Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/doc/www.afrikaonline.cz/www/comment.php on line 615
Afrika online.cz - vše o Africe
Afrika Afrika  
Dnešní datum: 20. 05. 2019  

Komentáře
ke článku: Šokující odhalení z Afriky!
(ze dne 01.08.2009, autor článku: Terka a Marek)


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/doc/www.afrikaonline.cz/www/comment.php on line 212

Komentář ze dne: 06.08.2009 20:28:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - WhiteShadow (wwhiteshadow@centrum.cz)
Titulek: Ambiciózní cesta
Gratuluju k ambiciózní a úspěšné cestě. Tento příspěvek napsán velmi čtivě a energie z množství nabitých zážitků z něj jen čiší. Mně by teda osobně zajímalo jak a kde jste nabyli dojmu, že v africe neumírají denně tisíce dětí hladem. A také bych rád slyšel více o izraelských stíhačkách bombardujících Sudán. Hodně zdaru a množství cestovatelských zážitků přeje Honza
P.S. - whiteshadow.blog.cz

  
Komentář ze dne: 15.08.2009 16:24:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Terka a Marek (afrika2009@seznam.cz)
Titulek: Re: Ambiciózní cesta
O NAŠEM DOJMU z chudoby a umírání bude určitě článek, jinak izralské stíhačky nám letěli nad hlavama a o tomto konfliktu jsme se za třiměsíce dočetli na netu, i když v mediich, ostatně jako vždy byla tato informace trochu překroucena...
jinak děkujeme

Komentář ze dne: 12.08.2009 21:12:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - asgard (@)
Titulek: Pravda?
Celkem dlouhý článek! Jste si jistí, že nikdo z Čech podobnou cestu nejel? Myslím, že se mýlíte – co takhle Anna acros africa tusim v roce 2005, ourwildjourney.com od roku 2008 do nyní, bigafricatrip.com z roku 2009, Igor na jeho motocyklu!!! Tak to asi nebude zcela pravda, že nikdo na takovém výletě nebyl a český motorista nikdy nevstoupil. Lidi z  ourwildjourney.com dokonce pomáhali připravovat vaši cestu. Přehodnoťte váš článek a poopravte ho......

Komentář ze dne: 15.08.2009 16:45:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Terka a Marek (afrika2009@seznam.cz)
Titulek: PRAVDA
Reakce na příspěvek slečny (či pána) Asgard,
Ano víme že Anna across afrika jela trošku stejnou cestu, ale vlastně zcela jinou, o Igorovi píšeme na našich stránkách jako o naší inspiraci (http://cesty.mexikano.cz/kont akt.html) ten jel část o dalších se zmiňovat nebudem(jedou jen malou část toho co my). O tom že na místa nevstoupil český motorista, či turista nás mohou utvrdit pouze místní domorodci a to těžko můžeme někomu dokazovat, ani o to nestojíme. Ano z výše uvedených stránek jsme čerpali nějaké info, ostatně jako i z dalších a díky výše zmíněným stránkám jsme tak o 200kg těžší a vezeme hromadu nepotřebných věcí, i díky nim jsme se naučili, naučili nás, že né všichni cestovatelé mají stejný úhel pohledu na cestování a v neposlední řadě nás tito lidé naučili přijímat lidi takové jací jsou i s jejich problémy, agresí a zlobou, kterou nepřestávají vůči nám ventilovat. Každý jsme originál a každý si tvoříme svůj svět a máme své životní priority a cíle.

Komentář ze dne: 23.08.2009 14:32:59     Reagovat
Autor: [Andy.ka] - Andrea Kaucka (andy.ka@centrum.cz)
Titulek: STAV POPULARITU NA ZKUŠENOSTECH,NE NA LŽÍCH!!!
Teda teda, koukám, že nás nenecháš suché ani zde na Africa online. Jen zíráme!!
To že v každém vašem díle deníku nás pomlouváte „o našem trapném psaní deníku“, že vy píšete mnohem zajímavěji a zábavněji, „o tom jaká jsme prasata a pomáháme pytlákům, protože ochutnáváme exotická masa, které jsou v každé masně“, „jak narazíte všude na blbce a Němce“ načež René je Němec, „jaký způsob cestování máme, že jen vy nasáváte tu pravou Afriku atd“, „jací jste chudáčkové a my agresoři, lháři, parasiti a zlí lidé, protože jsme na NAŠICH stránkách www.ourwildjourney.com v odkaze „lidé na cestě“ po právu napsali co jsme za zkušenost s vámi měli“ , „jak nechcete nudit lidi návštěvou nějaké domorodé vesnice, jako jiní cestovatelé“to by ještě šlo, neboť je to váš deník, to že jsi začal moje stránky a nás hanit na http://www.offroadforum.cz /viewtopic.php?f=4&t=19706 ( vynechme, že si narychlo stejný den jako komentář zde, opravil i text ve tvém příspěvku na začátku výše uvedeného odkazu, pro který jsem tě žádala o opravu citátu, který jsi převzal z našich stránek, pravděpodobně, aby lidé neviděli jak to bylo a o co se jednalo), a každému inteligentnímu člověku je jasné, že tvé komentáře na forum nepatřily, neboť o topiku tvého textu nebyla nikde v mém příspěvku ani řeč! Samozřejmě si neopoměl ani opravu přesně na tvém výše uvedeném odkaze Kontakt na vašich stránkách, kde jsi donedávna měl odkaz na naše stránky, teď tam není, aby jsi mohl tvrdit, že jste první a jediní a sami se na vše připravovali.

Ale to, že pokračuješ a haníš nás i zde je už docela dost a mám toho tak trochu plné zuby.
….Ano z výše uvedených stránek jsme čerpali nějaké info, ostatně jako i z dalších a díky výše zmíněným stránkám jsme tak o 200kg těžší a vezeme hromadu nepotřebných věcí, i díky nim jsme se naučili, naučili nás, že né všichni cestovatelé mají stejný úhel pohledu na cestování a v neposlední řadě nás tito lidé naučili přijímat lidi takové jací jsou i s jejich problémy, agresí a zlobou, kterou nepřestávají vůči nám ventilovat. Každý jsme originál a každý si tvoříme svůj svět a máme své životní priority a cíle. (citováno z komentáře Marka a Terezy)

