
 • Re: Co chtel basnik clankem rici ??:
  "Myslím, že článků věnujícím se islámu a Erdoganovi je na netu mnoho. Článek se zabývá spíše tím, co . . . " (Africká migrace do Evropy)

 •   Partnerské servery
  Africké listy
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2019.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC