Afrika Afrika  
Dnešní datum: 18. 02. 2019  

Komentáře
ke článku: Ženská obřízka v afrických kulturách
(ze dne 02.01.2007, autor článku: Jaromír Němec)

Komentář ze dne: 07.01.2007 17:27:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
Jseš pěkny prase

Komentář ze dne: 08.01.2007 00:31:44     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: já to vidím jinak
Buď si člověk dokáže udělat představu "o čem to je" a snad lépe pochopí Afriku a především, proč se tolik lidí v "civilizovaném" světě tuto krutou kulturní tradici snaží zastavit. Nevím proč prase - poznání není nikdy předkládáno na zlatém podnose.

Komentář ze dne: 10.01.2007 21:40:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Belisarius (@)
Titulek:
Ať si dělají ve svých zemích co chtějí. Považuji za žádoucí naprosto nezasahovat do vývojových trendů jejich civilizace, anebo pokud zasahovat , tak se vším všudy. Cokoliv mezi tím není životaschopné.

Komentář ze dne: 11.01.2007 22:11:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: obřízka?
Příště už budeme vulgarismy mazat - redakce! (Merde ! You nacist pig)

Komentář ze dne: 12.01.2007 21:05:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Pozorovatel (@)
Titulek: Super článek
Je dobře, že se někdo zmiňuje o velice palčivém problému zemí střední afriky a snaží se vysvětlit o co vlastně kráčí. Nechápu, co dělají na serveru ti, kteří autora nazývají takovýmito výrazy. Ženská obřízka byl, je a nejspíš ještě nějakou chvíli bude ohromný problém, který je potřeba řešit a ne nadávat osobám, kteří se ho snaží vysvětlit. Domluvil jsem.

  
Komentář ze dne: 13.01.2007 10:24:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Belisarius (@)
Titulek: Re: Super článek
Pokud budete za někoho řešit problémy (nehledě na to, že místní to jako problém nemusí vidět), a to obvzláště tak, že to nebude blízké jejich civilizaci a kultuře, pak to bude naprosto zbytečné. A nakonec dílčí věc, která zásadním způsobem vybočí z řetězce jejich tradic vyvolá anomálii (zjednodušeně v důsledku mnoho víc sřílení, krutostí, atd.). Musela by se pozměnit celá tamní kultura a civilizace aby to mělo smysl.

    
Komentář ze dne: 28.12.2007 22:09:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Helena S. (@)
Titulek: Re: Re: Super článek
Jak vite, ze to mistni nepovazuji za problematicke, vite jake maji zeny bolesti, jak strasne musi rodit, jak casto se jim rosi mrtve deti, protoze se nemohou dostat normalne ven, vite jak boli styk, vite co to je mocit treba 40 minut?
Placate placate placate, zruseni tohoto zvyku lze jen stezi pojmenovat "vyvolat anomalii".

Komentář ze dne: 14.01.2007 12:58:13     Reagovat
Autor: [Eboko] - Eboko (eboko.rastaman@gmail.cz)
Titulek: velmi poučný článek
nevím , obřízka mi přijde zbytečná , co potom má žena mít se sexu ? možná ale je to zapříčenění nevěry , ale každopádně je to jejich tradice , tradice jsou v Africe záležitost kmenová , a duchovní ... Ale nevím zrovna tendle zákrok je děsivej , viděl sem na čt1 "příběh Josefíny" a jek říkam - šílená tradice

Komentář ze dne: 28.12.2007 00:08:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nigeria (@)
Titulek: Chybné informace
Ve svém článku jste se dopustil spousty chyb,které tkví v tom,že jste uvěřil klasickým mýtům,které ohledně ženské obřízky kolují a neobtěžoval jste se zjistit žádné bližší informace...
Zájemcům o zcela objektivní pohled na ženskou obřízku a mnoho serioznějších informací o ní doporučuji navštívit stránky

http://manzelka.bloguje.cz /627434-zenska-obrizka-a-sexua lni-chovani-sudanek.php
http://manzelka.bloguje.cz/627 705-oblibene-ceske-myty-o-obri zce.php
http://manzelka.bloguje.cz /627871-obrizka-oblibene-myty- ii.php
http://manzelka.bloguje.cz /631210-oblibene-ceske-myty-o- obrizce-iii.php
________________ __
Chápu,že jste se snažil o osvětu, ale zatím jste zapříčinil další šíření hloupých mýtů. Obě mé švagrové jsou obřezané a na nechuť k sexu,případně absenci prožitků či orgasmů si rozhodně nestěžují,u té mladší je tomu spíše naopak...Tak alespoň vyvrácení jedné z vašich lží mám z první ruky:)))))
Jinak doufám,že se zachováte čestně a svůj článek opravíte.