Vaše stránky o pár informací se zpětným datem jsi doplnil, až jsem Ti napsala 23.května 09, že dokážete info jen brát, aby jsi lidi mystifikoval, a aby to vypadalo, že Tě jen špiním.
Ti co si přečtou oboje stránky budou velmi dobře vědět,… že jednak jste odebrali spoustu info, druhak jste spousty věcí a i dalšího udělali stejně nebo přinejmenším hodně podobně,… že je nesmysl co jsi napsal, že kvůli nám máš 200kg navíc, když my máme krátkou verzi Patrola a jen 2,6tuny. … Že o tom jaký úhel pohledu mají různí cestovatelé je na místě a to zcela trefně ve vašem případě. …Že je asi trochu jinak skutečnost, že kdo koho haní a pomlouvá a lže. Bohužel vy jste ti kteří o nás všude píšete jako o závistivých prevítech. …Že my určitě nekopírujeme vás a nejedeme cestu z části stejnou jako vy, ale že náš plán a start byl poněkud dříve než váš, takže nejedeme dle vás. A přesně jak jsi napsal ….každý má své životní priority… pro nás není důležité odškrtat na listě co nejvíce zemí, prosvištět jimi v průběhu 6-14dnů a řící „jo projeli jsme celou Afriku“, pro nás je důležité těch zemí mít třeba jen pár, ale navštívit je, poznat se s lidmi atd. Pak můžeme říci, že Súdán, Zimbabwe a Namibia byl náš „highlight“, protože tam jsme se dostali tam, kde je to zajímavé, né jako např. na hlavní Wadi Halfa – Gadaref atd. Každé má své cíle jinde a jiné ! ;o))) … nás tito lidé naučili přijímat lidi takové jací jsou i s jejich problémy, agresí a zlobou“ to nás jste bohužel nenaučili, neboť takové chování jako máte vy, po všem s čím jsme vám pomohli a to se nestydím říct, je smutné, nepochopitelné a pravděpodobně pochází ze závisti.

A pokud chceš být tak skvělý a nápomocný lidem a dát jim pravé info, tak by jsi měl na rovinu napsat, že naše webovky jsou rubbish a že si radši nemají u nás psát o info, protože jim poradíme nesmysly, aby jsi je varoval?!! A když jsi tak dokonalý a my takový ulhanci, tak proč nepopíšeš svou pravdu, jak to s tím Egyptem, pomocí a vámi bylo, jak to bylo s ztracenými pasy a zaplacenou lodí z JAR do Evropy atd?! Dala jsem si tu práci a zde jsou všechny maily od vas, kde jsme jsi si psal o radu, aby jsi měl 200kg navíc ;o))) tu spoustu sms si ani nepamatuji…., ale někde na egyptské sim kartě jsou v zaparkovaném autě v JAR.

Maily od fettucina - Marka a Terezy:
- ahoj jak to vypada s Vaší cestou do afriky?
už máte pevný termín kdy vyrážíte, nebo stále ne?
s přítelkyní vyrážíme na podobnou (téměř stejnou) trasu jako vy někdy na podzim
napište jak jste na tom vy, či budeme radi za nějaké další info
ahoj Terezka a Marek

-ahojky sejít by jsme se mohli,my jsme z mělnicka, což je kus cesty,my jsme chtěli vyrazit až koncem roku,uvidíme,
jak jste vydobili víza do sudánu? my díky sudánu asi budeme volit j

  
Komentář ze dne: 23.08.2009 15:49:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Katy (@)
Titulek: Re: STAV POPULARITU NA ZKUŠENOSTECH,NE NA LŽÍCH!!!
Já teda jen zírám, kamkoliv nakouknu a chci si hezky počíst zajímavé věci, tak tam na mě „vybafnete“ vy slečno či paní Andreo.
Už konečně pochopte, že to už nikoho nezajímá, už jste s tím opravdu trapná, každého zajímají zkušenosti zážitky a né nějaké trapné pomluvy, nadávky.
Jste hodně soutěživý tip a koukám, že nesnesete někoho na podobné cestě, je to závist....?
Ale je vidět že se vám stránky Terky a Marka líbí, když je čtete tak podrobně a i si děláte poznámky a to je přeci hlavní, aby to lidi bavilo a líbilo se to a je vidět že vás nebaví ani tak ta cesta ale brouzdání po stránkách a hledání, kde je co nového napsaného a kde bych zase mohla někoho pošpinit a někomu udělat zlo.
No na můj vkus zvláštní cestování, ale hlavně že vás to baví.

    
Komentář ze dne: 23.08.2009 19:03:44     Reagovat
Autor: [Andy.ka] - Andrea Kaucka (andy.ka@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: STAV POPULARITU NA ZKUŠENOSTECH,NE NA LŽÍCH!!!
DĚKUJI MARKOVI ZA DALŠÍ PŘÍSPĚVEK ČI JEHO BLÍZKÉMU OKOLÍ, ŽE KATY.
JSEM RÁDA, ŽE JSEM NA VÁS VYBAFLA PRÁVĚ JÁ.....
;o) ;o) ;o)
Mě rozhodně baví moje cesta více než to co čtu na stránkách těchto dvou lidí, kteří bojují tvrdě za svou popularitu, jak se říká přes mrtvoly.....
Asi se naučte slečno nebo PANE Katy řádně číst a třeba i se dočtete, že urážíte vy a právě majitelé těchto stránek....
Ale to už, jak je známo, mezi některými Českými občany známo.
Tak se mějte krásně a hoďte sem ještě nějakou urážku, ať je toho víc ke čtení. ;o)

    
Komentář ze dne: 23.08.2009 20:01:21     Reagovat
Autor: [Andy.ka] - Andrea Kaucka (andy.ka@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: STAV POPULARITU NA ZKUŠENOSTECH,NE NA LŽÍCH!!!
Malá poznámka... Kdepak jste si co přečetla? sem píšu poprvé a na svých stránkách píšu co jsme za celých těch 10měsíců na cestě viděli, zažili a které kreace jsme potkali. S našimi zkušenostmi a hodnocením našeho deníku nepotřebuji nikomu závidět.
Nezávidíte tak trochu Vy? Jinak by jste sem nic nepsal nebo nepsala, neboť každý má nárok na vysvětlení svého stanoviska ke zveřejňování informací týkajících se jeho osoby. Ale tomu asi moc nerozumíte, že Katy? ;o) Soutěživost? Taky asi neznáte pravý význam slova, když ho vkládáte kam se nehodí.
A prosím vyvarujte se slov, které mohou být považovány za urážky.
Děkuji.
Komentář ze dne: 23.08.2009 20:07:03     Reagovat
Autor: [Andy.ka] - Andrea Kaucka (andy.ka@centrum.cz)
Titulek:
Ještě aby to pan či paní Katy měla celé, tak sem připíchnu další část textu, která se předtím pravděpodobně nevešla....

Pa pa Katy (Marku nebo jak se jemnuješ)

Maily od fettucina:
- ahoj jak to vypada s Vaší cestou do afriky?
už máte pevný termín kdy vyrážíte, nebo stále ne?
s přítelkyní vyrážíme na podobnou (téměř stejnou) trasu jako vy někdy na podzim
napište jak jste na tom vy, či budeme radi za nějaké další info
ahoj Terezka a Marek

-ahojky sejít by jsme se mohli,my jsme z mělnicka, což je kus cesty,my jsme chtěli vyrazit až koncem roku,uvidíme,
jak jste vydobili víza do sudánu? my díky sudánu asi budeme volit jinou variantu ....

