Afrika Afrika  
Dnešní datum: 18. 09. 2019  

Komentáře
ke článku: Dobrovolníkem v Africe
(ze dne 19.02.2009, autor článku: Pavel Muroň)

Komentář ze dne: 21.02.2009 17:09:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Karel Kores (karel.kores@seznam.cz)
Titulek: Gratuluji
Jsem uprimne rad, ze jste sem napsal pravdu a castene i varovani pred nezodpovednym az kriminalnim pristupem nekterych neziskovek, ktere tezi z idealismu (ale i hlouposti) mnoha mladych lidi, kteri se chteji stat dobrovolniky . Ze jste spravne a hlavne bez emoci posoudil pomoc Africe. Rad jsem si samozrejme precetl, ze se Vam ten jeden rok vydaril a ze muzete mit Vy i lide kolem Vas pocit, ze jste opravdu pomohl. S pozdravem, Kores, RDC

Komentář ze dne: 24.02.2009 14:40:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - HC (vyuka.vypocetka@seznam.cz)
Titulek: Proč někam jezdit?
Dobrovolníků, kteří cestují na různá exotická místa, jsem se chtěl vždycky zeptat: Nakolik jde o potřebu někomu pomoci a nakolik je to touha po dobrodružství? Třeba se odpověď dozvím tady.
U nás v ČR jsou lidé, kteří nutně potřebují pomoci. Postižení, nemocní, přestárlí nebo třeba obyvatelé sociálně vyloučených lokalit (chce-li poznat pomocník jinou kulturu). Proč jezdit pomáhat někam daleko a zbytečně vyhazovat peníze za letenku a jiné poplatky, když by se za tyto ušetřené prostředky dala pořídit spousta věcí pro potřebné u nás?

Autor blogu www.zrcadlo.blogspot.com .

Komentář ze dne: 25.02.2009 12:44:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Pavel Muroň (kalikut@seznam.cz)
Titulek: Pro HC
Na to si musíš odpovědět sám. Pokud žádnou odpověď nenajdeš, tak raději zůstaň doma.

Komentář ze dne: 25.02.2009 20:44:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Pavel Muroň (kalikut@seznam.cz)
Titulek: ještě pro HC
Sorry, já si předtím přečetl pouze ten titulek. Zkusím se teda trochu rozepsat. Jak jsem řekl, Afrika mě uchvátila už na základní škole, hlavně to bylo díky své přírodě. Vždycky jsem si přál vidět třeba slona nebo lva ve volné přírodě, které bych jaksi nikdy potkat nemohl na Severní Moravě, odkud pocházím. Postupně jsem začal poznávat i problémy Afriky, až jsem je při své prvni cestě do západní Afriky viděl na vlastní oči. Jak jsem řekl v příspěvku, hledam jsem si nejdříve placenou práci, což je ale bez praxe dosti nereálné, takže jsem zkusil dobrovolnictví. Dobrodružstvím jsem určitě hnán nebyl, ale přiznám se, raději bych jel někam, kde je podle mého soudu pěkněji a dá se tam i něco zažít. Sám se mnohem lépe citím v rozvojovém světě, kde sice je mnoho problémů, ale lidé jsou všude velmi přátelští, pohostinní, na nic si věčně nestěžují, nezávidí jeden druhému a jsou rádi, za to málo, co mají. Prostě pravý opak regionu, odkud pocházím, ale kde už bohudík 4 roky nežiji. Ale teď můj hlavní argument. V ČR (ostatně všude ve vyspělých zemích) máme velmi štědrý sociální systém. Mnohým potřebným (nechci říkat všem) se dostane pomoc od státu (sociální dávky, slepečtí psi, zdrav. péče zdarma, vzdělání zdarma, starobní a invalidní důchod, ústavy pro ment. postižené apod) a tak do opravdové chudoby upadne málokdo - (skoro) každý někde bydlí, má co jíst, má si co oblíct atd. Kdežto v rozvojovém světě jsou lidé odkázani často sami na sebe. Vláda si hrabe do vlastní kapsy a na občany už nic nezbude. Nikdo je nevezme zadarmo do nemocnice, když onemocní, nikdo jim nedá důchod, když zestárnou, nikoho nezajímá, když nemají práci a žádné příjmy, nikdo jim nedá byt zdarma, když jsou uprchlíky apod. Proto jsou tito lidé odkázani, jak jsem řekl, sami na sebe nebo na pomoc zvenčí. Tato pomoc musí být ale tzv. pomoc ke svépomoci, čili jsme nikde nedávali zadarmo tuny kukuřice nebo vepřové řízky, ale učili jsme je, jak kukuřici pěstovat a chovat prasátka. To bylo spojeno s poskytnutím mikropůjčky, ať ten člověk má motivaci sám něco dělat a snaží se a ne že mu dáme něco úplně zadarmo, jak to bylo celá desetiletí. A když si pak člověk po práci může zajít ještě do pralesa, na pláž, na sopku, nebo na pivko u vodopádu , tak je to paráda.

Komentář ze dne: 23.03.2009 15:34:40     Reagovat
Autor: [t.b.kat] - Tomáš (tomasbat@centrum.cz)
Titulek: prov HC
Já si myslím, že je úplně jedno kde člověk pomáhá, příp. je dobrovolníkem, důležité je zda chce něco dělat a je úplně jedno kde. A rozhodnutí o tom kam vložíš svou sílu, případně peníze je však na tobě.

Komentář ze dne: 10.01.2010 20:28:19     Reagovat
Autor: [sonahams] - Sona (hamsova.sona@gmail.com)
Titulek:
Souhlasím s Pavlem,
také mě Afrika uchvátila už od mala a vždycky mě to lákalo těm lidem pomoci. Až v poslední době mám možnost to konečně začít plánovat, abych to zrealizovala, ale je pravda, že je problém najít tu správnou organizaci.
MMCH: nevíte tedy někdo o nějaké?:-)Předem děkuju.

Komentář ze dne: 02.08.2010 15:52:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - markyzana (markyzana@seznam.cz)
Titulek: souhlasim
Díky tomu že mám kamarádku která je provdaná za afričana jsem se do afriky podivla i já.A musím souhlasit s autorem k článku(dobrovolníkem v africe).Byla jsem tam sice jen krátkou dobu ale i za tu dobu jsem tam videla a zažila hodně vecí.Pravda je taková že lidé tam jsou skutečně odkázaní jen sami na sebe a nedostává se jim zádná pomoc od vlády.Proto je dobře že lidé jako je Pavel Muroň jsou, a doufám že takových lidí je mezi námi víc.Afrika mě taky uchvátila,žijí tam milí a velmi přívětivý lidé,zaslouží si pomoci.

Komentář ze dne: 11.08.2019 03:49:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - dominick (gelelegsytd@hotmail.com)
Titulek: Supreme Clothing

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Vřesovce porostlé lišejníky
Vřesovce porostlé lišejníky
zobrazení: 5411
známka: 2.00

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Partnerské servery
Africké listy
ZANZIBAR | Ligurie
active24
Autoatlas | Fotografie | Dárky

Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
© Afrika online.cz 2001 - 2019.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

CC