  
Komentář ze dne: 28.12.2007 08:50:03     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: Re: Chybné informace
Dobrý den, nemyslím si, že bych se dopustil nějakého zkreslení, natož lží.
Po přečtení vašich názorů nemám ani chuť, něco opravovat, protože v podstatě potvrzují napsané.
Přesto mockrát děkuji za oponentní názor. Velmi je vítám. Ať si každý udělá představu sám.

    
Komentář ze dne: 28.12.2007 14:30:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nigeria (@)
Titulek: Re: Re: Chybné informace
Dobrá,můžete tedy dopsat,jak africké ženy při sexu trpí,protože každý afričan má přirození 25 cm a více...To je stejně zajetý mýtus jako absence sexuální touhy a potešení ze sexu u obřezaných žen.

      
Komentář ze dne: 28.12.2007 19:03:06     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Chybné informace
Ups - miluji fanatiky, vždy oživí diskuze o nějaké moudro (pro změnu můj bonmot).
Před psaním článku jsem velmi dlouho přemýšlel, jak ho napsat, kam až zajít, atd... Samozřejmě, že nevím, zda jsem zvolil správně, ale jsem přesvědčen, že "odsudek" je zcela na místě, opírající se o fakta, současné vědecké poznání a mnoho dokumentárních filmů a reportáží.
Takže moje úvaha, proč jsem to především napsal: Sexuální život evropské neobřezané ženy (vzhledem ke genetické blízkosti africké ženy to nebude jiné) - 10% žen při sexu nezažije orgasmus nikdy. Přibližně polovina zbylých žen je vzrušivá pouze klitoridálně. Druhá polovina zažívá vaginální orgasmus či orgasmus klitoridální a vaginální.
Takže když poškodíme cca 40% žen v populaci, tak je to prostě super? Podle mě by to nebylo super, ani kdybysme poškodili 1% žen. Mám prostě evropské vidění světa.

        
Komentář ze dne: 28.12.2007 20:03:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Nigeria (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Chybné informace
Pokud se domníváte,že schvaluji ženskou obřízku,tak se mýlíte. Ovšem jako publicistovi Vám nepřipadá právo soudit,pouze předložit fakta,aby si čtenář mohl udělat úsudek sám.
Znovu opakuji,že Vámi předložená fakta jsou mylná.
Díky takovým článkům pak získávají různé mýty a pověry mezi lidmi silnější pozici. Není pak divu,když si běžný Evropan pod pojmem Afričan představí vyhublého černouška s nafouklým bříškem, žíjícího v chýši z kravského trusu,běhajícího v bederní roušce, s oštěpem případně kalašnikovem v ruce, který trpí malárií a AIDS,pravidelně tluče svou "NECHUTNĚ" obřezanou ženu s vytahanými prsy a své dcery vyměňuje za kozy...
Nevím,jestli jste četl články,na které jsem zde zveřejnila odkazy,ale velice Vám to doporučuji, možná i zjistíte,že Wikipedia není ten nejspolehlivější zdroj informací....
Jinak jste třeba opomněl informaci,že v mnoha arabských zemí,kde se provádí obřízka u žen,a žena má značně omezená práva,je právě neschopnost partnera přivést partnerku k orgasmu důvodem,proč může žena zažádat o rozvod a bude ji vyhověno...
Pokud ale trváte na informacích,které jsou uvedeny ve Vašem článku,prosím Vás alespoň o zveřejnění zdrojů,z kterých jste při psaní článku čerpal. Velice by mě to zajímalo.
Děkuji.