- ahojky,tak už jste vyjeli?my vyražíme na začátku prosince, máme přidat a dohnat vas? )
terka a marek

- ahojky, pravě že přes lybii se nam moc nechce, preferuji radeji cestu přes turecko a blizký východ
po přečtení všech cestopisů jsem usoudil že co nejvíce víz si budeme chtít pořídit odsud aby na místě nebyly zbytečné, prostoje, obstrukce, zdržení atd. takže máme každý tři pasy a pustily jsme se do shánění víz, a dle toho kam to dostaneme tam tudy pojedeme, takže kdyz nevijde cesta pres saudskou, pojedem pres lybii, nebo nejmene prijatelnou cestou letadlem do JARu a pak z jihu na sever kam to pujde.
ladení na podvozku? dávali jste dvojitý zadní tlumiče? asi je tam ještě chci dát, jo a ještě jak jste to podchytily s chlazením? patrol ma problémy s přehřejváním motoru, jak asi víte, rozhodli jste se pro výkonější chladiš, nebo pro vrtuly před chladič? nebo obojí?
dík za tip, taky připravuju patrola ....
marek a nyní pracující terka

- ahojky dobrodruzi,a jak trajekt domů?my jsme zvazovali cestu na jih, ci na sever,a jak se zda je lepsi spis z jihu na sever, takze zamlouvený kontejner máme, pakarna je ze do toho nejmenšího se vejdou dve auta jedna dve a limit jedenact tun urcite neprekrocime ani ve dvou, proto se ted poohlizime po nekom s kym by jsme se do toho kontejneru narvali a nejakou kacku usetrit.....
nas co hodne neba, ci odrazuje je obstrukce na uradech, jak vsude ctu ze opravdu je to nelitostny slovni boj a cekani a nervy zda vizum daji ci nedaji a pro nas zbytecne nervy a cekani, a ne ze by jsme neradi cekali, ale stravit po uradech v prumeru x dnu se nam moc nechce....
tak si vetsinu papiru vyridime odsud, pak ani nebudeme muset do tech velkych mest zajizdet,
uvidime, rádibychom si užili přírodu, atosferu venkova atd
takže většinu víz si necháme vyřídit (do těch zemí ktere stihneme navštívit do těch třech měsícu.
o přídavné vrtuli rovněž uvažuji, nicmeně mě jí všichni rozmlouvají, že zase bude bránit vzduchu při větsích rychlostech....
budete mit stan na střeše?
nebo kde budete spát?
kam date kanystry? (máš nějaké aktualní fotky)
co zadní naviják?
a myslím že sem se nedočetl na vasich strankach zda povezete sebou nejaky maly generator s napr malou svareckou atd
s kolika nahradnima kolama to chcete prubnout?
jo a terka porad resi, co si mame do afriky vzit ab jsme to tam mohli rozdavat, nejake darky, darecky, hlavne ne bombony, to vime, co chcete vezt vy?
jo a co zbraně, povezete něco?
a co komunikace? (notas, stelitni modem, ci telefon? berete neco?
kdy nakonec vyrazite?
opatrujte se a urcite jeste napiste
terka a marek

- ahojky ahojky. díky za zprávičky ....
myslím že se potkáme, vyjíždíme za měsíc a pul po vás tak uvidíme, jestli vas dohoníme, sice nebudeme mit tak vymakanou vybavu ale zato nadsení jak remen )
kde jste ty infuze kupovali a jake vam doporucily?
pak sem koukal na ten satelitní fon, pěknej, .... máš někde kontakt kde jste ho kupovali?¨
pak kdo vám dělal, vyladoval auto a jak jste s tím byly spokojený, mas kontakt?
co sebou vezete za nahradní díly?
takze jsem pochopil ze pojedete pak po svejch domu? ne trajektem a po zapadním pobrezi to budete chtit risknout nebo znovu po vychodnim?
no uz mě nic nenapada, kdyby jste na něco zapomeli a chteli to privezt ) muj tel 777000009


JÁ DĚKUJI ASGARD ZA KOMENTÁŘ, MŮJ TEXT SEM PATŘÍ NEBOŤ O NÁS SE V TEXTU A KOMENTÁŘÍCH MLUVÍ. TY SI SEM NAPIŠ CO CHCEŠ, ALE UPOZORŇUJI TĚ A VEŘEJNĚ TĚ ŽÁDÁM, ABSOLUTNĚ VYNECH NÁS, NAŠE WEBOVKY, NAŠE CESTOVÁNÍ ATD Z JAKÉHOKOLIV KONTEXTU. ZABÝVEJ SE SVÝMI VÝMYSLY A KREACEMI O VÁS A VAŠICH ZKUŠENOSTECH A NESTAREJ SE O TO KDO CO JÍ A JAK PIŠE V DENÍKACH ATD. Jste nejlepší, projiždíte východní a západní Afrikou kde potkáte desítky lidí, kteří dělají to samé po několik let, tak si to užívej, a nezabývej se pomlouváním ostatních, proto být lepší, také nenavštěvuj naše stránky, když z nich ani nečerpáš a připadají ti trapné!!!!

Všem čtenářům se omlouvám za tento dlouhý komentář, ale jistě každý pochopí, že je třeba vysvětlit o čem se zde píše, neboť žádný cestovatelský web není určen k tomu, aby ve svých příspěvcích byli pomlouváni jiní lidé.
Díky. Skvělé zážitky na cestách. Zde jsou naše webovky www.ourwildjourney.com máte i Marka a Terezy tak sami můžete uznat co a jak je pravda.

Andrea – Andy.ka

Komentář ze dne: 23.08.2009 21:16:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Karel Kores (karel.kores@seznam.cz)
Titulek: Moc hezka diskuse
Kdysi jsem se, na prani pani Dr Koudelkove, reditelky muzea pana Dr Holuba v Holicich, snazil najit nejake odkazy na pana doktora v Zambii. Nakonec jsem musel konstatovat, ze vetsinu jeho prace nejspis nechal znicit, pripadne sam znicil, pan Dr Livingstone, protoze se domnival, ze "copyright" na Afriku ma pouze on. Dost jsme se pohorsovali nad jeho chovanim, potazmo nad chovanim objevitelu Afriky pred mnoha lety, ale jak tak koukam, tak se zase tak moc nezmenilo.
S pranim mnoha (prvnich) objevu,
Kores (Kinshasa, RDC)

Komentář ze dne: 23.08.2009 21:58:01     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: PROSÍM, DISKUTUJTE K TÉMATU ČLÁNKU!
Poprosil bych všechny zúčastněné, aby si své osobní věci řešili a především vyřešili někde jinde!

Toto jsou stránky o Africe a cestování. Kdo tam byl a napíše své zážitky v jazyce českém a slovenském, může na stránkách afrikaonline.cz publikovat.

Nebudeme zde řešit, že někdo někomu nepoděkoval, poděkovat měl či v textu vidí svou osobní urážku - NEJSME SOUDCI! (P.S.: Navíc nikde v textu nevidím osobní útok či konkrétní jméno!)

PROSÍM, DISKUTUJTE K TÉMATU ČLÁNKU!Komentář ze dne: 26.08.2009 20:04:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Terka a Marek (afrika2009@seznam.cz)
Titulek:
Naši milí,
zprvu tu mám jeden kratičký příběh:
Dva mniši, jeden starý a jeden velmi mladý se po blátivé cestě v pralese vraceli do svého kláštera v Japonsku. Narazili na překrásnou ženu, která stála bezmocně na blátivém břehu prudce tekoucí řeky. Když starý mnich viděl, že ona sama nedokáže řeku přejít, zvedl jí svýma silnýma rukama, aby jí přenesl. Usmála se na něj a držela se ho kolem krku, dokud jí na druhém břehu nepostavil opatrně na nohy. Poděkovala mu, uklonila se a mniši bezeslov pokračovali v cestě. Když se blížili k branám kláštera, mladý mnich se už nedokázal ovládnout, a řekl: "jak jsi mohl nést krásnou ženu v náruší? Mnich přeci takové věci nedělá." Starý muž pohlédl na svého druha a odpověděl: "Já jsem jí tam nechal stát. Ale ty jí pořád ještě neseš?"
autor:"Sokrates"
Na několika diskuzních forech, na několika stránkách kam jsme začali přispěvovat se po našem příspěvku stalo něco jako zde, schumel emailů a zpráv. Mrzelo nás to. Proto jsme výše uvedené Andree poděkovali (měla-li pocit že to potřebuje od nás slyšet), trpělivě vysvětlili naše úhly pohledu, vysvětlili, že když o někom píšem kdekoli bez jmena nemáme na mysli konkretní lidi. Často jsme vrhali do podobných diskuzí hodně energie na naše očištění, na vysvětlení, nakonec jsme si řekli že není od čeho se očisťovat, proto se do podobných diskuzí nebudeme nechat zatahovat, NECHCEME! Nechceme ani se nebudeme zaklesávat kamsi do minulosti, s poděkováním jsme celou tuto záležitost nechali stát na břehu a jdeme dál ...
S přáním všeho dobrého a krásného od bisty pana Dr Holuba ze Zambie (to je náhodička) Terka a Marek

Komentář ze dne: 27.08.2009 15:17:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jarda (jardosos@yahoo.com)
Titulek: tak nevím....
Zase je tu boj?? co se tu řeší? Musím trochu oponovat panu Jarkovi.... V textu článku nebyla sice žádná narážka nebo podobně, ale myslím co se tady píše v komentářích, tak to za prvé sem nepatřilo- myslím ty pomluvy a narážky z komentáře Terezy a marka a myslím, že to stačí. Není potom divu, že se napadená osoba po právu ozve! Další urážky dámy jménem Katy sem také nepatří! Myslím, že bychom měli být objektivní.
Čtu deníky i té slečny, která zde nemusela do podrobna rozepisovat celou záležitost, ale je to její právo, a také čtu deníky Terezy a ?arka a musím říci, že pravda je na straně andrei, neboť Marek je ve svém deníku haní dost často,.....
Pokud závidí způsob cestování nebo zážitky které mají, tak to je jen a jen jejich problém a nemusím to ventilovat na veřejnost. Všichni mají možnost nabírat na svých cestách co uznají za vhodné a to za čím tam jedou. Někdo "škrtá na svém listě země" někdo se italsky plahočí a ochutnává místní kuchyni" Každého je to věc. A Andrea si na své stránky napsala o jejích zkušenostech a nenašel jsem nikde jinde nic o pomluvách, ani v jejich denících, pouze na offroadforu reakce, kdežto Marek a Tereza mají toho hodnocení jiných cestovatelů, především Andrei, celkem vce ve svých textech a přináší ošklivá slova i na offroadforum kam to nepatř! Že Marku. Přehodnoťte své jednání a zvažte, jestli je správné se takto chovat. Spousty lidí si přečtou stránky vás obou a přečetli, ale nebudou se k tomu vyjadřovat neboť to není jejich věc a druhak to co se tu odehrává to neukazuje nic o dobrém charakteru!! Jste na druhém konci světa, pár lidí jedné národnosti a vy se tu pomlouváte a dohadujëte. Můj osobní názor je, že Andrea nemá důvod se tu ospravedlňovat, neboť nad takovými hovadinami bych mávl rukou, jejich deník a zkušenosti se mi líbí mají hlavu a patu, články, které mají na forech a jiných webech jsou pěkné a čtivé a pro vás Marku a Terezo: psát může každý a nikdy nikdo nenapíše stejný článek, tak pokud chcete psát i vy, pište, jste všude vítáni, jao každý. Pište o svých zážitcích, ale nepomlouvejte a nesoutěžte kdo je lepší. Pomlouváním a urážkami je možná rychlý vzestup , ale také děsně rychlý pád!!!

Krásné zážitky všem, kteří právě cestují nebo se chystají

Jarda

  
Komentář ze dne: 27.08.2009 18:19:54     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: Re: tak nevím....
... ale já vím!
Naši čtenáři neznají celý vývoj sporu a myslím, že ani nemusí! Afrikaonline není žádný blogísek. Vyložené hlouposti, hluché články (a to máme slabý metr), vulgární urážky (zde to je stále "nahraně"), sprosťárny, nevhodné komentáře neprojdou redakcí!

Stejně z těchto emotivních komentářů není jediná informace o Africe, co by stála za čtení. Docela se divím té snaze všech zúčastněných napsat A4 bez jediné kvalitní informace. Kdyby se ta energie využila k napsání článku - byl jsem zde, vidím to jinak - RADOVAL BYCH SE.

Jinak s Vámi Jardo souhlasím, psát může každý a nikdy nikdo nenapíše stejný článek. Na afrikaonline je místo pro každý zážitek třeba ze stejného místa i časového děje.


  
Komentář ze dne: 31.08.2009 23:27:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lili (@)
Titulek: Re: tak nevím....
Milý Jardo,
tak přemýšlím, co za blog jste četl vy a co čtu já. Pročetla jsem si komplet blog Marka a Terezy(předtím než sem natrefila na Andrein blog a tyto stránky) a jako nezaujatý čtenář, který nezná nikoho z píšících a cestujících, opravdu nemám pocit, že bych na blogu MaT četla pomluvy a osočování jiných cestovatelů. Ano občas se vyskytne nějaká narážka (poté, co sem si přečetla Andrein popis TaM na jejím blogu se tomu ani nedivím), ale upřímně řečeno spíš než tohle směšné hádání a osočování mě zajímají jejich zažitky - a forma jakou píše TaM se mně osobně líbí.
A tak nějak nevím, zda je nutné zveřejňovat vzájemnou korespondeci, napadat se vzájemně ap.
Předpokládám, že i paní Andrea má spoustu zážitků a postřehů, raději bych ve fóru nalezla to, než tohle co je tady.
Proč si kazíte dojmy a zážitky malichernostmi a zbytečnostmi?

