Hlavní stránka

Státy

Tiskové zprávy

Zajímavé odkazy

Společnost přátel Afriky

V této rubrice Vás budeme seznamovat s aktuálním stavem webu. Dozvíte se zde co je nového, tipy, rady, aktuální články či chystané změny.


12.6.2002

Bezbariérovost

Nedávno jsem narazil na zajímavý článek na serveru Interval, který se zabýval oční vadou - barvoslepostí. Lidé, kteří trpí barvoslepostí, nevidí jen černobíle, ale většinou mají posunuto vnímání některých barev. Mají problémy rozlišit od sebe některé kontrastní barvy. Muži nad 15 let a vlastníci řidičských průkazů si jistě vzpomenou na ukryté barevné obrazce ve změti skvrn. Podle statistik prý trpí různou formou barvosleposti 5, možná až 20 % populace. Pokud pro tyto lidi máme připravit stránky plně využitelné, je nutné zvolit správné barvy, říká článek. Proto mě zajímalo, jestli www.afrikaonline.cz je bezbariérová i pro tyto spoluobčany. Výsledek si můžete prohlédnout níže. Jednotlivé obrázky představují pohled člověka s nejčastějšími formami barvosleposti: protanopia (obr.1), deuteranopia (obr.2) a tritanopia (obr.3). Podle výsledků se dá říci jen jediné, nepropadli jsme.
6.1.2002

1. narozeniny
Zítra je to právě jeden rok, co se společně setkáváme na Internetu. Děkujeme za Vaše návštěvy a přízeň. 
Rok 2001 přinesl několik zajímavých událostí, které se v Africe odehrály. Asi nejvýznamnější bylo ukončení občanské války v DR Kongu. Dále Etiopie a Eritrea již konečně budou mít společnou a snad i respektovanou hranici. V Zimbabwe se rozděluje půda, která byla nezákoně zabraná bílým obyvatelům Zimbabwe. V Zambii proběhla volba prezidenta, která opět potvrdila onu hru na demokracii v Africe. Ve Rwandě probíhají procesy s obviněnými za genocidu na obyvatelstvu. 
Afrikaonline.cz prošla též několika změnami, které zkvalitnily informační hodnotu. Na stránkách nově naleznete konvektor měn a slovník Quick. Nepodařil se odjezd expedice Trans Africa 2001, který po problémech s jednou členkou expedice přestal komunikovat i s afrikaonline.cz. Naopak úspěchem bylo, že jsme získali ocenění TIP na katalogu Klikni.cz, portálu iDnes. Naše informace o jednotlivých afrických státech naleznete v jednotlivých regionálních sekcích v témže katalogu. Při letní soutěži byla udělena cena pro pana Filipiaka, který jako jediný správně zodpověděl všechny předložené otázky. 
Celkově bylo uveřejněno přes 70 článků a přibližně dvojnásobný počet krátkých zpráv. Měsíční návštěvnost se pohybuje okolo 2400. 
Na co můžete těšit? Pokud naleznu dostatek času, budou stránky afrikaonline.cz převedeny do redakčního systému a ze sekce Zajímavé odkazy se stane Africký miniportál. Na tyto změny se velmi těším, přinesou Vám to nejpotřebnější - vyhledávání vašich dotazů přímo na našich stránkách. 
S pozdravem Jaromír Němec
7.11.2001

Slovník

Využili jsme nabídky serveru Quick, který připravil svůj online slovník i pro ostatní. Pevně věřím, že Vám pomůže při překladech cizojazyčných textů, na které poměrně často odkazujeme. Slovník lze použít pro obousměrné překlady v anglickém, francouzském, německém, španělském, italském a ruském jazyce. Některé odborné termíny zde nenaleznete, přesto je pravděpodobně nejúplnějším, pro nás použitelným českým slovníkem. Společně s vyhledáváním bude tvořit ucelenou službu pro orientaci na internetu. Slovník společně s vyhledáváním byl přidán do sekcí Hlavní stránka, Zajímavé odkazy a Tiskové zprávy.
24.11.2001

Převody měn

Připravili jsme pro Vás převodník měn, který využívá informací ze serveru www.fin.cz. Převodník měn naleznete na Hlavní stránce a v sekci Státy.
18.11.2001

Tiskové zprávy

V sekci Tiskové zprávy nyní naleznete přímý přístup na aktuální zpravodajství serveru Allafrica.com. Zpravodajství je v anglickém jazyce.
23.7.2001

Tiskové zprávy

Po prázdninové přestávce jsou opět aktualizovány tiskové zprávy.
23.7.2001

Nový design

Pomalu, ale jistě, jsem se opět "zapojil do výrobního procesu". Po měsíčním putování po jižní Africe, a tím měsíční odmlce se server pomalu probouzí k životu. Hlavní inovací, kterou v současné době naleznete, je malá změna designu na stránkách jednotlivých států - viz. ukázka. Sjednotilo se tak barevné podání celého serveru.

31.5.2001

Ocenění TIP - toto ocenění jsme obdrželi na katalogu Klikni.cz, portálu iDnes, sekce: Cestování, turistika/ Cesty a svět/ Afrika. Naše informace o jednotlivých afrických státech naleznete v jednotlivých regionálních sekcích v témže katalogu.
Pochopitelně nás to velmi potěšilo a pokusíme se i nadále poskytovat kvalitní informace o Africe. Jen Vás prosíme o zachování přízně v období od 13.6. do 14.7. 2001, kdy server www.afrikaonline.cz bude bez aktualizace. Vysvětlení níže...


21.5.2001

Upozornění!!!

Rád bych upozornil všechny čtenáře, že server www.afrikaonline.cz bude od 13.6. do 14.7. 2001 bez aktualizace. Autoři serveru totiž odjíždějí na expedici do jižní Afriky. Pokud se vše podaří, rádi bychom Vám po návratu z této cesty zprostředkovali a ukázali zatmění Slunce, které bude 21.6. 2001. Dále přinesli několik zajímavých rozhovorů, různé tipy a články. Součástí prezentace této cesty bude i malá fotogalerie. Děkuji za strpení.
Jaromír Němec
21.4.2001

Nová sekce a logo

Jak jste si asi všimli, máme malinko upravené logo. Doufáme, že se Vám bude líbit více, než to předešlé. Ale toto není hlavní novinkou na našich stránkách. Připravili jsme totiž pro vás novou sekci "Cestopisy".
Zde se budete setkávat, pravidelně, s cestopisy po Africe. Budou to cestopisy jak ze současnosti, tak již od nežijících cestovatelů - průkopníků. Naleznete zde i některá stará díla, která již těžko seženete na pultech knihkupectví. Příjemnou zábavu a zajímavé čtení.
18.4.2001

Státy

K dnešnímu datu jsou kompletně hotové africké státy. Slovo "kompletně" neberte doslovně, protože budeme nadále na této sekci pracovat a budeme Vám přinášet detailnější a aktuálnější informace.
10.4.2001

Návštěvní kniha v sekci Vaše podněty

V rubrice Vaše podněty, jsme pro Vás připravili návštěvní knihu, jak a k čemu ji budete používat záleží čistě na Vás. Příjemnou zábavu.
3.4.2001

Trans Africa 2001

Tento týden jsme se stali mediálními sponzory expedice Trans Africa 2001. Expedice se vydává na svojí pouť okolo afrického kontinentu dne 15.8.2001. Na našich stránkách se budete setkávat s texty a informacemi, které vzniknou během této cesty. Poked se chcete dozvědět více o této cestě, navšivte webovou prezentaci Trans Africa 2001.