          
Komentář ze dne: 28.12.2007 22:17:51     Reagovat
Autor: [Jarek] - Jaromír Němec (jarek@afrikaonline.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Chybné informace
OK. Odkládám "Blood Diamond" a naposled reaguji.
Pro začátek: Tyto stránky tvoří lidé, kteří Afriku milují. Pokud se chcete do tvorby zapojit a myslíte si, že máte co říci či byste něco řekl/a lépe, jste vítán/a.
Pokud je vám známo slovo "publicistika" je v něm skryta nejen informace, ale také autorův subjektivní názor, viz Wiki;-) Nejsme žádné zpravodajství nebo učebnice anatomie!
Zdroje článku na Internetu:
http://www.who.int /mediacentre/factsheets/fs241/ en/
http://www.unicef.org/pro tection/index_genitalmutilatio n.html
http://www.cirp.org/pa ges/female/
a samozřejmě mnoho dalších.
P.S. Za slovem vyhověno vám chybí otazník na místo trojtečky. Ale odpověď si už radši nechám pro sebe.
Hezký nový rok

Komentář ze dne: 19.01.2008 13:20:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kirene (@)
Titulek: Problémy ve výzkumech
Dobrý den, jako autorka těch článků, na které odkazuje Nigeria bych si dovolila poznamenat, že jakkoli je ženská obřízka, zejména její nejkrutější formy, velkým zdravotním rizikem, její skutečný dopad na sexuální život ženy opravdu nebyl nikdy spolehlivě prokázán, o čemž ostatně hovoří i WHO.

Průzkumy prováděné v nemocnici v nigerijském městě Benin ukázaly, že sexuální život obřezaných a neobřezaných žen se neliší co do počtu sexuálních partnerů nebo zahájení pohlavního života; počet dětí narozených mimo manželství je přibližně stejný v Mali (naprostá většina žen obřezána) jako v
Kamerunu, kde je ženská obřízka vzácná. Tato fakta určitě nehovoří pro to, že by obřezané ženy byly oproštěny od sexuálních tužeb.

Jak už ve svých pracech vzpomenula Hanne Klein-Lightfoot, který je dnes nejspíš nejuznávanější odbornicí na tuto problematiku, potíž tkví v tom, že evropští zdravotníci nerespektovali kulturní omezení žen při zodpovídání dotazů o sexualitě, případně nesprávně interpretovali jejich odpovědi. Ona sama píše, že byly-li ženy tázány přímo, popíraly jakékoli sexuální pocity a touhy, neboť v jejich kulturách je nemyslitelné, že by slušná žena něco takového připustila (v Evropě před sto lety to koneckonců bylo podobné). Byly-li ale zpovídány ženou z vlastního kulturního prostředí a způsobem, který jim dovoloval se nepřímo vyjádřit, odpovědi se lišily.

Nechápejte mě, prosím, špatně: netvrdím, že obřízka nemá na sexuální život (ženy či muže) žádný vliv, jen se snažím poukázat na to, že to, co se obecně tvrdí - totiž že vede k absolutní destrukci sexuálních funkcí - není ani zdaleka prokázáno.

  Hlavní menu

  Pro cestovatele

Letenky do Afriky od Letušky


DOVOLENÁ - Zájezdy do Afriky
Cestovní pojištění
Převody měn
Očkování

  Galerie
Zéva obrovská
Zéva obrovská
zobrazení: 14988
známka: 1.72

  Vyhledávání
Custom Search

  Personalizace
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Poslední komentáře
 • Danakilská proláklina:
  "Nachází se v severovýchodní Etiopii, kde se setkávají tři tektonické desky (africká, arabská a indic . . . " (Zajímavosti Afriky)
 • gepardi nepatri mezi male kocky.:
  "Gepardi nepatri mezi male kocky (ani mezi velke) - maji svou samostatnou podceled: acinonychinae." (Gepard štíhlý - Acinonyx jubatus)
 • Další hodnotný článek k tématu:
  " Respekt; Kvíz pro pokročilé: Jak zastavit migraci z Afriky? " (Africká migrace do Evropy)
 • Kdy vyjednavat:
  "Anglie byla v 1940 v zoufale situaci. Vyhlidka ze by izolacionisticke USA vstopupili do valky znacne . . . " (Africká migrace do Evropy)
 • Re: Co chtel basnik clankem rici ??:
  "Myslím, že článků věnujícím se islámu a Erdoganovi je na netu mnoho. Článek se zabývá spíše tím, co . . . " (Africká migrace do Evropy)

 •   Partnerské servery
  Africké listy
  ZANZIBAR | Ligurie
  active24
  Autoatlas | Fotografie | Dárky

  Přidejte si naši stránku k oblíbeným (CTRL+D)
  Upozornění! Zde zveřejněné články a fotografie jsou vlastnictvím autorů. Pro studijní účely jsou však při uvedení autora volně využitelné.
  © Afrika online.cz 2001 - 2019.

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.
  RSS - článků Atom 0.3 - články RSS - diskuzní fórum

  CC