    
Komentář ze dne: 01.09.2009 14:19:22     Reagovat
Autor: [Andy.ka] - Andrea Kaucka (andy.ka@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: tak nevím....
Veliceme děkuji Markovi a Tereze za komentář, který sem přidali s krycím jménem Lili. A jsme velice rádi, že napsali něco rozumnějšího....
Díky za přiznání, že narážky se u vás objevují. Jen to není řešení. K věci se má postavit čelem. A v případě, jak říkáte lží, říct stanovisko, ne narážet a hanit.
"Vysvětlit lži chce a má právo každý.... A já s radostí mohu oznámit, že jsem zde nic nezačala, ale čeho je jednou moc, toho je příliš."
Hodně štěstí na Afrika online ;o)

      
Komentář ze dne: 01.09.2009 14:46:59     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: Re: Re: Re: tak nevím....
Vážená Andreo, aby si udělali obrázek i ostatní. Komentář od Lili přišel z Prahy, Terka a Marek jsou v Lusace - vše sledováno přes IP.
Takže vaše doměnky začínají pomalu rozpalovat i mě. Pokud nemáte důkazy, zanechte vašich nedoložených soudů na adresu komentujících.

Komentář ze dne: 01.09.2009 17:18:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lili (@)
Titulek:
Milá Andreo,
v Africe bych byla velice ráda, ale bohužel momentálně se tam mohu dostat maximálně svými myšlenkami a fantazií.
Jak zde napsal pan Jarda - sedím u počítače v Praze.
A opravdu neznám ani Vás Andreo, ani Marka s Terezou.
Myslet si můžete pochopitelně co chcete, ale možná by neškodilo se nad některé věci trochu nadnést a zamyslet se i nad vlastním jednáním...

  
Komentář ze dne: 01.09.2009 17:22:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lili (@)
Titulek: Re:
A ještě jedna poznámka - předpokládám, že jméno Liliana jste již slyšela, pokud ne, tak tedy těší mě...Zkratkou a oslovením je Lili.
Toliko mé vyjádření k pužívání krycího jména:)

Komentář ze dne: 12.09.2009 13:23:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Pavel Kratochvil
Titulek:
Daji se tu precist celkem zajimave uvahy v komentarich. Ale urcite se velmi vzdaluji od inteligentnich prispevku a komentaru.
Ja se Vam Andreo divim, ze se zde takovymi kravinami zabyvate. Minulosti se zit nema, cela zkusenost s touto dvojici Vas muze jen poucit, a v budoucnu se podle toho zachovat. Cesi takovi jsou a nikdo je nepredela, mam podobnou zkusenost. Hlavne proti hlupakum a zlym lidem nejsou zbrane a jak jste sama videla, narok na vysvetleni negativniho textu v komentari teto dvojice nemate. Jak vas mohlo napadnout, ze bude nekdo na vasi strane?
Procetl jsem si vas denik i denik druhe dvojice a me se libi Vase cesta, vase zkusenosti a zazitky a vim, ze si o Vas povidaji i nekteri cestovatele z Ceskeho klubu cestovatelu, ktere Vase clanky ze Sudanu, Etiopie a Keni postouchly planovat dalsi vyjezd.
Nezabyval bych se pomluvami a lzemi, ten kdo to dela na to dojede. Uzivejte si vasich poznatku a zazitku z cesty, teste se na pokracovani a nenechte se nervovat zlobou a zavisti druhych. Kdyz nekdo bude chtit nekoho pomluvit, udela to a protizbrane nejsou. Vrati se mu to i s uroky.
Vase clanky jsou pekne, ctive a maji hlavu a patu, na jinych severech mate pekne hodnoceni a co se rozjelo tady proti Vam hodte za hlavu. Nechte je psat o tom jak chodi na wc, jaci jsou hrdinove, a jak jsou jedini, bez pomoci a rad vydani na co Vy jite, jak jste pred nimi utikali, neb se jich bojite atd. Je to jejich snaha o popularitu. A kazdy ma pravo se zviditelnit jak umi.

Komentář ze dne: 12.09.2009 13:38:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Pavel Kratochvil
Titulek:
Pani LILI: odstavec na strankach Andrei neni duvodem k takovym komentrum a textum ze strany Terky a Marka, myslim tim na verejnych webech offroadforum a zde (komentar c. 4)
Pani KATY: Vas komentar se zrovna k inteligentnim moc radit neda, je videt, ze toho na internetu moc neprectete! Venujte se radsi pro Vas vhodnejsim zabavam a neurazejte zucastnene.
Pane JARKU: Vim, ze jste spravcem serveru, prave proto bz jste se mel stavet ke kazdemu se stejnym metrem. Kdyz jeden mluvi v negativech, nechte i protistranu, nebo je utnete oba.... Vypada to podivne, kdyz hodnotine jen slecnu nebo pani Andreu. A je zcela zrejme, ze zrovna komentar Katy prisel z blizkeho okoli Marka a Terezy, aspon tomu nasvedcuje ta zaujatost a nepodlozene vyroky. Mimojine nepodlozene vyroky zde nema jen andrea, ale vsichni zucastneni. Myslim, kdyz ma Marek pravo na reakci na komentar Asgarda, kde nepise pekne o Andree, Andrea ma pravo na protireakci. Nebo mzslite ze ne? Oznacena osoba (oprava, skryte jmenovana osoba) ma mlcet? Spatne. Nikdo do pomluvy nenapise presne jmeno, nebot je to napadnutelne a to vi kazdy.
Pani ANDREO: Je pravda, ze zde neni misto pro reseni osobnich sporu, to si muzete vyrizovat jinde, ovsem jak jsem zjistil na netu, spojeni s prispevky Terezy a Marka mate opravdu jen kdyz vysvetlujete svuj postoj. Nereste to, lidi pravda nezajima a vy tu jen zabirate misto dlouhym textem, jak psal Jarek, neni to blogisek.
Pane MARKU a TEREZO: Ziskat popularitu by mel clovek svymi zkusenostmi a dovednostmi, ne lzemi a povysovanim se nad ostatnimi. Jeli jste druzi, tedy respektive dalsi, tak se s tim smirte, ze vam pomohli je dost dobre znat na vasem vybaveni a pripravach, je prasarna to nepriznat. A co jsem pochopil, nikomu se zde nejedna o slovo ‘dekuji’, ale o princip, o zaklad : a to je Lez a pomluva. A tu jste predvedli castecne v textu a otevrene v komentari. I na offroadforum jste perlili. Nemuzete ocekavat jinou reakci. Snazte se mit zazitky kterymi nadchnete a budete mit vyhrano. Otevreno je vsude pro kazdeho kdo chce lidem nabidnout hezke zkusenosti a zazitky, jak jiz napsal v komentari Jarda.

