Afrika Afrika  
Dnešní datum: 23. 08. 2019  

Komentáře
ke článku: Myslíte si, že objevitel DNA je rasista?
(ze dne 02.11.2007, autor článku: Jaromír Němec)

Komentář ze dne: 03.11.2007 14:29:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Karel Kores (karel.kores@seznam.cz)
Titulek: Kdyz nositel Nobelovy ceny miru muze byt terorista...?
Dobry den z Konga!
Tak ja to tedy nakopnu:
Cerpam ze zdroje: http://www.iht.com/articles/ap /2007/10/18/europe/EU-GEN-Brit ain-US-Scientist-Racism.php


The Sunday Times Magazine citoval pana profesora:
he was "inherently gloomy about the prospect of Africa" because "all our social policies are based on the fact that their intelligence is the same as ours — whereas all the testing says not really."
Tak to bych jeste bral, i kdyz pan profesor je specialista pres genetiku a ne pres inteligenci. Vlastne jen rekl, ze jsou jini. Jestli se nepletu, tak nekde jinde se dal slyset, ze miliony let dlouhy vyvoj se jiste musel nejakym zpusobem projevit i na utvareni DNA.

Ale to dalsi uz je horsi:
In the magazine interview, Watson was quoted as saying he opposes discrimination and believes that "there are many people of color who are very talented." But he also was quoted as saying that while he hopes that everyone is equal, "people who have to deal with black employees find this not true."

Ta druha cast je ale naprosta lez! Pracoval jsem (a pracuji) s cernochy mnoho let, a potvrzuji, ze rada z nich jsou vzacni lide a vazim si toho, ze me povazuji za sveho pritele. Dneska jsem se ptal meho kuchare pana Rigoberta, kdyz cesal papaje: Rigoberte, u me doma v Cechach stromy spi a priste z nich budeme cesat az za 8 mesicu, zatimco ty budes cesat porat dal. Rekni mi, proc jses tedy chudy a ja bohaty? Ale pane, povida Rigobert, ja jsem prece bohaty, to jenom vy jste o neco bohatsi. U vas doma jsou urcite cizinci, kteri jsou bohatsi nez vy, a presto se nepovazujete za zebraka. Kdyby k tomu jeste Rigobert dodal, abych i s tim bohatsvim vypadnul z Afriky, ze oni si poradi sami, ani bych nepipl (prosim, nechci sem zatahovat emigraci za zlatym teletem, v tom se od cernochu prilis nelisime)

Takze odpoved na otazku :
(Pane Nemec, bud je tu malo mista, nebo jsem tak ukecanej.)
Tohle pokracovani je ale uz opravdu posledni:
Takze odpoved na otazku : Pan profesor se vyjadril jako rasista, tot vse !

Komentář ze dne: 03.11.2007 20:38:03     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: Omluva
Děkuji za názor a přijměte omluvu za otravne vkladani komentařů. Velikost byla zvětšena na 5000 znaků, což je nyní, víc jak dvoustrana, snad to bude stačit. Těším se na další vaše názory.

Komentář ze dne: 08.11.2007 03:22:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Milan (blabla@yahoo.fr)
Titulek: Černoši nejsou opice
Ze svého studijního pobytu v Africe potvrzuji, že černoši nejsou o nic méně inteligentní než běloši, problémem však zůstává jejich nedostatečné a nekvalitní školství plné polopravd a mýtů. Pendant mes etudes au Gabon, je rencontrais plusiers Africains noirs etonnament intelligents. Le probleme perpetuel, c´est plutot leur éducation mal equipée et mal développée... A bientot!
Milan

Komentář ze dne: 17.12.2007 15:23:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Trn (@)
Titulek: je objevitel DNA rasista
Je to módní záležitost politické korektnosti a nálepkování. Samozřejmě rasista není, jen řekl co ví a co má ověřené. Nepropůjčil se k politické antropologii. Kdo umí číst, má oči, umí pracovat s historickými a viděnými fakty, není potrhlý aktivista a pseudohumanista, musí mu dát jen za pravdu. Je smutné, že v této "svobodné a superdemokratické" západní společnosti se vědec musí bát říci svůj názor, co nám potom říkají ti, kteří tu odvahu nemají a co je za sebranku ti, kteří to takhle zařídili ?
Pokud se někdo domnívá, že vědec je rasista, na jeho přesvědčení stačí málo. Své schopnosti a inteligenci mohou afričané dokázat sami jednoduše, zastavte veškerou plýtvavou a zbytečnou pomoc a nechte je jejich přirozenému vývoji Vývoj v JAR nám přesně ukazuje za jak krátkou dobu lze splundrovat bohatou a rozvinutou zemi. Míra těchto vlastností je prokazatelně na vysoké úrovni. Možných jiných doložitelných příkladů je za posledních 50 mnoho. Opačných žádný.

  
Komentář ze dne: 22.12.2007 15:28:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - žeňa (zaneta.sochaci@seznam.cz)
Titulek: Re: je objevitel DNA rasista
ty říkáš že máme nechat ,, plýtvavou a zbytečnou pomoc " ?? jen bych se tě ty jeden inteligente chtěla zeptat jestli si někdy byl v africe dýl něž na 12dení dovolené?? A jestli si viděl afriku ne jako turista, ale jako její obyvatel?? Asi ne viď??
Víš tohle by nenapsal člověk, který byl v africe a setkal se zdejšími lidmi a viděl jejich zvyky, podmínky v kterých žijí... Z tvého čláku vyplývá jeden záměr a pokud se spletu tak mi klidně napiš na mail: jen tak mi připadne, že si řekl však co nechte je a buď se o sebe postarají nebo pochcípají.. afrika je nadherná země a její lidé jsou skvělí. A co se tyká toho vědce, no řekl holt co si myslel ale také nesmíš zapomenout že člověk v nějakém postavením si musí uvědomit jak své názory podá, neb každý je nemusí pochopit v daném myšleném slovu!

  
Komentář ze dne: 25.12.2007 23:32:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Karel Kores (@)
Titulek: Re: je objevitel DNA rasista
V prvni chvili po precteni tohohle Trnova prispevku jsem si myslel, ze jsem nekde na strance nacionalistu. "Jsou lini a zneuzivaji pomoc", to je totiz myslenka, ktera by se dala tesat do kamene - hned pod hakovy kriz!
K prvni casti prispevku, tedy zda vedec ma pravo rict cokoliv, co je vedecky podlozene, lze jenom odpovedet, ze kazdy vedec si musi uvedomit, zda zverejnene vysledky nemohou byt zneuzity k cilum politickym - a jsme u te politicke antropologie. Kazdy vedec v tomhle citlivem oboru musi mit autocenzuru, a pokud ji nema, pak holt musi zakrocit ta "sebranka".
K te druhe casti: Oznacit nekoho za menecenneho na zaklade hospodarskych vysledku, je preci rasismus, nebo ne? Na zaklade podprumernych vysledku bychom preci mohli vytlouct vsechny socialni ustavy, pomocne skoly, ustavy pro slepce, atd, atd...
Nicmene souhlasim s tim, ze zahranicni pomoc by mela v Africe (a kdekoliv na svete), skoncit. Jenze pan Trn nejspis nikdy nemel prilezitost nahlednout do procesu schvalovani takove pomoci. Je to zalezitost slozita a az budu mit cas (a vy zajem), tak ji tady nekdy popisu. Jen vezte, konecny schvalovaci protokol je tajny a obsahuje minimalne 50% bodu, ktere se vztahuji spis ke statu, ktery daruje, nez ke statu, ktery dostava. Jsou to prevesim otazky strategicke a mnohdy se obdarovavana zeme stava figurkou ve hre jinych statu. A proto rikam, ze by mela pomoc, v zajmu obycejnych lidi, proboha uz jednou skoncit.
A na zaver se pokusim jmenovat ty zeme, kde jsem videl za poslednich 10 let zretelny pokrok na vlastni oci: Kenya, Rwanda, Tanzanie, Zambie, Senegal, Mali, Ghana. Samozrejme jsem videl i zeme, kde to slo od 10 k 5, zejmena po valce. Ale tak to prece slo s kopce i v Cechach celych 40 let po valce, nebo ne?

Komentář ze dne: 22.12.2007 15:33:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - žeňa (zaneta.sochaci@seznam.cz)
Titulek:
pro jednoho pana či muže pod přezdívkou TRN tam je komentař vztahuje se k jeho inzerci nazoru na danou otázku.

Komentář ze dne: 22.12.2007 15:34:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - žeňa (zaneta.sochaci@seznam.cz)
Titulek:
pro jednoho pana či muže pod přezdívkou TRN tam je komentař vztahuje se k jeho inzerci nazoru na danou otázku.

Komentář ze dne: 02.01.2008 16:50:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Hans (hans_bj@hotmail.com)
Titulek: skusenost s cernejma
Uz delsi dobu ziji v Americe a podle mych skusenosti a nazoru jsou cerni mene inteligentni nez ostatni lide.

  
Komentář ze dne: 02.01.2008 21:45:15     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: Re: skusenost s cernejma
Podle mých ZKUŠENOSTÍ jsou Češi žijící v Americe méně inteligentní než ostatní lidé.
Prosím držte se tématu a určité argumentační jistoty. Děkuji.

    
Komentář ze dne: 05.01.2008 00:44:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Horac Pinker (@)
Titulek: Re: Re: skusenost s cernejma
Tak tady nemáte mít možnost komentářů, když nechcete slyšet jiný názor. To tu máme psát kecy typu, ano pan Watson je rasista jako stehno a určitě má hákový kříž vytetovaný na hrudi. LOL, já jsem v africe naštěstí nebyl a ani tam přijít o život nechci ale když tam někdo byl a napíše svoji zkušenost tak proč ho okřikovat, že?

      
Komentář ze dne: 05.01.2008 10:15:36     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: Re: Re: Re: skusenost s cernejma
Chceme slyšet jiný názor, proto byla otázka položena, ale vyslovený názor tohoto typu, je nutné opřít o nějakou tu "vlastní zkušenost". Aby to zde nevypadalo jako sbírka politických sloganů a rasistických výkřiků.
Děkuji za pochopení

        
Komentář ze dne: 05.01.2008 13:14:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ok (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: skusenost s cernejma
Tak mi dejte odkaz na IQ test, ve kterém jsou na tom všechny rasy stejně. To mi ale bohužel nedáte, protože tomu tak není, Vy to víte, já to vím ale rozdíl je v tom, že Vy to vidět nechcete.Schválně jsem tyto testy hledal a našel jsem to, jak jsem si myslel, že to bude mongoloidní rasa má největší inteligenci, europoidní je ve středu a negroidní na konci. Rozdíl mezi europoidní a negroidní je asi 15%.

          
Komentář ze dne: 06.01.2008 12:30:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - karel kores (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: skusenost s cernejma
Lidský charakter je o mnoho vic nez samotna inteligence. Vysoký IQ nerika nic o moralce cloveka. Stejne tak zjisteni nizkeho IQ nikoho neopravnuje takove lidi zaradit na horsi pozice. Jsem pro IQ testy. Vysledek by ovsem mel byt informacni, nikoli urcujici. Jinak se bude vysledek testu zneuzivat pro podporu rasismu!!!

            
Komentář ze dne: 06.01.2008 16:38:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Horac Pinker (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: skusenost s cernejma
V africe měli dobrou morálku naposledy staří egypťané, to ale nebyli černoši a vyvraždili je arabské kmeny. Mno mě je to vcelku jedno ale nemyslím si, že afrika si pomůže sama, musí být kolonizována aby se tam neco zlepšilo.
Víte co psal o afričanech Emil Holub? Ani to radši nechtějte vědet.

              
Komentář ze dne: 06.01.2008 17:42:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: skusenost s cernejma
Posuzovat kohokoliv v minulosti na zaklade soucasneho moralniho kodexu je prinejmensim nestandardni! Manzelka pana doktora Holuba nemela volebni pravo a pan doktor byl jiste poplatny sve dobe. Zrovna tak nemohu chvalit moralku starych egyptanu. A jestli maji byt Africani kolonizovani? Urcite ne, i kdyz sami nekdy rikaji, ze za kolonialistu bylo lip. Je to samozrejme z jejich strany nadsazka, tak jako se pri mych cestach do Cech stale casteji setkavam s nazorem, ze za komunistu bylo lip :-))

                
Komentář ze dne: 06.01.2008 19:30:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Horac Pinker (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: skusenost s cernejma
Kdyby byli černoši co k čemu tak se tam mají jako v ráji jenom díky nerostnému bohatství a turismu.Bohužel jsou příliš líní a tak se mít nikdy dobře nebudou. Podívejte se na Izrael, přišli s ničím do pouště a kde jsou teď? Jsou na tom líp než my a to o hodně. Češi budou vždycky mít tak 4x horší životní úrověň než němci a to je kvůli tomu, že u nás se na přední místa dostanou grázlové a u nich lidi co něco ví o své práci.Tzn. češi si neumí vládnout a nikdy neuměli, lepší by bylo kdyby nám vládla EU a celá naše vláda šla někam.

Komentář ze dne: 05.01.2008 00:37:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Horac Pinker (@)
Titulek: Hmmm
Tak vy tedy tvrdíte, že není rozdíl mezi rasou bílou, černou a žlutou? Vůbec žádný rozdíl kromě barvy pleti? To je přeci nesmysl, když se na to podíváte obecně tak rozdíl je asi takový, že tam, kde něco příroda přidala, jinde ubrala. Černoši jsou silní a hloupí, asiaté slabí a chytří a běloši jsou univerzální. Zní to rasisticky ale je to tak, podotýkám, že se bavím obecně o rasách. Samozřejmě jsou výjimky. Ale když vezmu černochy žijící v americe, tak mají přeci stejné podmínky jako každý jiný a chovají se stejně jako běloši? Nechovají! 90% věznů v nápravných zařízeních jsou černí. Ale to bude určitě jen zvláštní shoda náhod, že?

  
Komentář ze dne: 06.01.2008 12:34:20     Reagovat
Autor: [Vilík] - Vilík (nyira@centrum.cz)
Titulek: Re: Hmmm
Šimpanz učenlivý je schopen pohybovat se hustým pralesem při lovu rychlostí až 45km/h, aniž by utrpěl vážnější zranění. Přes své značné orientační a organizační schopnosti je na většině kontinentů držen v zajetí. Pokud by se hovořilo o jedinci, neslyšel jsem, že by se asiat pohyboval v pralesu Konga stejnou rychlostí a přesto jeho genetická podobnost s šimpanzem je 99%. Hodnocení inteligence může být různé, ale rozhodně bych neodsuzoval Afriku, jako kontinent hloupých a silných. Každá rasa musela čelit jiným podmínkám a přizpůsobovat se jim. Napadlo mne, jestli prof. James Watson nemohl myslet, že k testům, které by prokazovaly anglickou inteligenci, není Afrika způsobilá, jelikož po staletí řeší poněkud odlišné problémy. Nemyslím, že tvarování Afriky a jejího obyvatelstva k obrazu svému je správné. Pokud by byli všichni stejného smýšlení a hodnot, setkali bychom se všichni na jednom ostrově, v jednom městě…

    
Komentář ze dne: 06.01.2008 17:15:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Horac Pinker (@)
Titulek: Re: Re: Hmmm
Jo a taky jsme z 99% podobní ústřici na genetické úrovni, to ovšem vubec nic nedokazuje. Celá teorie evoluce je jenom teorie a jsou v ní bílá místa. Takže by bylo nejlepší, kdybysme afriku nechali ať se o sebe postará ne?