  
Komentář ze dne: 13.09.2009 20:23:02     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: Re:
Opravdu naposled - pomluvy se rozjely pouze v komentářích pod tímto článkem. Nikde v textu článku na afrikaonline NEJSOU. Pokud je chcete řešit, řešte si je tam, kde jsou uvedeny. Jak zajistit stejný metr, když zde uvádíte zdroje od jinud. Tady je AFRIKAONLINE, tak mluvte k věci a už zde nikdo nešiřte bez odkazů a důkazů hlouposti (Pane Kratochvíl, co pro vás znamená "A tu jste predvedli castecne v textu" - doložte to!).

P.S.: Od autority na poli cestování bych tento komentář opravdu nečekal.

Komentář ze dne: 15.09.2009 00:59:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - P.Kratochvil
Titulek:
Pane Jarku, komentare se pisi nejen k clanku, ale i k jednotlivym komentarum, proto je tam odkaz reagovat. To plati vsude na jakemkoliv foru. Jestlize se jeden bez dukazu vyjadri, tak muze i druhy. Je to tak? A me se zdalo dost nevhodne, ze po komentari Marka a Terezy, u nichz nebyl duvod k takovemu vyjadrovani o nepritomnych osobach, jste se tady pustili do Andrei. Tak jsem se k tomu vyjadril take, nebot i Katy i Lili i Jarda i dalsi se nevyjadrovali k clanku, ale k vyroku Andrei a vy jste tu varovanim oslovoval jen Andreu. Proc ne ostatni? Proc ne Katy, za urazky.... Bylo by dobre se nad reakcema zamyslet.
-- Ano z výše uvedených stránek jsme čerpali nějaké info, ostatně jako i z dalších a díky výše zmíněným stránkám jsme tak o 200kg těžší a vezeme hromadu nepotřebných věcí, i díky nim jsme se naučili, naučili nás, že né všichni cestovatelé mají stejný úhel pohledu na cestování a v neposlední řadě nás tito lidé naučili přijímat lidi takové jací jsou i s jejich problémy, agresí a zlobou, kterou nepřestávají vůči nám ventilovat. Každý jsme originál a každý si tvoříme svůj svět a máme své životní priority a cíle.--- to by dopalilo kazdeho...(to je ta cast o pomluve) a v textu to byla lez --o stihackach, o pripravach... -- To je jen odpoved pro Vas Jarku.

  
Komentář ze dne: 15.09.2009 08:22:02     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: Stále nic nevidím
Ano, tato citace mi byla a je stále předsouvána, jako pomluva.
Ale tohle je pomluva? Kde je nějaké konkrétní jméno? Proč pane Kratochvíl upíráte právo vnímat svět jiným jinak, než ho vnímáte vy sám?
Tolik na obranu článku, čtenář si již musí udělat obrázek sám, já se již odmítám těchto planých drbů zúčastňovat!

S Anderou jsme si vše (snad) vysvětlili emailem mimo komentáře a důvod, proč byla oslovena, byl sdělen.

P.S.: Tohle není diskuzní fórum. Pokud opravdu chcete pomluvy a drby (myšleno obecně pro všechny cestovatele), založte si třeba vlákno "Pomluvy cestrovatelů, aneb co kdo dělá blbě" či "drby" do sekce Cestování po Africe.

Mwisho!

Komentář ze dne: 28.09.2009 23:12:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Terka a Marek (afrika2009@seznam.cz)
Titulek: s láskou a ještě jednou
Miguel Ruiz ve své knize Čtyři dohody vyzrazuje tajemství šťastného života, totiž udělá-li člověk sám se sebou čtyři dohody a bude se těchto pravidel držet, bude žít šťastný a spokojený život, plný lásky a porozumění, nebude prožívat bolest, zármutek a strach.
Tyto dohody zní:
1. Nehřešte slovem (říkejte jen to, co si myslíte, vyhýbejte se užívání slova proti sobě a pomlouvání druhých).
2. Neberte si nic osobně (ani chválu, ani výčitky, ani pomluvy – jen tak se nestanete obětí zbytečného utrpení).
3. Nevytvářejte si žádné domněnky (komunikujte jasně s ostatními, abyste se vyhnuli nedorozuměním).
4. Dělejte vše tak, jak nejlépe dovedete (ale ne lépe).

Abychom udali některé věci na srozumitelnější míru a předešli tím jakémukoli nedorozumění, či tvoření domněnek, dalších mdlích debat s radostí zde prohlašujeme, jako již několikrát jinde, že jsme tuze rádi že jsme potkali Andreu a jejího německého přítele Reného ostatně jako jsme rádi že potkáváme i jiné lidi. Ať již jsou lidé co potkáváme takoví nebo makoví, vyvarováváme se hodnocení, souzení odsuzování, pomluv, nehřešíme slovem. Jen díky lidem které potkáváme můžeme lépe poznat sami sebe, své myšlení, lépe růst, lépe si uvědomit co ano co ne a proto máme rádi lidi kolem sebe, které potkáváme, jako máme rádi i Andreu (andy.ku) a Reného i přes to co o nás píší.
Vyjádření v našem článku, či na našich stránkách, k věcem které nás pobouří jako například to „že mnoho lidí do afriky přijíždí z důvodu lovení zvěře, nebo aby kupovali kůži, či ochutnali maso, někdy i z chráněných či ohrožených druhů“ nám připadá přinejmenším zvrácené, když na druhé straně tu je řada lidí a organizací, kteří se snaží zvěř chránit. (i o tom třeba můžem napsat další článek na afrikaonline.cz) Však neříkáme že to je dobré či špatné, konstatujem že se to děje, že jsme se stali svědky těchto událostí v Africe a že se s těmito věcmi neztotožnujeme.
Je nám opravdu líto, že si někteří naši čtenáři článku či našich stránek tvoří domněnky a přebírají nějaké anonymní postavy na sebe, nebo se v nich dokonce poznávají, NENÍ TO ÚMYSL! Můžeme pouze poradit: „neberte si nic osobně!“ Když máme na mysli někoho konkrétního, píšeme konkrétně, ale nesoudíme, nehodnotíme, nešpiníme, nepomlouváme, nehřešíme slovem, víme že nejsou věci špatné a nejsou věci dobré, je to jen úhel pohledu jaké jsou. Pochopitelně kdokoli má právo se projevit a říct: “ ano oni pomlouvají, žirafí maso bylo přeci pochoutkou odnepaměti, lví kůže byla trofejí už před staletími!“ je to každého svobodné právo si něco myslet jiného, ale zda si kdokoli myslí že se snažíme někoho konkrétního pomlouvat odsuzovat opět upřímně říkáme že takový úmysl v tom není! je to naše konstatování, zda to někdo bere jako pomluvu či jako rouhání, či jako vtip, konstatování, nebo si dělá jiné domněnky je to jeho rozhodnutí. V ŽÁDNÉM NAŠEM TEXTU A PROJEVU NEHŘEŠÍME SLOVEM, nepomlouváme, i když někomu se to tak může zdát, není to náš úmysl, je to naše konstatování a třeba dle někoho může být přinejmenším nešikovné. Postoje které prezentujem v tomto článku, nebo na našich stránkách nejsou tedy tím, co by mělo lidi, či věci, či afriku pošpinit, odsoudit. Je to svět jak ho vidíme a vnímáme my.
I přes toto vše výše uvedené, raději zdůrazním: Nikdy jsme úmyslně nechtěli jakkoli hřešit slovem proti Andree a Renému, jestliže se tomu někdy nějak stalo, prosím odpusťte nám to, nebylo to úmyslné. A vždy jsme dělali nejlíp jak jsme uměli, abychom reprezentovali sami sebe, pomahali ostatním atd. Lépe jsme to v daný okamžik prostě neuměli.
Milý Jardo, Asgard, Pavle a všichni další (čtenáře tohoto komentáře chci ujistit že dodržuji dohodu „nedělat si domněnky“ a tudíž se nedomnívám že Andrea, Jarda, Asgard, Pavel a další je jedna a tatáž osoba, NEMYSLÍME SI TO!) Proto ochotně reagujem i na jeho připomínku k článku v komentáři. Je vaše svobodná volba číst tento článek či naše stránky i když nejsou dle vašeho gusta, jestli vám dělají radost, či vám dělá radost pohoršovat se nad nimi, odsuzovat nás, dělejte jak nejlépe umíte, či hřešte slovem připadá-li vám to správné, pokračujte v tom, je to vaše svobodná volba, vaše rozhodnutí! My vám to odpouštíme.
To jak člověk prezentuje sám sebe, své názory, své projevy, to jak definuje svět kolem sebe, definuje sebe samého, zrcadlí světu pouze sám sebe, svou osobnost. My píšeme jak to nejlíp umíme.
S láskou z Afriky Terka a Marek
Ps: Pavle, neuvedl jste email, proto reagujeme touto cestou, naše internetové stránky které jste tak pečlivě pročetl, existují proto aby se naše rodiny a blízké okolí dovědělo víc o našem cestování a žití. Podrobné informace pro cestovatele vznikají, ale zatím je neuvěřejňujeme, nicméně kdokoli nás o nějaké info požádal, rádi jsme mu je poskytli, což pochopitelně nabízíme i Vám.
Ps2: Velice rádi a ochotně budeme reagovat na komentáře k článku zveřejněném na afrikaonline.cz , nebudeme, a ani nechceme na těchto stránkách reagovat na něco co se netýká našeho článku, k tomu vám všem

Komentář ze dne: 01.10.2009 00:39:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Pavel Kratochvíl (@)
Titulek: Už je to směšné
Už konečně skončete to stupidní sebeočišťování a vylepsovani se. Starej se o to kam jedeš a co vidíš a né kdo o své zkušenosti píše na svých stránkách..... Starej se o své články, ať to má hlavu a patu, nestarejte se na to do čeho Ti nic není. A možná by bylo dobré se také držet toho prvního odstavce v tvém posledním komentáři. Veřejně o vás nikdo mluvit nezačíná, vždy začínáte vy, tak jako zde, jen nenapíšete jméno, které si každý domyslí, když na cestě Afrikou ve stejnou dobu jsou vlastně byly pouze dvě auta. Tak jako se máš právo nejen zde ospravedlňovat ty, má se i kdokoliv jiný.
Nezávidťe a jeďte si za svými zkušenostmi. Konkurenční boj se dostává i mezi cestovatele. Hurá!
Myslím, ŽE co zde zdůraznil Mr.Němec PLATÍ PRO VŠECHNY, NE JEN PRO JEDNU STRANU, ŽE V KOMENTÁŘÍCH SE VYJADŘUJEME JEN K PODSTATĚ ČLÁNKU. Ale tady asi nejde o ten článek, nemýlím-li se?

Pokud někomu zde chybí můj email, který běžně kdejakému nezveřejňuji, tak p.kratochvíl@yahoo.co.uk . Pokud mi toužíš Marku napsat své pocity here you go. Můžem si klidně i naplánovat setkání, pendluji mezi Londýnem, Prahou a Durbanem. A můžu Tě ujistit, že jako Andrea nevypadám, i když by to nebylo špatné ...

Komentář ze dne: 03.10.2009 20:50:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Lili (@)
Titulek: Mě šokuje především tato diskuze
No je opravdu zajímavé, v co se to tu zvrhlo. Kolik vám lidi probůh je, že tady jeden druhého vzájemně pranýřujete, osočujete, srovnáváte?
Sic sem to psala už výše, ale co sem radši hodit zážitky z cest ap. a osobní spory přenést do roviny osobní a neřešit je na veřejném fóru?
Každý má svůj styl chování, života, cestování, všeho. Proč se vzájemně napadat, řešit kdo je "lepší" či "větší" cestovatel.
A pro Pavla - pokud má komentář někdo někde na mou osobu, tak pokud s ním nesouhlasím, mám potřebu uvést věci na pravou míru. O toto se snaží jak paní Andrea, tak TaM a asi každý z nás. Takže poznámka "přestaňte se sebeočišťováním" je tak trochu váš alibismus, když o pár řádků si hrajete na soudce a píšete o někom, koho jste v životě neviděl ne příliš lichotivě. Nevím, kterou stranu znáte, zda TaM nebo AaR, hádám, že ani jednu, tak proč ty lidi soudíte? Tohle je jejich spor a problém, bohužel to je ventilováno veřejně.
Na závěr otázka pro pana Pavla. Který blog jste četl dříve? TaM nebo AaR? Smysl této otázky vám posléze ráda objasním...