      
Komentář ze dne: 06.01.2008 22:31:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vilík (@)
Titulek: Re: Re: Re: Hmmm
Docela by mě zajímalo vyhodnocení tohoto testu od prof. Watsona, ale pokud se cítíme být na tom geneticky jako ústřice a sociální pomoc vychází z tohoto faktu, nedivím se skoro ničemu. Chtěl jsem podotknout, že každý národ, má jiný systém hodnot a nelze jej soudit dle jednoho pohledu. Pokud se rozhlédnu po Asii, nepřipadá mi tamní situace zcela pozitivní a okolní ústřice v Čechách universálně inteligentní. Z vlastní zkušenosti rozhodně nemohu o Afričanech v Africe mluvit jako o líných a hloupých. Sorry

        
Komentář ze dne: 07.01.2008 19:05:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Horac Pinker (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Hmmm
Prokazatelně nižší inteligence nevadí, dobrá. Morálku mají jinou než my a nemůžeme ji tudíš soudit , dobrá. Tak proč jim vlastne pomáháme když naši pomoc nepotřebují?
Mají prostě jinou morálku a vyhovoje jim situace , která tam panuje, ne? Pokrok za 6000 let téměř žádný, pořád nemají co jíst, mají nemoce a ani když jim budete vtloukat do hlavy jak je nezbytné používat kondom tak je to stejně marné. Nechápu tedy v čem spočívá jejich problém a proč pomáhat Africe, když to podle Vás snad ani nepotřebují. Dodávat jim jen zásoby jídla je k ničemu, tak se nikdy nic nenaučí když je budeme vodit za ručičku.

  
Komentář ze dne: 06.01.2008 16:42:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - karel kores (@)
Titulek: Re: Hmmm
Rozdily mezi lidmi jsou standardni a naprosto v poradku. Stejne je to i mezi narody a rasami. Kazdy ma preci v sobe zakodovanou minulost, mnohdy naprosto odlisnou. K rozdilu prispivaji jak prostredi tak i podminky vyvoje. To ovsem neopravnuje "univerzalniho" belocha rict: Hele, cernoch, to bude nejakej silnej blbec!
Ja si dokonce dovolim prohlasit, ze jestlize jsou v USA 90% veznu cernosi, tak se jedna o systemovou chybu. Proc tomu tak neni v Brazilii, kde zije procentualne vyssi cernosska populace nez v USA? Ostatne, kdyby v USA vyhral volby Obama, prohlasil byste americke volice za blbecky? (mozna, ze jo, a snad i pravem, ale pan Obama by v tom byl nevinne :-))))

Komentář ze dne: 12.01.2008 17:41:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jara cimrman (@)
Titulek: ..je rasista...
...zjistil jsem, ze ve svem zivote potrasl pravici vice belochum nez barevnym....kdyby nebyl rasista, snazil by se o pomer 50:50....

Komentář ze dne: 03.01.2009 16:41:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ... (@)
Titulek: Můj názor
I kdyby černoši jako celek byli opravdu míň inteligentní něž běloši, není to jedno? Černoši zase vynikají sílou a vytrvalostí kterou se jim většina bělochů nemůže rovnat.

Komentář ze dne: 22.11.2010 13:32:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Fashion Watch (handbags88@gamil.com)
Titulek: White Chanel watch
high quality wholesale luxury cell phones products Here's the list of most expensive cell phones in the world celebr ity handbags 2010 New Style H ermes Wallets On Sale replica herm es belt buckle in micsaling.com are high-qualified and in wholesale price offer a large selection of discount cartier watch you can buy White chanel watch from top rated stores.

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Petroglyfy - skalní kresby, třetí katarakt
Rock arts, Third Cataract region
zobrazení: 2905
známka: 0

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Partnerské servery
Africké listy
ZANZIBAR | Ligurie
active24
Autoatlas | Fotografie | Dárky

Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
© Afrika online.cz 2001 - 2019.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

CC