Komentář ze dne: 03.10.2009 23:14:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - P.Kratochvil (@)
Titulek: Pro pani Lili
Prvni jsem cetl stranky MaT, pres inzerat na prodej stanu. U nich jsem nasel odkaz na AaR, ktery tam uz neni...na M webu byl i odkaz tento clanek na Afrikaonline, ten jsem si chtel precist a samozrejme kazdy koukne na komentare, tak jako vy, tak jako jini. A docela me zklamalo, co se zde predevsim v komentarich pise.Jsou i ctenari, kteri mohou byt nezaujati, ci na strane Andrei. Nejen MaT maji narok na ctenare, kteri jsou na jejich strane?
A proc by se nekdo take nemohl zastat Andrei? Sama jste napsala, ze pokud nekdo najde na sebe nejaky komentar s kterym nesouhlasi, chce uvest veci na pravou miru. A proto to tady take zacalo. Andrea uvadela na pravou miru nehezky komentar Marka, a ten ted delal to same. S tim souhlasim. Myslim, ze k nicemu by nedoslo, kdyby Marek o nikom nemluvil v negativech / coz je ... nejaka agrese a zloba a bla bla bla, kterou Andrea proti nim kdesi udajne ventiluje../. Andreu neznam, to je fakt. Ale jak zde napsala, kazdy si o ni, tak jako o Markovi muze vse najit. Dal jsem si praci a prisel jsem na to, ze to co Marek psal o jeji agresi proti nim, kterou ventiluje na verejnost, neni pravda. Na jejich webu? Proc ne, je to jejich web, neni to afrikaonline, cestovatel ci hedvabna stezka! Myslim, ze ani Vam by se nelibilo, kdyby o vas nekdo nekde psal v negativech. Nemam pravdu?
A bylo mi fakt te holky lito, kdyz se i neinteligentni osoba jmenem Katy zde v komentari dost urazlive rozjela proti ni.
Napadne i hlupaka o kom Marek mluvil v jeho komentari, nebylo to hezke, nastve to i klidase, nehlede na to, ze v clanku vlastne psal, ze se na cestu tezce pripravovali sami a pritom to nebyla pravda. To by zamrzelo kazdeho. Andrea se ohradila, ne treba nejlepsim stylem, a podivejte co dostala, pustila se do ni jakasi Kati, Jarda a i Vy jste nebyla na jeji strane. atd atd.
Takhle zde muzeme pokracovat do nekonecna, vzdy sem nekdo neco pripise a ono se to rozvine atd. STOP!
Myslim, ze by to mohlo stacit. Doufam, ze uz to kazdemu stacilo vyventilovat sve pocity.
Markovi jsem zde pridal email muze napsat a je to i pro Vas Lili. Objasneni Vasi otazky mi mozna radsi napiste na email, at to tu uz pro jednou skonci.
Skoda, ze se to tu tak zvrhlo, do Afriky necestuje kazdy a tak tu mohlo byt spousty zajimavych clanku od kohokoliv.

Pavel K.

  
Komentář ze dne: 04.10.2009 19:04:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Katy (@)
Titulek:
Milý pane Kratochvíle, není mi jasné proč mě stále urážíte, nechápu vaše jednání, opravdu se nad sebou zamyslete o čem tu píšete a jak se sám chováte. Nechtěla jsem už reagovat a zahlcovat to tu nesmyslným dohadováním, ale vaše urážení je nemístné a svědčí to i o vaší inteligenci. Katka

    
Komentář ze dne: 04.10.2009 23:44:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - P.Kratochvil (@)
Titulek: Re:
Ja myslim, ze se svou inteligenci jste se zde predvedla Vy, Katy, jako prvni. A urazela jste take jako prvni. Vas vyrok inteligentni nebyl... prectete si ho po sobe pozorne a uvidite sama.
Pokud vas urazi slovo 'neinteligentni', tak se tak nechovejte k ostatnim a nebudete tak hodnocena.
Fakt je zajimave, ze kazdy by chtel uvadet veci na pravou miru, ale nikdo nechce akceptovat od druheho.

      
Komentář ze dne: 05.10.2009 08:33:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Katy (@)
Titulek: Re: Re:
Já nikoho neurážela a už nehodlám přistupovat na Vaší hru, to že si tady Andreo hrajete na nějakého pána ví už asi každý, svědčí to dostatečně o té vaší inteligenci a Vy Andreo mě opravdu rozhodit nemůžete. Tímto s touto diskusí končím a lituji toho, že jsem vůbec této hře Andrei propadla a snížila se na její úroveň.
Omlouvám se i Jaromírovi už opravdu reagovat nebudu, nemá to smysl, nehněvejte se.
Katka

        
Komentář ze dne: 11.10.2009 21:08:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - P.Kratochvil (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Mila Katy. Myslite si jen vy a mozna par vasich pratel, protoze by jste chteli, aby to vsechno byla 'prevlecena' Andrea. Vadi vam, ze jsou i jini, kteri maji na vec jiny nazor. Vidite co se nachazi v komentari c.4? Pekne dlouhy text od Andrei, nevidim zde zadny duvod, aby se s jeji vyrecnosti, musela za nekoho prevlekat. Chapu, ze by jste rada napomohla TaM, ale nejprve ctete a pak hodnotte.

Komentář ze dne: 09.10.2009 08:52:25     Reagovat
Autor: [Andy.ka] - Andrea Kaucka (andy.ka@centrum.cz)
Titulek:
Nikoho neprosím,aby se tady o mě rozepisoval,tak mě tu laskavě neřešte!I Vy mi madam Katy vlezte na záda.Pane Pavle,nepotřebuji,aby se mě někdo zastával.Ty,na kterých mi záleží ví,kdo jsem.Ty ,kdo jsou chytrý,se k tomu nevyjadřují a zasmějí se tomu a ostatní jsou mi ukradený,tak se do toho nepleťte a nestarejte se!Nehodlám pořád dostávat nějaké zprávy,že mě zase někde někdo řeší.Nestarejte se o mě,starejte se o sebe!A jestli to někomu není jasný ani teď,tak to nasvědčuje jen o Vaší nízké inteligenci.Nepřeji si,aby zde nas Afrika online ještě někdy padlo slovo o mě,našich stránkách nebo našem cestování!!!!Mám toho tak akorát plné zuby!!!Děkuji.
S pozdravem Andrea Kaucká

Komentář ze dne: 11.11.2009 22:58:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - P.Kratochvil (@)
Titulek: poznamka...
Jeste jsem chtel dodat ... Aby bylo jasno kdo je Katy, ktera je trochu neinteligentne ostrejsi.....

13.04.2009
A hoj Terezko a Marku,
posílám pozdrav z Moravy,neznáme se vůbec ale znám Katy z jedné diskuze o dětech a i osobně a odkaz na vaši cestu mám od ní.Vaše deníky hltám jedním dechem ,posílám moc energie,držím vám pěsti a těším se na další zprávičky.
PS:držte se běloši :)
Helča
.....
Vse!

Komentář ze dne: 12.05.2019 10:10:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - danye48 (coreybrehm@outlook.com)
Titulek: nike trainers

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Nůbijský šaman před svým domem
Nubian shaman before his house
zobrazení: 3059
známka: 0

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Partnerské servery
Africké listy
ZANZIBAR | Ligurie
active24
Autoatlas | Fotografie | Dárky

Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
© Afrika online.cz 2001 - 2019.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

CC